Skocz do zawartości
teq

Statecznik pod pokrywą

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie majstruję pokrywę na akwa i planuję upchnąć tam statecznik elektroniczny 4x24W i teraz moje pytanie czy jak ktoś z was ładował go pod pokrywę to obudowywaliście go czymś przed wilgocią? jakaś rurka PCV bo pokrywa ma być dość szczelna i boję się aby woda na nim skropliła i spowodowała zwarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sie nie skropli.

Statecznik troche sie grzeje, nie za duzo, ale zawsze.

Woda wykrapla sie na chlodniejszych elementach.

Poza tym, jezeli obawiasz sie skroplin, to rurka musialaby byc szczelna (bez wymiany gazowej miedzy rurka i otoczeniem) aby wilgotne powietrze nie dostalo sie do rurki.

Bardziej bym sie obawial, czy jakas rybka w przyplywie entuzjazmu nie zrobi malego wyskoku i jakas kropla nie poleci na zlacza statecznika - wtedy oslonka moze okazac sie potrzebna

- ale z ta rybka to tylko takie przypuszczenie, nie wiem czy jakies morskie ryby akwariowe skacza ponad wode.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pokrywe i pod tą pokrywą w różnych dziwnych miejscach widze sól. Jeśli jest tam sól, to była tam woda... słona woda. Mój wniosek jest taki, że pod pokrywą starałbym się nie umieszczać żadnych użądzeń elektrycznych niezabezpieczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja statecznik umieściłem na tylnej ściance pokrywy, ale jednak na zewnątrz... Jeśli musisz już wcisnąć go do środka, to wszytskie styki (zaciski kabelków) spróbój zasilikonować, wtydy przypadkowe krople wodu nie będą straszne...gorzej jak będziesz chciał/musiał wymieniać/odłączać kabelki... Chyba, ze zmajstrujesz małą skrzyneczkę z odkęcanym denkiem, zęby w razie czego móc sie dostac do staecznika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Madej :

Mam pokrywe i pod tą pokrywą w różnych dziwnych miejscach widze sól. Jeśli jest tam sól, to była tam woda... słona woda.

Jezeli bylam tam slona woda, to na pewno nie byly to skropliny.

Paruje/skrapla sie zawsze czysta woda - to zasada pracy kazdej destylarki.

Ale masz calkowita racje - wszelkie urzadzenia elektryczne najlepiej umiescic na zewnatrz.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.