Skocz do zawartości
piotr7

zoanthusy - warunki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakich naprawde warunków potrzebują te korale. Przegzebałem zarowno forum jak i internet i znalazlem wszystkie możliwe zalecenia (światło od silnego, przez umiarkowane do słabego, przepływ podobnie).

mam na jednej skałce dwie kolonie:

- jedna: przepływ troche słabszy, oświetlenie silniejsze: ma sie dobrze, nawet nowy polip się otworzył

- druga: przepływ troche silniejszy, oświetlenie słabsze: wygląda wyraźnie gorzej, nawet młode polipy poznikały

skała nie jest duża więc rożnice w opisanych warunkach tez niewielkie. Podajcie prosze jakich zasad się trzymać.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zoasy kochają niebieskie swiatelko, otwieraja sie szeroko nawet pod moon lightem z LED smd 5050. a jak odpala sie MH 20000K to ciasno im sie robi :)

ostatnio robilem szczepki

zoa.jpg

mam kilka kolorkow i nie kazdy lubi to samo. mnie ciekawi czy sa jakies sposoby by przyspieszyc ich rozrost. jakies zoa boostery itd itp :) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawalem Juvit C, i mikro ,takie najtanse. Przyrost byl zauwazalny bo z szczepek 3-5 oczek w 2 miesiace mialem 10-15.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O boosterach i żarciu dla zoa jest sporo na forum. Ja osobiście podaje aminokwasy, mleko+ mrożonki( to co błaznom czyli lasonogi+solowiec i dodatkowo zielony plankton). Oprócz tego wiem że ludzie karmią(podobno super działa) Jbl koral Fluid. A co do przyrostu to też zależy od gatunku, u mnie kolonia X przyrosła w ciągu roku 800% a w tym samym czasie kolonia Y tylko 100% więc nie ma reguły.


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.