Skocz do zawartości
madziorm

kompletna katastrofa :(

Rekomendowane odpowiedzi

A te plamki o których mówiłam to nie wirki? dziś udało mi się dość dobrą fotkę zrobić...

post-9263-0-14121300-1326381927_thumb.jpg

Pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz prochy do Balling'a?

Ile u Ciebie ma kranówa a ile po membranie, jeżeli masz więcej niż 2-3% tego co z kranu to masz trafioną membranę.

Ja bym nie dawał nic absolutnie poza kh ca mg, jeżeli masz trafioną membrane to nie rób przypadkiem podmian wody bo będzie jeszcze gorzej. Nie dawaj też żadnych bakterii itp. bo możesz mocno pomóc dino cyjano, żadnej wódki....

Dla pokrzepienia ja mam lepiej lecą mi korale z ładnymi kolorami, odchodzi im tkanka z napompowanymi polipami.

Trwa to od końcówki grudnia.

Parę dni temu podmiana 100 litrów i jeszcze gorzej bo pojawiają się okrzemki. Ostatnio wymieniałem di bo było 1-2 a teraz już 3-7. Sprawdziłem ro i mam 30 a w kranie ponad 500 wiec powinno być max 4% czyli 20 :(

Kilka dni temu odstawiłem allegrowego Ballinga bo myśle że coś nie tak z moimi prochami:(

Ręce mi opadają jak patrze na korale.

W pażdzierniku kupiłem sobie na urodziny 3 ryby i przytaszczyłem syf do baniaka poszło 3/4 obsady :(

Piękne hobby tylko te zszargane nerwy:(

Z tego co piszesz u Cieie chyba nie jest złe :)

Powodzenia :)


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr-ek napisałes sporo faktów dawaj konkrety! mamy mimo wszystko drogie hobby i nieuczciwych czy popełniających błędy sprzedawców powinniśmy "znać"

też kupiłem trefnego balinga z allegro, spieszyło mi się okres wakacyjny był, itd... firma matan-matan gość jak napisałem na nano-reef zadzwonił za jakaś godzinę z przeprosinami i obiecał przesłanie "dobrych" prochów... ale na obiecankach się skończyło więc jeszcze raz pisze by go pochwalić za fachowość i zwrócić wam uwagę na tą jego "działalność", sorki ale ja skrupułów nie będę miał, bo ktoś sprzedając mi syf też ich nie miał... on zarobił 5 zł a ja mogłem mieć strat w setki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też walczyłem u siebie z cyjano trwało to z 3 miesiące,wywaliło mi na piasku.Nie stosowałem chemiclean,wywaliłem absorbery,oświetliłem sumpa w nocy,komin załadowałem siporaxem i dozowałem wódkę ok 5ml na 450l dziennie.Zauważyłem też że siadł mi magnez przy za wysokim ca.Wstrzymałem ballinga i dozuje tylko mg,miałem ca 500,mg 1100.Dzięki wódce NO3 z 0,10 spadło na mniej niż 0,05.Dodam że miałem też problem z bryopsis które równocześnie zostało skasowane,nie mam tego ani w akwarium ani w sumpie.Przed siporaxem mam watę wymienianą co 2 dni pod którą jest plexi z nawierconymi otworami przez którą woda leci na siporax.Myślę że cyjano pojawia się gdy tych "dobrych" bakterii jest za mało.Dodam że nie dozuję bakterii.Tylko że każde akwarium jest inne w jednym pomoże to w innym może nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.