Skocz do zawartości
czadol81

ledy wlasnej roboty

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie planuje zrobic nowe oswietlenie -LED-owe , na chwile obecna mam 8x 54w T5 i niestety mo licznik nie chce sie zatrzymac. dlatego zaczelem sie zastanawiac nad zrobieniem nowej lampy z ledow 1W chce ich wstawic okolo 150 -200 sztuk tak aby ograniczyc zuzycie energii o polowe. chce je pomixsowac 30 szt niebieskich w trzech liniach 30 szt cieplej bieli i reszte biale mocne. co do calej elektryki to nie mosze sie martwic bo bedzie mi to wszystko pomagal skladac elektronik ale nie jestem tylko pewien czy tyle ledow wystarczy na moj baniak -wymiwry- 150x60x60cm-540l.

jesli macie jakies ciekawe rady to z mila checia je odczytam.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ma sie rozumiec ze nie ma sensu nic zmieniac i zostac przy T5 .


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak to powiedział kolega z forum - na wyspach wymiana świetlówek co pół roku kosztuje tyle co chińska lampa LED. Jak widać oszczędność na LED to nie tylko prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz ekwiwalent tych 400 wat z t5 w ledach to wystarczy Ci 280-300w. Poza tym ledy grzejąniewiele mniej niż t5, możesz dać je trochę niżej i masz to samo. Moim zdaniem warto.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do cen swietlowek to prawda - 200zl jedna , czyli co 300 ledow mowicie ze uciagnie baniak , mam w nim lps-y


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa - to zmienia postać rzeczy... Wyrwałem się jak Filip z Konopii :) Skoro mieszkasz w GB i nie masz SPSów, to bardzo warto. Trzeba zrobić lampę długości ca. 100-120cm, szerokości 30, dać jakieś 200 Royal Blue i 100 CoolWhite (tomasz - popraw mnie, jeśli jak zwykle, błądzę), zawiesić 10cm nad wodą i będzie pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek ch powinienem napisac o obsadzie na samym poczatku ale mi jakos wypadlo, co do wielkosci lampy to mam juz podstawe 120 na 40 cm wysokosc nad akwa bedzie cos okolo 10-15 cm bo tak mam oslone gorna zrobiona jedyne czego sie boje ze nie bedzie wystarczajaco swiatla , rozumiem ze przy ledach 1W na 1L wody sie nie sprawdza czy jestem w bledzie


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za mało, chociaż przy lps może by mi starczyło. Ale chodzi o Twoje odczucia- jeśli teraz wizualnie Ci wystarcza to będziesz miał raczej podobnie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizualniw jest oki i korale tez sie maja diobrze ale z tego co wiem to swiatlo led jest tak czy tak calkiem inne niz z t5 i napewno bedzie inny efekt , tak naprawde nie chodzi o wyglad tylko o to aby koralom bylo dobrze bo to one daja prawidlowy wyglad baniaka


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie ledy propnujecie firma i kolory


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie cree to dodaj jeszcze ze120 diòd aby uzyskać tą samą ilość światła.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@czadol81 jeśli nie znasz się na elektronice to nie zabieraj się za budowę lampy led bo wybulisz tyle samo kasy co za markową lampę a się nastersujesz, nie będziesz mieć gwarancji, że twoja lampa będzie działać i do tego zero reklamacji w przypadku awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czadol81 zabieraj się jak najbardziej,nawet jak się nie znasz na elektronice to zakup gotowe panele z diodami+ driwery+sterownik,jak poskładać podpowiemy,a satysfakcja i oszczędności gwarantowane


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.