Skocz do zawartości
aicmen

NOWE AKWA

Rekomendowane odpowiedzi

jesli mialby kto z uzytkownikow chwilke i moglby mi zaprojektowac akwa 60L bo ja juz nie mam glowy do tego mam sam metlik i niewiem co mam robić . tylko jedno wiem ze bedzie tam umieszczonya lampa HQI 150W 20k i okolo 15kg skaly. jak by ktos chcial to moze je zaprojektowac wymi9ary akwa 60*35*33 panoramiczne


NiEcH MoC BęDzIe Z WaMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kataklizm@chyba chodziło o swiatło (150W):D

@aicmen@ jak robisz 60 cm długie to może lepiej T5 24W (55cm) np 3 szt.

jak coś to mam baniaczek 45x45x38H z panelem, na szerokość zostaje 33cm , nie wiem jeszcze czy chcę się go pozbyć ale może ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie na luz tym stworzeniom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to pomyłka Nie zmienie zdania i ..... kropka Morski akwa to minim. 400 l !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się , niechce nikogo zniechęcać do zakładania nano-rafek ale trzeba prawdze spojrzeć prosto w oczy, im mniejsze akwarium tym mniej stabilna jest jego biologia , takie zbiorniczki wymagją więcej pracy i pewnego doswiadczenia od akwarysty . są tanie w uządzieni i powiedzmy że w utrzymaniu też jeśli ktoś ma duzo wolnego czsu ..... . każdy zada zaraz pytanie ale ja chce mieć tylko mało wymagające zwierzęta? przy najszerszych chęciach i pełnym poświeceniu, te nazwijmy to ,,mało wymagające" zreguły zwierzęta stwarzają duze problemy i nie bedziesz wstanie wszystkich utrzymać przy życiu w tak małym zbrniku.Podstawą sukcesu w akwarium morskim jest zdobycie

WIEDZY w tym temacie . Dobrze by było zapoznać się wcześniej z ich wymaganiami i określić jakie chce trzymać w akwarium morskim organizmy . to i tak nie ustrzezesz się przed niespodziankami w prowadzeniu i utzymaniu zbiornika ,a takiego małego dopiero.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nie wzruszyla grzesiu Twoja opowiesc , w kazdej chwili bzdryngneu sobie nano opwiedzmy 30 literkow , podepne DownDrafta :D , kalkreaktorek mini , mixer itd .. co tylko a i twarde bede w nim trzymal dam HQI ale 70 cm nad baniaczkiem :D

Dorzuce porzadnej zywej skaly , dam zywego piachu i ZeoVit filter i ni ma wuja takiego nano jeszcze nikt nie widzial ;)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

mnie nie wzruszyla grzesiu Twoja opowiesc , w kazdej chwili bzdryngneu sobie nano opwiedzmy 30 literkow , podepne DownDrafta :D , kalkreaktorek mini , mixer itd .. co tylko a i twarde bede w nim trzymal dam HQI ale 70 cm nad baniaczkiem :D

Dorzuce porzadnej zywej skaly , dam zywego piachu i ZeoVit filter i ni ma wuja takiego nano jeszcze nikt nie widzial :D

bo ty wiesz jak prowadzić zbiornik ;)


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko do tego mini reaktorka musialbys chyba jakas pompke sam zaprojektowac :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e cos Ty , sa male pompki a reaktor "mini" nie musi byc w cale az taki mini , rzecie znie do nano rafki go wkladamy :D no ale jakby juz musial by byc naprawde taki , mini mini , to sa takie pompy wielkosci kilki centymetrow w pewnym u nas sklepei "conradelektronic" napewno bym cos wymyslil :D nie podpuszczajcie mnie bo zrobie malunkie nano z szafeczka ze wszystkim , reaktor , mixer itd dolewka wody ;) az mnie korci , ale nie mam na razie na duperele czasu , koncze powazny baniak :D

Ja ide sie rospisac w dziale szalone pomysly :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe,Zbyszek - jak bediesz robil super mini sprzet to ci podesle lupe modelarska

pewnie sie przyda :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka ;) z takimi lapkami , mozna sobie przytrzymac cos jak sie robi ;)

Jak znajde pomocnikow to zrobie super nano ze sprzetem , szafeczka , kominem ,sumpem a moze i z malenkim DownDraftem ...ale bylby czad ;) hehe

mam pomysla na maliunki DD i wiem ze pomysl wypali .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aicmen :

jesli mialby kto z uzytkownikow chwilke i moglby mi zaprojektowac akwa 60L bo ja juz nie mam glowy

Jak nie masz do tego glowy, to daj sobie z tym spokoj moze zajmij sie hodowla zolwi albo wezy.

Nie wiem jak zolwie, ale weze sa duzo latwiejsze niz akwa morskie.

A jak sie upierasz na akwa morskie, to zlec to specjalistycznej firmie - zalozenie oraz POZNIEJSZA OPIEKE.

Nie pisze tego przez zlosliwosc,

ale bez doglebnej wiedzy, co i jak funkcjonuje, co i do czego jest potrzebne, czym regulowac aby zmienic okreslone parametry ... dlugo takie akwarium nie pociagnie.

A nawet jak posiadziesz wiedze wystarczajaca do prawidlowego zaprojektowania i obslugi akwa,

to w trakcie i tak nie raz spotkaja Cie niespodzianki - nie zawsze przyjemne.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.