Skocz do zawartości
darecky3

odpieniek przy dojrzewaniu

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, wiem ze zostane z gory oceniony za lenistwo ale mam pytanie krotkie z krotka odpowiedzia. Poniewaz dolozylem zywa skale 10kg do baniaka, przelozylem krewetke, hermita i dwa blazenki do zastepniaka. W glownym przyszla nowa slona woda wraz z uzupelniona skala. Cykl azotowy juz sie rozpoczal, po dwoch dniach amoniak polecial do 1.0 i o to sie nie martwie. Poniewaz dzisiaj dalem bakterie, moje pytanie brzmi: czy mam sie wstrzymac z odpienkiem czy moge wlaczyc. Nie chce zeby czegos nie zaklucic bo zalezy mi na zminimalizowaniu okresu dojrzewania jak to tylko mozliwe. Wiem ze google i opcja poczytaj i poszukaj dziala ale juz czytalem i jedni pisza zeby zalaczyc inni nie. Jestem wiec nie zdecydowany, czyli TAK czy NIE panie i panowie?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz go, daj im się namnażać.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak wlał Cycle i podobne wynalazki to za dużo się tam nie namnoży.

Ogromna większość bakterii żyje na powierzchniach skał, szyb, piasku a nie pływa luzem w wodzie więc bakterii nie wybijesz. A im szybciej zaczniesz odpieniać tym szybciej pozbędziesz się zanieczyszczeń z tej nowej skały.

Jestem na TAK :)

Nawet jak skała leży w sklepie w zbiorniku to zauważ że jest tam podłączony odpieniacz, nie ma raczej powodu żeby w domu przerywać ten proces, a potem znowu do niego wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sobie dojrzewa a odpieniek chodzi od początku czy leję bakterie czy nie , więc uważam że TAK a bakterię podaje bezpośrednio do zbiornika

i zgodzę się tu absolutnie z przed mówcą


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wlaniu bakterii daj im 2-3 godzinki żeby się osiadły, a potem możesz włączyć.

Tu też raczej nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi.

Każdy ma inne zdanie na ten temat, inne doświadczenia itp.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brightwell Aquatic podaje nawet zeby na min. 5h wyłączać pienidło.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brightwell Aquatic podaje nawet zeby na min. 5h wyłączać pienidło.

Po podaniu bakterii ? Ja tak robię od roku,ale wyłączam na 2-3 godziny tylko.Myślę,że nic się nie stanie jak to zrobimy nawet na cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie poczekam do rana z pienidlem, woda czysciutka jak krysztal ale wiadomo cos zawsze wywalic musi bo czysta tylko dla oka. Chodzilo mi tylko o to ze skoro amoniak polecial w gore juz przy drugim dniu to po dodaniu bakterii moze lepiej bylo poczekac ze skimmerem az pozostale testy azotowe cos pokaza na znak ze bakterie zaczely swa aktywnosc. Logicznie sprawy traktujac to odpieniek powinien odciazyc zrodlo amoniaku i dac lagodniejszy start dla bakterii ale w ten sposob, czego sie obawiam, moze wydluzyc cykl dojrzewania bo bedzie bardziej lagodny. Na forach zagranicznych mowiono ze im bardziej skrajny poziom amoniaku mozliwy do zdiagnozowania przez testy bedzie przerobiony biologicznie bez wspomagaczy( poza bakteryjnymi)na starcie tym mniejsze ryzyko powtornego kwitniecia przy obciazaniu zbiornika przy nowej obsadzie. Dlatego pojawilo sie to moje pytanie. W sumie moze sie tylko sam ludze tym ze zminimalizuje ten okres, wiadomo ze ciezko przewidziecbo bo nie ma dwoch takich samych baniakow ale skoro bezpiecznie jest odczekac te pare godzin to tak zrobie jak radzicie. A wiec odpieniek ruszy cala para rano.

Wielkie dzieki

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.