Skocz do zawartości
fellowes

Trójmiejska choroba morska

Rekomendowane odpowiedzi

Kapuchy masz racje tylko że wiesz jak to w praktyce wgląda. Po prostu zauroczenie akwarium morskim i chęć za wszelka cenę posiadania jakiegoś zwierzaka. Też tak zrobiłem i niestety przypłaciłem to zejściem trzech yum choć nie dawałem ich do świeżego zbiornika. Z rybami to już inna sprawa życzę tylko fllowesowi żeby wszystko było w jak najlepszym porządku i błazenek chował się zdrowo. Radzę mu z dobrego serca zmienić zbiorniczek na większy :) .


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapuhy ja raczej tu nie za uwarzyłem chęci zabicia jakiegokolwiek zwierzaka, Hepatusa tam nie widziałem tylko malutkiego błazenka (słodkiej wody też)

kolega został ostro skrytykowany za błazenka w mały zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za małą namową :) postanawiam uaktualnić wątek.

Dużo się pozmieniało- doszło nowych zwierzaków, odpieniacz własnej produkcji, ocellaris ma się dobrze- troszku mu się urosło.

Wnioski po 3 miesięcznej przygodzie- samodyscyplina konieczna do utrzymania takiej "szklaneczki" :)

Euphyllia glabrescens zaczyna się dzielić, montipora digitata, gdy ją wkładałem do baniaka była w kiepskim stanie, teraz wraca do żywych- wnioskuję więc, że musi być im dobrze.

pict0104z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pict0113nt.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pict0121i.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pict0131t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pict0142xb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pict0145y.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co temu krabowi na domku wyrosło? :D

Dla mnie wygląda to bardzo ładnie, czysto i korale wyglądają na zadowolone.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:)

Z domkiem kraba to ciekawa historia. Dostałem xenię przyczepioną do muszli, którą wcisnąłem mocno między skały. Pewnej nocy chciałem sprawdzić jak się mają zwierzaki, zapalam latarkę a tu Xenia chodzi po piasku :question: Narzeczona powiedziałam, ze krab jako prawdziwy facet, zbudował dom i posadził drzewo :D

Musi lubić bardzo tę muszlę bo nie chce się przeprowadzić do innej. Xeni mocno się oberwało, bo krab przeturlał ją po całym baniaku.

Traktuję ten wątek jako swoisty dziennik.

Ostatnio spodobała mi się idea DIY i po skonstruowaniu odpieniacza w niedługim czasie powstanie korona z pleksi z wentylatorami.

Odpukać na razie obyło się bez większych problemów, choć z powodu zbyt krótkiej aklimatyzacji jedna szczepka ma się kiepsko :crybaby: mój błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuuu.... Nie możliwe! To jeszcze istnieje??? Przeciez wszystko miało zdechnąć, z błaznem na czele :harhar: Jak mówiłem że wszystko będzie ok to mówiłem! Gdzie teraz są Ci którzy tak żarliwie krytykowali? :smoke:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem,

az mi wstyd. Normalnie w nastepnym akwarium wszystko ustawie, delikatnie na piachu poloze Nemo i bede odwaznie zalewal. Dzieki Seb :yes:thumbup::rambo:

Sluchajcie, inaczej to sie odbywa w Gdansku a inaczej wedlug ksiazki. Seb zagra na gitarze to Achillesy sloza ikre, to w koncu Pomorze. :bow


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest 30l czy 108l??? :) . Jak 108l to wszystko w temacie :) .

108l to inna bajka, jestem na etapie kompletowania szpeju do tego akwa, i co raz bardziej przekonuję się do myśli, że będzie to sump.

Wątek cały czas dotyczy maleństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sumpa w nowym akwarium, to bedziesz musial blisko scian chodzic :realmad:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuuu.... Nie możliwe! To jeszcze istnieje??? Przeciez wszystko miało zdechnąć, z błaznem na czele :harhar: Jak mówiłem że wszystko będzie ok to mówiłem! Gdzie teraz są Ci którzy tak żarliwie krytykowali? :smoke:

Pozdrawiam

seb

Nie wiem, czy zaliczam się do "żarliwych krytyków" (zapewne tak, śmiałem mieć odmienne zdanie), ale jeśli chcesz, żeby chwalić trzymanie błazna w 20l, to ja się do tego nie przyłączę. Bez względu na to, czy był kupiony i polecany przez pracownika r-s, czy gdziekolwiek indziej.

Poza tym fakt, że zwierzaki przeżyły powtórne dojrzewanie (bo po stanie skał widać, że baniaka w mniejszym czy większym stopniu to nie ominęło) nie oznacza, że to bezpieczny i godny propagowania sposób stawiania solniczki. W jednym wątku linczowani są ludzie, którzy wrzucają ryby do dwumiesięcznego akwarium, a tutaj mamy błazna od startu i jest ok. Może zdecydujmy się na jakieś jednolite standardy?

Dziwię się Seb, że przy Twoim doświadczeniu i fakcie, że dla wielu jesteś autorytetem, nie dostrzegasz, że popierając taki start i obsadę zbiornika propagujesz powstawanie nowych baniaków w podobny sposób. Gorzej, wyśmiewasz próby zwrócenia uwagi na zagrożenia związane z takim startem. Czasem trzeba spojrzeć na swoje działania trochę szerzej niż przez pryzmat udowodnienia innym, że "ja potrafię".

A ludzie czytają wybiórczo i znając życie wielu z nich ten temat odbierze "wszystko jest od razu i patrzcie jak piknie, jutro też se taki kupie".


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy, przyznasz chyba że jest delikatna różnica między zakładaniem zbiornika i wrzucaniem do niego zwierząt pierwszego dnia, a PRZENIESIENIEM dzialającego zbiornika z jednego miejsca w drugie, wyjmując tylko skałę, nie ruszając piasku, nie wymieniając ani procenta wody? Tak właśnie było w tym przypadku, dlatego byłem pewny że nic sie nie stanie. Co do błazenka w 30 litrach to nadal jestem przeciwnikiem, nic sie w tej kwestii nie zmieniło, ale weź pod uwage że wiedziałem że będzie to jego przejściowy dom, jak widzisz, nowy zbiornik już się klei... Tak jak napisałeś czasem warto szerzej spojrzeć żeby więcej zobaczyć, ja to wszystko napisalem, Ty odebrałeś to po swojemu, nie wiem dlaczego, nie znamy się przecież od wczoraj i znasz moje podejście do akwarystyki :welcome:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, w temacie na początku słowa nie było o przeniesieniu - to raz. Info o przeniesieniu błazna na większy litraż też pojawiło się dużo później - to dwa. Ale tak naprawdę nieistotny jest moje zdanie (baniak został "przeprowadzony" - ok, ja to rozumiem, to nie to samo co start od zera - choć przeprowadzki też zaburzają w mniejszym czy większym stopniu równowagę baniaka, a przeprowadzka na większy litraż ma często bardzo duże konsekwencje nawet dla doświadczonych morszczaków).

Ważne jest to, co z tematu wyniosą ludzie podglądający solniczki na forum i szukający informacji o tym jak odpalić pierwszy zbiornik. A zobacz, że już pojawiły się tutaj hasła - twój baniak, możesz robić co chcesz, co się czepiacie rybki w 20l. itd. Każdy chciałby działający baniak szybciej, z jak najfajniejszą obsadą. Naturalnym jest, że ludzie zaniżają standardy - o czym pisał chyba Aquamaniac a propos litrażu podawanego w reeflexie. Trzeba pokazywać, że to nie jest dobra droga, a ten temat (a zwłaszcza postawa "a widzicie, czego pyszczyliście?") niestety temu nie służy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Kapuhy... "Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz..." Masz piękny zbiornik, najładniejszy moim zdanie Reefmax na forum, ale... Skąd tam się wzięły błazny? :harhar: Uważasz że Reefmax jest wystarczający? Po jakim czasie włożyłeś pierwsze życie, a po jakim akwarium dojrzało? :smoke:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy pisałeś o standardach, a czy takowe da się ustalić, sprecyzować w akwarystyce morskiej? wydaje mi się, że nie we wszystkich aspektach.

Na forum przewija się kostka 27 l (zresztą rewelacyjna), w której pływają 2 błazny i to znacznie większe od mojego "wypierdka" i nikt nie zwrócił uwagi, że to stanowczo za mało L i nie wypisywał komentarzy w stylu tych pojawiających się w moim wątku- i tu też nie możemy mówić o standardach, czy ujednoliceniu.

To co w 20L nie można trzymać maleńkiego błazna, a w 27 L już 2 spore tak?no bo taki wniosek może wyciągnąć nowicjusz przeglądając dział Nasze Akwaria.

Jeśli przyszły morszczak wyniesie coś z tego wątku to super- mój Brat po przeczytaniu wszystkich komentarzy powiedział "kurde, ja bym bał się coś pokazać na tym forum" i coś w tym jest.

Traktuję ten baniak jako tymczasowy dla błazna, już niedługo przesiadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

mój kolega mieszka tymczasowo w samochodzie. :lol: niedlugo bedzie mial przyczepke :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, że jest to kolejna kosteczka, która po kilku miesiącach przestaje istnieć, ponieważ "se ne da"

Akwarium zostało zlikwidowane... i z "samochodu" przesiadłem się na "przyczepkę"

Podsumowując można utrzymać taką pikorafkę przy odrobinie szczęścia oraz systematyczności.

Całe życie zostało przeniesione do nowego baniaka 108 L, jeśli chodzi o ocellarisa- teraz na pewno jest szczęśliwszy :)) i teraz mieszka tu ->

pict0149iu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup: Tła już bym nie dawał, wszystko jakoś tak już fajnie się zgrywa ze sobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można prosić o szczegóły ? :)

Światło ?

Pienidło? itp

Skała pierwsza liga - bardzo fajnie ułożona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

skała jest wrzucona tak po prostu :yes dzisiaj planuje trochę poprzestawiać.

Co do sprzętu to założę nowy post-dziennik. Tło ma być czarne, aby głębia była większa, choć rzeczywiście tak wygląda też dobrze

Edytowane przez fellowes (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.