Skocz do zawartości
kokos

mlode Lysmata amboinensis

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

dzis w nocy zajrzalem do akwa podswietlajac je latarka, zobaczylem chmure malych 1mm kreweciatek ktore fruwaly po calym akwa, o dziwo byly dobrze rozwiniete tzn idealne miniatury osobnika doroslego.

czy uda sie im przezyc w ogolnym akwa?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli widziałeś miniatury osobnika dorosłego to nie były to larwy L. amboinensis...

Nie uda im się przeżyć w akwarium głównym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w akwa mam wlasnie takie ktore widzialem ze nosily sie z jajkami. mam rowniez Lysmata debelius oraz pistoletowa i boksujaca ale u tych nie widzialem aby cos pod soba nosily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor - skąd ta pewność? Miałem w reefmaxie swego czasu TYLKO amboinensis - nosiły jajka i osobiście widziałem jak wyrzucały chmarę tych malutkich kreweteczek. Kopie dorosłych osobników, przezroczyste, ruszały nóżkami i cieszyły ryby.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

przyjrzyjcie się... to są larwy i one nie wyglądają jak krewetki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor ma racje. Larwy lysmat absolutnie nie są kopia osobnika dorosłego.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://nano-reef.pl/topic/10950-wiem-wiem-zadna-rewelacja-lamboinensis-ma-mlode/ masz fotki larw niedługo po wykluciu. Teraz czeka Cię kilka miesięcy utrzymywania ich przy życiu, chyba ponad dziesięć przeistoczen do kolejnych faz życia larwalnego i dopiero w przedostatniej fazie larwa będzie wyglądała jak osobnik dorosły, tyle ze nadal przezroczysta. W ostatniej dostaje pierwszych kolorów i dopiero po przeistoczeniu w dorosła krewetke jest w pełni wybarwiona.

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Larwy są kolorowe, intensywność barw zależy od tego jak są karmione. Wyraźnych kolorów nabierają już po około tygodniu. Larwy rosną bardzo duże, mają kilka centymetrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się rozmnożyły i zastanawiam się jak je utrzyma, niektóre mają już około 1cm. W akwarium obecnie pływa jedynie hepatus i błazenek. Czym je karmic ? O odłowieniu nie ma mowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Kaziko wszystkie Lysmata spp. mają podobny cykl larwalny. L.amboiensis próbowałem rozmnożyć ale ze względu na długi cykl larwalny nie udało się...

@Jasnowski nie masz na 100% larw tej krewetki... Błazenek zje je zaraz po wylęgu a pompy cyrkulacyjne przemielą je w minutę... Także rano nawet ich nie zauważysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływają już niecały miesiąc, siedzą sobie za skałą-tłem, które oczywiście nie przylega całkiem do szyby. Błazenek nie ma tam dostępu, a i cyrkulacja w tym miejscu jest prawie równa "0".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Mysis :) czy jak one tam się nazywają :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Mysis :) czy jak one tam się nazywają :)

Pozdrawiam

seb

tak jest :) kiedy sam miałem ich pełno białe małe krewetki

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Łatwo można je hodować na pokarm dla ryb które nie lubią jeść mrożonek np dla koników, igliczni....

Ja ich strasznie nie lubię bo się rozmnażają za szybko i tylko szkody robią. Same mam z nimi problemy. Bardziej to ekspansywne niż kiełże a do tego szybkie i zżera mi larwy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wzięły się mysis w moim akwarium ? Nic nowego nie było wkładane od 2-3 m-cy i mam z krewetek mam tylko czyszczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

np: ze skały albo razem ze szczepkami. Jak kiełże, widłonogi, wieloszczety, ślimaki, rurówki i cała masa innych zwierząt...

Jeśli hodowla Lysmata spp. była taka prosta to każdy by miał ich setki w swoim akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np: ze skały albo razem ze szczepkami. Jak kiełże, widłonogi, wieloszczety, ślimaki, rurówki i cała masa innych zwierząt...

Jeśli hodowla Lysmata spp. była taka prosta to każdy by miał ich setki w swoim akwarium.

zobacz kolego jak czasami jest ciezko polemizować :) Jesteś tutaj niekwestionowanym autorytetem w/w dziedzinie, a i tak ciężko przemówić by uwierzyli :) Szacunek za cierpliwość i chęć propagowania... :czapki z głów:)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała w akwa jest rok i jak wcześniej pisałem od paru m-cy nic do baniaka nie wkładałem. Nie kumam więc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tkwi potęga natury, że wiele gatunków przychodzi na świat wtedy, gdy sprzyjają ku temu warunki. Wiele form życia potrafi czekać latami na taki moment by sie narodzić.

a co do kiełży, czy mysis to mogłeś ich nie zauwazyć na skale wcześniej, czy szczepce z podstawką, które wsadziles do baniaka. mozliwosci jest wiele. Dzieki temu sa mile niespodzianki, jak i niechciane plagi, ktore uaktywniaja sie po czasie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz rację, poczekamy zobaczymy ;) A wracając do karmienia, co im dac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

suchy pokarm, mrożony pokarm, solowca, wszystko zjedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje wrotke, artemie żywą i mrożoną, szpinak mrożony i płatki z tych drobniejszych karm więc chyba coś sobie z tego wybiorą ;) Dzięki za podpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te krewetki biorą się z żywej skały - po prostu wcześniej ich nie wiedziałeś a teraz się namnożyły, miałem ich kiedyś dużo, ale po zmianie odpieniacza i pompy z wirnikiem igiełkowym ich już nie widzę.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i ja sie wypowiem co do podobienstwa larw do osobnikow doroslych to sie zgadza mozna w nich wypatrzec krewetke czyszczaca ale larwy sa przezroczyste i maja odstajace oczy kolory dostana po jakims czasie okolo 10dni i w glownym baniaku nie odchowasz krewetek bez osobnego pojemnika na nie nie ma szans a i nie zapominaj ze tylko kilku osobom sie to udalo na calym swiecei, ja wlasnie wcziraj odlowilem male stadko i podchodze do 3 podejscie poprzednie 2 zakonczyly sie na okolo 60 dniu a czas przepoczwarczania sie jest od 80 do 150 dni takze bylem jeszcze troszke do tylu


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.