Skocz do zawartości
remkowski

Projekt akwa 500l, będzie dobrze?

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy dziurkę przewiercić na odpowiedniej wysokości powrotu :)


1200-sump250-2x250hqi,4x54t5-250kg LR,elektronika aquamedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, czysto no i szafka z lampką robi wrażenie

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skałka bajka bardzo mi się podoba ,co do hydrauliki nie byłeś u kogoś by wytłumaczył ci co i jak poza tym chyba się na kimś wzorowałeś ,

dwa loc-liny to chyba troszkę sporo i nie do nj 4500 lepiej by było dać powrót z drugiego końca i niech pcha wodę w stronę komina

ale masz już więc niema co .

loc-line ustaw tak by był zaraz pod powierzchnią jak tylko troszkę wody zejdzie to i powietrze zacznie zasysać

,a w kominie

-spływ z sitkiem na sam dół

- rewizja przycięta pod kątem gdzie górna krawędź gdzieś na wysokości grzebienia i regulujesz zaworem

ale sorki to podstawy :) i chyba powinieneś to wiedzieć bo projekcik ambitny i mi się podoba powodzenia

Edytowane przez pawelkielce (wyświetl historię edycji)

6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loc-line ustaw tak by był zaraz pod powierzchnią jak tylko troszkę wody zejdzie to i powietrze zacznie zasysać

,a w kominie

-spływ z sitkiem na sam dół

- rewizja przycięta pod kątem gdzie górna krawędź gdzieś na wysokości grzebienia i regulujesz zaworem

ale sorki to podstawy :) i chyba powinieneś to wiedzieć bo projekcik ambitny i mi się podoba powodzenia

Ja tak mam.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mam lać bakterii na początek? Zakupiłem Biodigest. W zbiorniku będzie tylko sucha skała, 5l siporaxu w sumpie i węgiel w filtrze. Czy coś jeszcze polecacie czy wystarczy Biodigest na start?


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj po jednej ampułce co dwa dni przez tydzień potem już według uznania zobaczysz co się będzie dziać ,ale przydała by sie jakaś pożywka dla bakterii i czekać czekać na pięknego holendra :))oczywiście światełko świeć


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dałem d*py :wallbash: . Nie przepłukałem wkładów przed mebraną w RO. Myslicie, że powinienem wymienić teraz tą mebranę? Może to pewnie teraz skutkować słabszą wydajnością. Czy jak zdejme teraz ogranicznik przpływu to ją przepłucze trochę?

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie jeśli masz prawidłowo to węgiel zapchał ci wkład 1 mikron i je trzeba pierwsze wymienić i wtedy coś orzekać


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw aguarius jest prefiltr sedymentacyjny potem wegiel i membrana. Tak już to przyszło złożone. Czyli co najpierw powinien byc węgiel?

Nie było pytania. Juz doczytałem, że dobrze mieć wkład 1 mikron za węglem. Ja go poprostu nie mam.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda leci już do baniaka


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ale dokup sobie jeden dodatkowy kubeł na wkład

właściwe ułożenie to

-5 mikronów

-węgiel

-1 mikron

-membrana

-żywica ( ja żywicę mocno ubijam to jest na dłużej)

i zawsze mam ciśnienie w układzie zawory na wejściu i na obu wyjściach co powoduje szybsze uzyskanie właściwego ciśnienia na membranie i jej właściwą pracę pozdrawiam


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek napełniłem i zasoliłem we wtorek. Leje co dwa dni biodigest i tak do kolejnego wtorku potem ogranicze. VSV daje 3-4 ml na dzień. Narazie cisza i spokoj. Parametrów narazie nie badam bo myśle, że na tą chwilę to nie ma sensu?. Cały czas włączony odpieniacz ale nic nie wywala, pieni czyściutką pianę. Mogę narazie go wyłączyć, czy niech sobie chodzi? Światełko świece 4 h dziennie. Mam trochę zmętnioną wode od piasku i mam nadzieje, że to ustapi.

Niestety nie udało mi się zdobyć wody z działającego zbiornika. Może ktoś poratuje z okolic bydgoszczy?

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija dziesięć dni. Piszcie ludziska co robić dalej? Narazie w akwa czyściutko. Odpieniacz wyłączony, filtr z węglem też narazie wyłączyć czy niech sobie lata? Ostatni dzień maja jestem w Wawie może kupić trochę LR? Generalnie to plan był żeby na suchej jechać ale sam już nie wiem. Jak świecić teraz? Narazie włączam światełko na 4-5 h.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kraj to obyczaj :)

Przez pierwsze powiedzmy 2 tygodnie możesz nie załączać odpieniacza - poza tym, że pieni natlenia też wodę ale i zabija bakterie!

Nie masz w okoliczy kogoś z działającym zbiornikiem? Albo w sklepie uproś trochę osadów z życiem z działającego akwarium - mógłbyś zaszczepić swój piasek!

Mija dziesięć dni. Piszcie ludziska co robić dalej? Narazie w akwa czyściutko. Odpieniacz wyłączony, filtr z węglem też narazie wyłączyć czy niech sobie lata? Ostatni dzień maja jestem w Wawie może kupić trochę LR? Generalnie to plan był żeby na suchej jechać ale sam już nie wiem. Jak świecić teraz? Narazie włączam światełko na 4-5 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.