Skocz do zawartości
Norrden

Zmiana soli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Jak to zwykle bywa, piszę tutaj ponieważ mam problem ...

W związku z trefną partią soli Reef Crystals - problem tyczy się Mg i Ca, odpowiednio 1050 i 280 na świeżym roztworze solanki do podmiany - proszę o ewentualne wskazanie za jaką inną sól mogę się przesiąść. Co polecacie w tym temacie ?

Osobiście jestem za Kentem ale wolę posłuchać opinii innych. Proszę jedynie o coś cenowo rozsądnego. W akwarium chwilowo jest kilka miękasów lecz "na dniach" wyląduje też tam kilka twardych.

Dziękuję i życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku oraz szampańskiej zabawy ;)

Norrden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę możesz wybrać każdą inną popatrz na kolor opakowania albo na rysunki bo to na dobrą sprawę temat rzeka i strach zaczynać. Nie dowiesz się nic jak chcesz to zapytaj kogoś z kolegów który ma podobny zbiornik i obsadę i wszystko u niego gra, jaką sól używa i masz odpowiedz ja zaczynałem na IO zaś teraz przesiadam się stopniowo na Kenta wybrałem ją bo miała małe opakowanie więc mam na test będzie dobrze to zostanę będzie słabo to posypie ją na chodnik jak lodem skuje.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef –cristals bardzo dobra sól. Jeśli ją wybrałeś to miałeś swój powód. W soli prawie każdej marki może zdarzyć się taka wpadka.

Proponuję kupić to samo tylko inną partię, może w innym sklepie a obecną próbuj reklamować.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reklamacją będzie raczej problem, bowiem zużyłem jej prawie 4 Kg ( opakowanie 8kg). Czy gdzieś są dostępne informacje na temat jej parametrów po rozrobieniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki numer partii, ja już kończe drugą ósemkę i jeszcze problemu nie miałem, ale Ca miałem 420-430 i magnez też pamiętam że był dosyć wysoki


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był fajny post w którym są zebrane parametry różnych soli pomierzone przez użytkowników forum tylko tam głównie jest mowa o zawartości fosforanów ale często są też inne parametry poszukaj albo ktoś przypomni.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie znalazł ktoś ten temat???

ja np mam Kenta i wg testów Red Sea wychodzi mi 650 Ca i ponad 1500 Mg i co wy na to???

bo mi tam pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie proszę o rady :p Nie chcę przesadzić w drugą stronę, moja obsada ( nawet po dodaniu szczepek ) nie będzie raczej aż tak bardzo wymagająca :D Słyszałem że Kent to sól bogata, lecz czy nie za bardzo jak na moje potrzeby ? RC mi pasowała bowiem była czymś "pomiędzy" w kwestii parametrów, rozsądna cenowo w stosunku do ilości, no i miała "ładny kolor opakowania i ładne rysunki" :D

Wydaje mi się że jednak zostanę przy niej, aktualną zostawię na posypanie chodnika na zimę, zaś nową kupię z innego źródła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu Kenta masz wartości wapnia i magnezu przy odpowiednim zasoleniu jeśli nie trzyma parametrów to od razu możesz reklamować. Ale ona akurat trzyma. Jadę na Kencie od 8 m-cy.

Pozdrawiam :welcome:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.