Skocz do zawartości
orindaben

kumam ale nie do konca

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem nowka czytalem i poczytalem tu i tam.i nic ne wiem a i moze wiem.dobra to do sedna

chce zalozyc 100x40x50(80x40x40 ewentualnie) nic nie ma dopiero planuje,a wiec od czego i poco?

jaki sprzet sump czy panel filtracyjny wszystko jak najmniejszyn kosztem ale bez uszczerbku na zdrowi .sprzet do bialka jaki? mam ro4 starczy czy nowy kupic oswietlenie t5 czy zarniki hQi chce miec zywa skale i jakies zyjatka .

probowalem zalogowac sie gdzies indziej i po zajerestrow, nie chcialo mnie zalogowac jakieg badzestwo a wydwalo sie fajowe.moze wy mi pomozecie. za co dzieki


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO COZ JESTEM W SZOKU CO MI PO TY JAK NIE WIEM CO MAM SZUKAC.TO TAK JAK W BIBLI ZNAJDZ MI O MILOSCI DOBRY WERSET A JA CI POMOGE KOGOS POLUBIC. NO ALE DZIEKI


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytaj bardziej dokładnie - do momentu kiedy nie bedziesz potrafił zadać pytania to znaczy że musisz poprostu czytac jak leci wszystko :D

niestety morskei akwa to jest inna filozofia niz słodkie - tunaj pierw sie czyta (czasem nawet kilka lat jak niekótrzy na tym forum) a potem samemu się podejmuje decyzje. I nie ma to nic wspólnego ze złośliwością albo lenistwem innych na forum. Poprostu nikt nie da Ci odpowiedzi jak zrobić dobry baniak. Ja np. nie wiem co oznacza dla Ciebie?: "mam ro4 starczy ?"

Pytaj pokolei to napewno pomożemy. :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto pyta ... bladzi z innymi :D

odpowiedz na pierwsze pytanie - akwarium jak najwieksze na jakie Cie stac. zadne "exentualnie". bierz setke


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ro4 to filter osmotyczny ktory mam zamontowany pod zlewem filtry to wegiel i polipropylen.stoi bezuzyteczny no wtedy pare groszy zaoszczedzone.

mam dylemat czy zalozyc sump czy panel filtracyjny.sklaniam sie na sump ale nie wiem czy wyjdzie mi ta cala hydraulika

odpieniacz wsomie to nie znam sie na firmach dzialaniu no jaki?

oswietlenie to narazie najmniejszy problem


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz hodować ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orindaben :

NO COZ JESTEM W SZOKU CO MI PO TY JAK NIE WIEM CO MAM SZUKAC.TO TAK JAK W BIBLI ZNAJDZ MI O MILOSCI DOBRY WERSET A JA CI POMOGE KOGOS POLUBIC. NO ALE DZIEKI

zauwaz ze Biblia to tez ksiazka i posiada spis tresci , tylko ze jak sie do niej nie zaglonda to sie o tym nie wie :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SWIRLEJ2 jasne akorat ja znam spis tresci bibli dlatego ja przytoczylem.jesli chcesz mi d...wac to prosze wcale sie nie wlaczj do tematu.nie lubie hamstwa albo odpow na pytanie albo milczysz.

a co chce hodowac cos prostego i latwego myslalem o blazenkach ale no niewiem a moze garbniki podobno wytrzymale na bledy


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SORKI ZA PRZEJEZYCZENIE TO MIALY BYC GARBIKI Pomacentrus caeruleus sorki


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[cut]

[tu był mój post]

Solidaryzując się (choć sam jestem tu od niedawna) kasuję swojego posta, skoro postawa w/w obużyła bywalców. Po prostu nie doczytałem całego wątku i nie zauważyłem ze jeden z forumowych Guru został obrażony.

Z resztą jeszcze za dużo morskiego mleka mam pod nosem żeby tak doradzać innym :D


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie atakuj Świra bo cię zje :D

Co do trzymania - to Ty chesz FO ?

czy jednak rafa?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orindaben

Oj nie ladnie zaczynasz na tym forum - nie wchodzi sie do czyjegos domu i nie sra na srodku pokoju.

Chcesz odpowiedzi to nie zaczynaj od besztania stalych bywalcow tego forum. Piszesz ze nie lubisz chamstwa a sam nie lepiej sie zachowujesz. "Milcz" to mozesz sobie pisac na innym forum (cale szczescie ze nie do mnie to było skierowane ale jestem pewien ze wielu odebralo to tak jak ja).

Najpierw poczytaj to forum, pomysl o co chcesz konkretnie zapytac i dopiero potem pisz - i grzecznie.

U mnie masz kreske na start.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orindaben :

SWIRLEJ2 jasne akorat ja znam spis tresci bibli dlatego ja przytoczylem.jesli chcesz mi d...wac to prosze wcale sie nie wlaczj do tematu.nie lubie hamstwa albo odpow na pytanie albo milczysz.

a co chce hodowac cos prostego i latwego myslalem o blazenkach ale no niewiem a moze garbniki podobno wytrzymale na bledy

_____________________________________________________

najperw to ty zajrzyj proponuje w slownik " akurat" "chamstwa" , po drugie nie rzucaj sie bo ci dobrze odpowiedzialem ...zajrzyj w przeglondarke "szukaj", w ksiazki , oczytaj sie troche , bo inaczej nie masz szans na zrobienie akwarium morskiego , ani tez porozmawiania tutaj z ludzmi ktorzy sa juz na tym forum od kilku lat :D

Chamstwo i prostota wyplywa tylko jak narazie z twojej niewiedzy i wypowiedzi jak dotad :D

I ostatnia sprawa zauwaz ze na tym forum , jak i na kazdym innym kazdy ma prawo odpowiedziec na pytanie ktoro chce , wiec nie ty mi bedziesz mowil co powinienem robic czego nie , bo jeszcze do tego tuaj nie dorosles , a jak ci sie forum nie podoba to zawsze mozesz tylko czytac i czytac i czytac....albo...

pozdr..

Ps; Zauwaz tez , ze nikt nie bedzei tracil czasu na pytania ktore byly juz tutaj walkowane tysiace razy od samego powstania tego FORUM :] uwazam ze dobrym rozwiazaniem bylo by stworzyc dzial dla nowicjuszy .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orindaben :

SORKI ZA PRZEJEZYCZENIE TO MIALY BYC GARBIKI Pomacentrus caeruleus sorki

alez nic nie szkodzi i tak wszystko jasne :0


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swirlej, pytanko bo se tak fotki nowego twojego baniaka zobaczyłem: jakie wymiary ma twój komin, jaką średnicę ma rurka w kominie i jaką masz pompę powrotną?

a tobie orindabenie gratuluję, jesteś prawdzimym hamem na tym forum nawet mnie przebiłeś:D;):D:D żartuję ale grzeczniejszy to mógłbyś być, nie?


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[cut]

[tu był mój post]

Solidaryzując się (choć sam jestem tu od niedawna) kasuję swojego posta, skoro postawa w/w obużyła bywalców. Po prostu nie doczytałem całego wątku i nie zauważyłem ze jeden z forumowych Guru został obrażony.

Z resztą jeszcze za dużo morskiego mleka mam pod nosem żeby tak doradzać innym :D


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adrian Piwnicki :

ok ale na GG nie mogę wejść bo serwer mam zablokowany w pracy, wchodzę na czat jakbyś już chciał gadać :D

Nie no stary, marudzisz że nie masz kasy, ale w "pracy" to jesteś?

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za bledy jestem dyslektykiem widze ze troche naruszylem czyjes ego.no to sorki ja hamstwa nie uprawiam ale nie o to tu chodzi bo nigdzie nie zajdziemy ,sorki ze kogos urazilem.jesli bym nie czytal postow to nie zadawalbym pytan.teoretycznie wiem o co tu chodzi chodzi mi tylko o techniczne sprawy o rozwiazania. bo nie wiem czy mam wiercic dziury czy zastosowac panel filtracyjny do 100 cm


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja powiem tak - ja bym robil sumpa pomijając resztę to wychodzi ciszej :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.