Skocz do zawartości
kadm-pl

która lepsza pompa

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie którą wybrać do odpieniacza pompę Eheim Compact+ Marine 800 czy Tunze - Hydrofoamer Silence 9410.040


4292_4302.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz do jakiego odpieniacza i jakiego baniaka ( litraż ), ale ja bym polecił Tunze - Hydrofoamer Silence 9410.040


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz do jakiego odpieniacza i jakiego baniaka ( litraż ), ale ja bym polecił Tunze - Hydrofoamer Silence 9410.040

myślę że wstawie dwa odpieniacze może to nie stosowane ale widziałem takie rozwiązanie w sklepie w zielonej górze przemawia za tym to jak jeden się zepsuje zawsze jest drugi a baniak z supem będzie 900l a myślę o dpieniaczu Turboflotor 1000 aqua medic mam takie dwa bez pomp


4292_4302.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, na tych odpieniakach obawiam się że nie pociągniesz 900l, zależy też od obsady


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jeden duży wydajny odpieniek na dwóch pompach ?

Albo na lagunie ?

Te dwa to raczej nie pociągną twojego zbiornika


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jeden duży wydajny odpieniek na dwóch pompach ?

Albo na lagunie ?

Te dwa to raczej nie pociągną twojego zbiornika

taka sama wielkość akwarium jest w sklepie i sprzedawca tak ma zrobione od kilku lat i chwali sobie a będe miał nie zaduża obsadę w akwarium miękie i koniki a z tego co wynika lepsze pompy są tunze tak?


4292_4302.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bez sensu, jesli ci padnie odpieniek to się będziesz martwił. teraz kup dobry odpieniacz na swój litrarz w zależnosci od możliwosci finansowych.

Nie mówię że tak nie można ale po co sobie utrudniac życie.

pozdrawiam.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że Tunze jest lepsze. Natomiast Koniki musza mieć bardzo czystą wodę i tu bym na odpieniaczu nie oszczędzał. Sklep to sklep, tam sięo zwierzęta zazwyczaj nie martwią bo są tylko przejściowo. Zastanów się dwa razy i poczytaj watki ludzi tu na forum co mają takie wielkie baniaki i jak kombinują z odpieniaczami. ( odpieniacz to serce systemu )


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodać ,nic ująć :clap:


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodać ,nic ująć :clap:

dzięki zamawiam tunze ale wątek można rozwinąć co do tematu lepiej dwa odpieniacze czy jeden ja stawiam na dwa


4292_4302.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki zamawiam tunze ale wątek można rozwinąć co do tematu lepiej dwa odpieniacze czy jeden ja stawiam na dwa

Jeden lepiej ale porządny, nie pakuj sie w te aquamedici bo będziesz chciał mocniej obciążyć system a potem będziesz płakał


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden lepiej ale porządny, nie pakuj sie w te aquamedici bo będziesz chciał mocniej obciążyć system a potem będziesz płakał

tak ale co zrobić jak padnie odpieniacz w słodkowodnym miałem dwa filtry jak jeden mi padł i poszedł do naprawy drugi ratował sytuacjie przez dwa tygodnie a mając jeden był by duży problem i nawed nie biorąc pod uwagę aquamedica myślę że dwa będą lepsze od jednego


4292_4302.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale co zrobić jak padnie odpieniacz w słodkowodnym miałem dwa filtry jak jeden mi padł i poszedł do naprawy drugi ratował sytuacjie przez dwa tygodnie a mając jeden był by duży problem i nawed nie biorąc pod uwagę aquamedica myślę że dwa będą lepsze od jednego

Jak zrobisz to już twoja spawa, ale jedyne co może paść to pompa, ale uwierz mi że to się zdarza bardzo rzadko żeby ta pompa siadła.

2 zawsze możesz zrobić większą podmianę solanki


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz to już twoja spawa, ale jedyne co może paść to pompa, ale uwierz mi że to się zdarza bardzo rzadko żeby ta pompa siadła.

dzięki za radę teraz muszę poukładać sobie to w głowie


4292_4302.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.