Skocz do zawartości
robi

Tylko LPSy.

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do małej rewolucji w akwarium ,a mianowicie chcę sie pozbyć innych lorali niż lps i jeszcze dodać na max lps'ów,ale... mam małe obawy ! da się tak utrzymać baniak? może ktoś taki ma , widział,jakieś fotki? mażą mi się goniopory ,kolorowe alweopory ,helofungie itp. Żadnych niękkich,sps. zoa,cay grzybków.Poradzicie coś? :unworthy:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu radzić? Zasiedlać i się cieszyć. To nie żadne wielkie wyzwanie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly juz takie baniaki. Jeden chyba nawet z samymi euphyliami.

Ale to wcale nie takie proste. U mnie po mimo slabych parametrow wody lepiej rosna SPSy (a acry wrecz szaleja) niz LPSy. Musisz pamietac, ze sa o wiele bardziej agresywne, nie przepadaja za zbyt mocna cyrkulacja, choc to tez nie jest standart i troche slabsze osietlenie niz SPSy, choc .... to tez nie jest standart :D


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ,ze wyzwanie jest ,według mnie sporo lps jest trudniejsze w hodowli od sps ,co nie znaczy ,ze nie masz próbować kiedyś miałem baniak z pięknymi lps ,w nowym badyle rosną zwłaszcza acropory za to lpsom się nie podoba (kompromis pomiędzy jakością wody a ilością pokarmu)nic innego nie przychodzi mi do głowy . Alveopory ,goniopory trudne korale trzeba nabyć przede wszystkim z propagacji Acanthastrea ,scolimie,Catalaphyllia jardinei ,Cynarina ,drogie i również niepewne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz Adam napisal, ich agresywnosc nie zna granic  :wallbash:

Potrzebne sa duze odstepy, a wiec duzy zbiornik lub malo lps-ow. NO3 i PO4 powinny byc wykrywalne, woda wcale nie musi byc "krystaliczna", wiec i na weglu zaoszczedzisz, zbiornik bedzie z pewnoscia piekny ! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz Adam napisal, ich agresywnosc nie zna granic  :wallbash: ...

Z mojego doswiadczenia blasto, acantastrea, favia sa dosc spokojne ;)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegõlnie agresywne są długopolipowe. Prym wiedzie galaxea i o dziwo hydnopora, ale ta ostatnia jest szczegòlnie niebezpieczna dla sps-òw.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje 3 grosze :thumbsup: Osobiście mam baniak mieszany miękko/lps ale zmierzam ku przewadze lps'ów. Zbiornik bez odpieńka bardzo obfite karmienie, do tego dwa błazny( cały baniak 45l). Udało mi się upchać( co najwazniejsze korale się w ogóle nie parzą):

-3X Euphyllia(Glabrescens, Paraancora, Yamayenis od 6-9 główek)

-Galaxea

-2x Caulastrea(zwykła zielona + zielona fluo)

- 2x turbinaria( zielona, i brązowa w zielone cętki)

-Pavona Cactus

- Hydnopora

Wydaje mi się, że na taki zbiornik to sporo, ale do czego zmierzam, może moje korale nie są trudnymi w hodowli aczkolwiek nic ich nie zmogło poczynając na błędach początkującego typu kleje pod wodą bez płukania.. poprzez brak podmianek w długich okresach( nawet 5 misięcy).

Po własnym zbiorniku widzę, że niezmiernie służy im obfite, różnorodne karmienie, i syf w wodzie.


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne sa duze odstepy, a wiec duzy zbiornik lub malo lps-ow. NO3 i PO4 powinny byc wykrywalne, woda wcale nie musi byc "krystaliczna", wiec i na weglu zaoszczedzisz, zbiornik bedzie z pewnoscia piekny ! :thumbup:

Ja bym zryzykował stwierdzenie, że NO3 i PO4 musi być wykrywalne, gdy jedziesz na "odpieniaczu" W przypadku bardziej naturalnych metod (mam na myśli głównie algi) to już nie jest takie ważne.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele lpsów lubi skrajnie odmienne parametry jeden lubi syfek, drugi już się stresuje. Jak zbijesz to ten pierwszy cierpi drugi się cieszy. Tak samo jest z cyrkulacją ale to już mniejszy problem. Nagła zmiana parametrów przy spsach przynosi większe straty niż przy lpsach. Śmiałbym nawet twierdzić że wyjałowić na maksa wodę i trzymać same spsy jest łatwiejsze.

Jak widać wiele plusów wiele minusów czyli standardowo morskie :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się zTobą Ozim nie zgodzę. Chyba że kluczowym słowem jest "trzymać" te sps-y. Dojście do stanu akwa gdzie lps-y rosną jak chwasty, to pryszcz w stosunku do utrzymania akwa sps w kwitnącym stanie przez dłuższy czas.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się zTobą Ozim nie zgodzę. Chyba że kluczowym słowem jest "trzymać" te sps-y. Dojście do stanu akwa gdzie lps-y rosną jak chwasty, to pryszcz w stosunku do utrzymania akwa sps w kwitnącym stanie przez dłuższy czas.

dlaczego u mnie jest odwrotnie? to acry rosną jak chwasty, wykluczone zbyt mocne światło ,cyrkulacja ,zbyt wyżyłowane parametry po4 no3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, da się utrzymac baniak z samymi lps-ami, to co bym na Twoim miejscu Robi zrobił to pomyślał o delikatniejszym odpieniaczu (Venturi, Beckett, DD) karmiłbym "do buzi" te które to lubia oczywiście, a dla reszty miksik raz na kilka dni, nie zapomnij też o mikroelementach, co do światła i cyrkulacjo to bywa różnie, baaardzo różnie i niekoniecznie tak że lps-y nie lubią światła czy cyrkulacji.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz po części napisałem to o czym wspominałeś tzn o nagłej zmianie parametrów gdzie spsy bardzo szybko polecą czyli o trudności utrzymania "czystej" wody. Z innej strony są też trudne odmiany lpsów jak niektóre alveopory, blastomussy czy np. plerogyra sinousa których raczej nigdy nie doprowadzimy do chwaścianych porostów.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś obraz dzięki waszym wypowiedziom już mam oje ciągle mam obawy ! myśle że nie dam rady,moim zdaniem jest zbyt duża rospiętość wrażliwości lps'ów! jedne są wrażliwsze od sps a inne rosną jak chwasty.U mnie takim "chwastwm" jest euphilia,jak wiecie korale czasami padają,bo to to czy tamto im zaszkodziło,może przeprowadzka czy brak prądu,ale moje euphilie są "stalowe" i rosną jak szalone.Mam jeszcze kilka innych lps'ów ale,ale to bywa różnie,np fungia,hm , piękna przez miesiąc ,dwa,rok, a potem przez 3 dni - szkielet! dlaczego ? sam zaczodze w głowe! a często tak jest gdy od tygodni nic nie zaszło w akwarium zero zmian.Na razie zbieram informacje,porady,wałkuje internet i, i czekam na Wasze porady . :unworthy:

A może ktoś ma takie akwa? widział ktoś?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Amnor miał (nadal ma - mam nadzieję :)) głównie LPSy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.