Skocz do zawartości
Steinar81

Nowy Reefmax - Gliwice

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie chce sie przywitac z forumowiczami :) co prawda od wakacji zerkam sobie na te forum i czytam niektore ciekawe tematy , ktore napewno przydadza mi sie na starcie ale dopiero teraz moge uznac ze moja przygoda z baniakiem sie rozpoczyna :) Reefmax stoi pusty i czeka na aktywacje ;) mam kilka ( kilkanasie) dylematow/pytan dlatego otwieram swoj oficjalny temacik gdzie weterani solanek beda mogli mi pomoc mniej lub wiecej w temacie zalozenia akwarium :) jakas tam wiedze nabylem poprzez czytanie nie ukrywam ale napewno do konca ona mnie nie satysfakcjonuje wiec tu bede sie staral pytac o wszystko co mnie nurtuje . Jestem z Gliwic wiec okoliczni morscy koledzy chetnie mile widziani w kwestiach pomocy ( z niektorymi juz mialem kontakt ) mam blisko do erybki.pl wiec zaopatrywac sie mam zamiar wlasnie tam :) obecnie mam dylemat gdzie postawic baniak bo jedyne sluszne pozycyjnie dla mnie miejsce to te wskazane na foto ponizej i chce abyscie sie wypowiedzieli czy baniak moze tam stac ( obok okna i grzejnika ) ? mam wiele jeszcze pytan ale najpierw poczytam poszukam na forum a ja nie znajde to wtedy uderze znowu TUTAJ :) na wstepie dajcie rady odnosnie miejsca czy moge je tam postawic i czekam na info odnosnie morszczakow z Gliwic zeby sie ujawnili :) Pozdrawiam

Ps. AKWA m stac w miejscu choinki :p

post-12405-0-23917900-1325606549_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał je postawić koło kanapy lub gdzieś gdzie będziesz mógł przysiąść i popatrzeć z bliska a nie z odległości 2-3 metrów, no chyba że chce Ci się za każdym razem podsuwać z krzesłem...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie bardzo jest gdzie bo kanapa ogromna po drugiej stronie salonu jadalnia itd wiec tutaj jest jedyne puste i wolne miejsce pod baniak tylko jestem ciekawy czy grzejnik i te okno ( akurat na baniak z tego okna slonce nigdy nie zaswieci ;) ) Grzejnik tez problemem nie jest bo moge zmniejszyc temp. bo po drugiej stronie mam drugi identyczny ale ciekawy jestem waszych opini za lub przeciw i czy u ktoregos z was tez tak stoi .... pamietam ze luft mial chyba podobne ustawienie w pokoju chyba ze sie myle :p

ps. mam fajny fotel bede sobie podsuwal i sie delektowal :) malo ruchu w tym miejscu wiec nikt ryb stresowac nie bedzie latajac po pokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw gdzies blisko siedziska. Na ReffMaxa patrzy sie z bliska i na poczatku bedziesz na nie patrzyl godzinami :) Poza tym postaraj sie postawic w miejscu gdzie nie bedzie padac swiatlo sloneczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat sloneczko jest "za choinką" wiec nie swieci w okno :) a gdybym mogl blizej siedziska to pewnie bym tak zrobil bo doskonale was rozumiem z tym wpatrywaniem sie :p moze cos pokombinuje ... ciekawi mnie jeszcze jedno poniewaz nie mam szafki dedykowanej do reefamaxa i prawde mowiac nigdy jej na ZYWO nie widzialem i zastanawia mnie czy zmieszcze tam jakis przykladowy pojemnik do a-dolewki( jesli sie w taka zaopatrze ) jesli nie to bede musial cos na wymiar w klimat mebli zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce nie jest złe, ani grzejnik, ani okno nie powinny przeszkadzać. Co najwyżej zbiornik będzie przeszkadzał w oglądaniu TV ;)

Szafkę zdecydowanie lepiej zrobić samemu i dobrać płyty pod kolor mebli, oryginalna jest dość tandetna i ciasna. W cenie zbliżonej do oryginału można zrobić szafkę z płyty meblowej z drewnianym stelażem na dokładkę, taką jak tutaj, ew. dobrać coś gotowego.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobie :) mam zaufanego stolarza ktory mi to opanuje i zrobi pod klimat mebli ( front ) :) info bardzo pomocne bo szafka reefmaxa teraz cos kolo 300 zl kosztuje a skoro sie zmieszcze w tej kwocie z wlasna to bedzie to najlepsze rozwiazanie :) dziekuje za zainteresowanie i rady - pozdrawiam i jakby co bede rzucal nurtujacymi mnie pytaniami na biezaco :)

Ps. zaglebiam sie w temacie automatycznej dolewki na forum i nie wiem jak radzicie ale kupowac z allegro tego AquaWitta czy cos lepszego z erybka.pl ? bo cena dosyc bardzo sie rozni.

na allegro ktos sprzedaje Aquawitt za 150 zl ("Dwa czujniki .Sprzedaję sprzęt z czujnikiem dolewający ubytek wody do akwarium pompką, którą trzeba dokupić we własnym zakresie." ) słabi mnie jedynie ze niby ZESTAW a pompke we wlasnym zakresie jakby nie mogl dolaczyc do zestawu :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze przyjrzeć się dolewkom Aquatrendu, sporo osób ma w RMie, do tego pompa do wody pitnej za 40 zł + zasilacz i masz komplet.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój ReefMax stoi dokładnie w takim samym miejscu i ze swojej strony mogę Ci powiedzieć, że nie korzystam z grzałki. Łączy się to niestety z wahaniami temperatury ale póki co nie zauważyłem negatywnych skutków - może dlatego że mam skromną obsadę. Na początku bałem się, że światło wpadające przez okno spowoduje rozrost glonów ale niczego takiego nie stwierdzam. Zobaczę co będzie w lecie-najwyżej roleta w dół :thumbup: I faktycznie dostęp do akwarium musi być dobry bo będziesz tam spędzał wiele czasu :D


ReefMax, 2*Koralia Nano 1600, NewJet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilku Ziomali z Gliwic, Zabrza, Rybnika i Bytomia :thumbsup:

Zresztą sam sobie zobacz, może i inni się dopiszą.

http://nano-reef.pl/membermap/


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :p co prawda nie wiem jakie posiadacie baniaki ale zawsze jest mozliwosc kogos poradzic sie OKO w OKO a nie tylko wirtualnie :) dla mnie Knurów to tak jak Gliwice wiec zaliczam cie do grona "swojakow" haha pozdrawiam :)

ps. Czesto bywam na Knurowie ( np dzis bylem ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje akwarium stoi przy grzejniku :) i przy oknie. Tylko to jest najmniejszy problemu Ciebie.

jeśli chodzi o szafkę, zobacz na moją w moim temacie (temat dostępny w stopce) Moja kosztowała mnie prawie 400 zł ale to już z duuuużym piwem. No i do okoła jest z płyty meblowej. Grubość to 28mm blatu i ścian, półka to 18mm razem z drzwiami. Uwierz mi do tego zbiornika nie musi być stelaża, wystarczy grube ścianki. po za tym zadbaj a by szfka była solidnie skręcona konfirmatami.

Co do dolewki ;] ja mam Tunza 3155. Droga jak cholera ale na optycznym czujniku.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafke ogarne w najblizszych dniach mam nadzieje ... dolewke skusze sie chyba na AquaTrend + pompka Eheim ta mocniejsza :) a teraz takie pytanie z kosmosu bo nie moge znalesc podobnego tematu na forum .... woda w dolewce to woda RO to zrozumiale .... a co robia morszczaki ktorzy nie maja zestawu RO/DI ? bo az niewyobrazalne dla mnie jest ze 100 % osob zakladajacych morski baniak ma na wstepie filtr RO/DI :) skad oni ta wode do DOLEWEK biora ? wybaczcie ze pytam bo pewnie okaze sie ze odpowiedz jest banalna :p

Ps. Warszawiak szafeczka 1 klasa taka wlasnie mam zamiar sobie "skrecic" tylko w innym kolorze i moze dotne kanty do wzoru baniaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę biorą od kolegów z solniczkami albo z zaprzyjaźnionych sklepów akwarystycznych :whistle:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować :) Ja miałem najpierw osmozę a kilka dni potem dopiero baniak. Mało tego... Wahałem się czy zakładać akwarium... czy dam rade, czy podołam. Przyszła osmoza kurierem i sobie powiedziałem... "No to się zaczeło...:)" Pamiętam to jak dziś.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stolarz juz zamowiony na poniedzialek :) w sobote skocze sobie do erybki do zabrza ogarnac temat przyszlego zakupu wody/skały/piasku i reszty osprzetu ( dolewka aquatrend na 99% ale to przez allegro bo w stacjonarnym sklepie nie uswiadcze pewnie ) dylemat mam troche z cyrkulacja bo w erybce sa 2 fajne pompki w promocji tyle ze co uzytkownik to inne zdanie poza tym chcialbym kupic cyrkulacje ktora jakis czas u mnie pobedzie a nie ze za 2 miesiace bede chcial juz zmieniac .... ostatecznie moglbym dolozyc "drugą" ale nie zmieniac na inna ... zastanawiam sie nad "Hydor Koralia Nano Evolution 1600" albo "AquaEl Reef Circulator 2600" chyba ze jakies dwie slabsze ?? skaly mysle ze bedzie z 10 kg :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W erybce masz też Tunze 6015 za 119 jak dobrze pamiętam, trochę silniejsza niż ta koralia.

RO kup sobie w Bytomiu ( są na Allegro ), taniej nie dostaniesz.

Masz jeszcze jeden tani sklep w Katowicach, ale po namiary zapraszam na PW jeśli będziesz zainteresowany.

AquaEl Reef Circulator 2600 może być za mocna do Reefmaxa, ale mogę się mylić.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaEl Reef Circulator 2600 l/h ma tylko na pudełku, ludzie trzymali po dwie takie pompy w RMie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Reef maxie mam Tunza 6015 i Aquael Reef cyrkulator 2600, choć ta Tunza ma mniejszą wydajność od Aquaela(wg informacji na pudełku), dmucha tak samo, albo nawet trochę mocniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.