Skocz do zawartości
cherry_ukasz

[126] Cherryreef v.2

Rekomendowane odpowiedzi

Slicznie oby tak dalej :thumbsup:


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za bidulka leży sobie po lewej stronie z tyłu? :)

baniaczej oczywiście bardzo ładny, choć musze przyznać, że na żywo dużo lepiej sie prezentuje :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za bidulka leży sobie po lewej stronie z tyłu? :)

Ta bidulka(euphyllia paradivisa) czeka, aż pan doktor ją odbierze :thumbsup:

baniaczej oczywiście bardzo ładny, choć musze przyznać, że na żywo dużo lepiej sie prezentuje :harhar:

No to weź ten aparat i przyjedź wkońcu zrobić dobre zdjęcia :harhar:

Dziękuje wszystkim za miłe komentarze. Postaram się wątek aktualizować co miesiąc w miarę możliwości. Baniak wmiarę szybko zarasta, ale to spowodowane jest tym, że zdecydowana większość SPSów to Montipory :whistle: Nie długo trzeba będzie już nie które ciąć :rambo:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do akwarium przybyło parę korali, głównie acropor. No i pojawił się problem, bo jedna acra straciła kolor - podejrzewam, że ją przypaliłem :( Bo u znajomego rosła jakieś 40-45 cm pod powierzchnią a u mnie 10...mam nadzieje, że jednak odżyje :wallbash::whistle:

No i sprawa cyrkulacji - mam teraz 1500 +900 +900 - i widzę, że to mało. Mam zamiar kupić 2x Tunze 6015 - 1800l/h i zostawić jedną 900 za skałą.

Myślicie, że te tunze starczą? Przybędzie mi wtedy 1200l/h - czy wtedy to już nie będzie za dużo? :harhar:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj trzeba odkopać temat :mrgreen:

A więc ze zmian:

:arrow: W akwarium starą cyrkulację (2x Koralia Nano + Koralia 1) zastąpiłem dwoma pompami Tunze 6015 8) Niby tylko 300 litrów więcej, ale różnica widoczna - musiałem jedną pompę schować za skałą :roll:

:arrow: Było w porządku to _ukasz musiał zacząć majstrować - za duże dawki mikro i jedzenia poskutkowały wysypem lekkim cyjano 8-) Da się zwalczyć ;)

:arrow: dzisiaj zrobiłem prowizoryczną przegrodę w sumpie, gdzie umieściłem watę - w wodzie cośtam pływało :p

A tak ogólnie to cóż - korale rosną, przybywa co rusz coś nowego - miejsce niby dawno sie skończyło, ale zawsze się gdzieś coś wepcha :super:

A teraz fotki:

thumb_DSC_9173_1024x685.JPG

thumb_DSC_9174_1024x685.JPG

thumb_DSC_9175_1024x685.JPG

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

fajnie ci to idzie :D:thumbsup:

małą sugestia po odstawiaj tak monti talerzową by nie właziły w Moti digi. i seriat. za niedługo będziesz :wallbash: że tak obsadziłeś talerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Łukasz zbiornik pierwsza klasa ,korali sporo jeszcze jak się rozrosną aż prosi się o większy baniak :thumbsup:

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za pochlebne wpisy - są dla mnie budujące i motywują do dalszej pracy nad baniakiem :thumbsup:

Teraz jeszcze kilka słów o preparatach. W akwarium od lutego stosuję gamę preparatów naszej rodzimej firmy AquaForest. Zaczynając od soli, poprzez aminokwasy i witaminy kończąc na pokarmie dla SPSów. Na razie nie dawkuje ABC z prostej przyczyny - przy podmianie 10 litrów wody raz w tygodniu przy dodatkowym dawkowaniu mikroelementów zauważyłem ciemnienie korali oraz lekki wysyp cyjano - tak więc sól jest na tyle bogata, że przy obecnej ilości 'patyków' nie potrzebne dodatkowe dawki mikro :whistle:

Co do przerastania talerzówki z seriatoporami i digitatami - AnT o to się nie bój - są na tyle daleko, że zanim zaczną włazić na siebie zrobię z nich szczepki :harhar: A tak na poważnie - chce zobaczyć, które korale się u mnie najlepiej czują i te zostaną :) No i jeszcze jest pare dubli w akwarium więc jakieś miejsce jeszcze się znajdzie :rambo:

A jeśli chodzi o większy baniak...ten mi musi posłużyć jeszcze co najmniej do nowego roku :smoke:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

śledzę twój wątek od początku . Twoja solniczka jest dla mnie jedną z najładniejszych na forum . Może jakaś foto-aktualizacja :yes ?


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

dziekuje za komentarze i widze, ze daaawno tu nie pisałem :( od razu chce napisac, ze akwarium istnieje i juz ma sie lepiej.

Przezylem chwile grozy w czerwcu po powrocie z tygodniowej wycieczki rowerowej. Okazalo sie, ze w te najwieksze upały padla mi cala wentylacja i chłodzenie. Akwarium z pokrywa a pod nia 132W...ugotowalo mi część akropor :(

co do zmian jeszcze to teraz mam 48W blueplus, 48W 15 000K oraz 18W aktyniki. Jest lepiej.

Soli nadal uzywam Aquaforest. Dwie podmianki na innej soli spowodowaly powrot bryopsis. Teraz znów Aquaforest :) ponadto zaczalem lac ballinga również z tej firmy, ale za wczesnie na wnioski - minelo dopiero 1,5 tygodnia od rozpoczecia dawkowania.

O zdjecia postaram sie do konca tygodnia :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też czekam za aktuaizacją i nowymi fotami ;) baniak marzenie. Taki włąsnie będe miał. tylko zastanawia mnie ułożenie tych pomp jedną masz skierowaną na tafle a drugą ? i dlaczego nie masz tunze 6025 nie jest CI troche mało taki przepływ?


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wkońcu udało mi się zrobić to jedno zdjęcie. Na razie nie ma się czym chwalić - przy większej ilości czasu powalczę z aparatem, bo na tych ustawieniach nie ma oddanych prawdziwych kolorów.

Poza tym czeka mnie podmiana wody i wyczyszczenie komina i pomp - bo trochę zarosły.

Parę korali zastąpiłem innymi. Seriatopory zeszły same z siebie - dostałem wiadomość od mądrych głów, że to przez to, że ich nie łamałem - teraz będę :)

Nooo i obiecane foto na szybko:

thumb_DSC_9248_1024x685.JPG

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee no chłopaku ... bardzo dobrze to wygląda :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O seriatoporach nie słyszałem. Poważnie trzeba je często łamać aby dobrze rosły?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja? Bardzo ładny baniaczek!!


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.