Skocz do zawartości
refish

odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

witam dwa dni minely jak odpalilem zbiornik 400l zywa skala 30kg na razie 200l woda ro di swieza osolona io 200l woda z dzialajacego zbiornika pompa new jet3000 obiegowa odpieniacz deltec ap 600 igla aqua bee2001 iladujaca atman 800l/h i veryangry.gif mam problem z odpieniaczem niemoge go ustawic poniewarz wywala piane przez kubek i przelewa zmniejszalem ladowanie wody do niego i nic welcome.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakiś zawór na spływie z odpieniacza ? Jesli tak to nim regulujesz poziom.

Czy powietrze jest odkręcone ? Zdejmij ten zaworek na wlocie powietrza i zobacz co będzie.

Zrób zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze czysc kubek kilka razy dziennie ? Z czasem to sie ulozy. Trudno powiedziec, co tam sie w wodzie z nowa skala wyleglo. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej narazie testuje dalej dzisiaj od rana pokrecilem zaworkiem wywalilem 3 kubki wody takiej troche metnej i narazie pieni ladnie ale do kubka nic nie wplywa zostawie na noc zobacze rano co bedzie question.gif narazie niemam zycia tylko skala moze juz niema co wywalac ale wczoraj to mi zalal polowe salonu veryangry.gif dobrze ze Edyta na zakupy pojechalathumbup.gif teraz ladnie wszystko hula thumbsup.gifwelcome.gif pozdrawiam fotki dodam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakiś zawór na spływie z odpieniacza ? Jesli tak to nim regulujesz poziom.

Czy powietrze jest odkręcone ? Zdejmij ten zaworek na wlocie powietrza i zobacz co będzie.

Zrób zdjęcie.

witam wlasnie nie mam zawoka na wylocie tylko regulacja powietrza teraz nawet pieni ladnie ale do kubka nic nie daje zobacze rano jutro zrobie fotewelcome.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W APF najlepiej dać powietrze na max, nawet bez tego zaworka i regulowac poziomem wody w komorze reakcyjnej (zawór na spływ i po kłopocie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W APF najlepiej dać powietrze na max, nawet bez tego zaworka i regulowac poziomem wody w remoże reakcyjnej (zawór na spływ i po kłopocie)

niewiem czy to samo al ja mam ap 600 a nie apf a zamiast zaworka na splywie nie moge regulowac poziomu wody w komoze pompka ladujaca wode do komory na jej wylocie jest zaworekwelcome.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polska język trudna język .....


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zaworka na splywiequestion.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polska język trudna język .....

odpisuj na temat to nie dyktanda makumba tylko informacje pilne moze ty masz kanarki to zmien forumsleeping.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie się zastanawiałem jak to skomentować :) przeczytałem 2 razy i nadal nie rozumiem co autor miał na myśli....

mam odpieniacz deltec ap 600 nie mam zaworka na splywie mam za t o zaworek na pompie ktora podaje wode do odpieniacz czy tym zaworem da sie tez regulowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworkiem na pompie regulujesz ilość wody podawanej doodpieniacza ale bez zaworka na spływie ( lub kolanka i kawałka rury ) niewyregulujesz wysokości wody w komorze reakcyjnej.

Zobacz na to zdjęcie http://www.google.pl...Osux2IoL&zoom=1

To ten zaworek z pomarańczową / różową rączką, służy on do regulacji poziomu wody w odpieniaczu. Powietrze na maxa i nim regulujesz pracę i jakość piany.

BTW. Nie dziw się komentarzom dotyczących czytelności twojej wypowiedzi,pyskówki prowadź na innych forach….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpisuj na temat to nie dyktanda makumba tylko informacje pilne moze ty masz kanarki to zmien forum

roboakwa taka moja mala rada dla Ciebie, czasem jest sie lepiej ugryzc w jezyk, bo z takim podejsciem do forumowiczow przyjaciol tutaj nie znajdziesz.

Uzywaj kropek i przecinkow i kazdemu bedzie latwiej.Wiecej luzu :smoke:


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roboakwa taka moja mala rada dla Ciebie, czasem jest sie lepiej ugryzc w jezyk, bo z takim podejsciem do forumowiczow przyjaciol tutaj nie znajdziesz.

Uzywaj kropek i przecinkow i kazdemu bedzie latwiej.Wiecej luzu :smoke:

ok wine.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.