Skocz do zawartości
Taurus

Czym karmić Kraby?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wrzucić dla kraba wieksza muszle do akwa i tu rodzi się ważne pytanie w czym ją wygotować w wodzie z solą? kolega radził mi w occie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styka wrzątkiem :welcome:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że co, że do surowej nie wejdzie, czy jak? IMO wystarczy jak wrzucisz do wrzątku na kwadrans, wsio, myślę Al dente nie pogardzi :welcome:

Nie no wiesz przezorny zawsze ubezpieczony nie chciałbym zeby coś z tej muszli namieszalo w zbiorniczku, ale skoro piszecie ze wystarczy 15minut we wrzatku to ok :thumbup:

Dzięki :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 kraby czyszczace, obecnie zajmuja sie glonami na skale a czy dodatkowo coś im tam wrzucać? uzywam ocznika dla xenii to pozostałosci ocznika im wystarcza prosze o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Taurus - garnek kranówy koniecznie na dwa palce, odpalasz gaz, gotujesz, muszla do garnka, 10-15 min gotowania, muszla gotowa.

Potem jeśli tak bardzo się boisz kranówki możesz muszelkę wymoczyć w wodzie RO i potem ją lekko przetrzyj aby w końcu ją podać na srebrnej tacy krabowi. Jeśli krab wzgardzi to wieśniak jest i nie godzien był wypieszczonej, wyczyszczonej muszelki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że co, że do surowej nie wejdzie, czy jak? IMO wystarczy jak wrzucisz do wrzątku na kwadrans, wsio, myślę Al dente nie pogardzi :welcome:

LiZaRd: popłakałam się ze śmiechu :D

Ale tak poważnie... Przywieźliśmy kilka muszelek z Egiptu (teraz podobno można, tylko Egipcjanie o tym nie wiedzą, niezłe jaja mieliśmy przez głupie muszelki...). I jakoś tak w domu okazało się, że w środku w tych muszlach są jakieś szczątki żyjątek. I sama zastanawiałam się czy muszlą takiego pochodzenia nie zanieczyszczę baniaka... Gotowaliśmy jakąś godzinę, ale uwierz, nadal była al dente ;) nie rozpadła się :rofl:

w końcu ją podać na srebrnej tacy krabowi. Jeśli krab wzgardzi to wieśniak jest i nie godzien był wypieszczonej, wyczyszczonej muszelki!

No tak. My wrzuciliśmy 3 muszelki na dno a tam nasz pustelniczek nigdy nie chodzi. Jak mu będzie za mała jego muszla to znajdzie, czy gdzieś na skałę wrzucić, żeby szybciej skapnął się, że ma różne wille dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wystarczy 1 temat o Twoich krabach i w nim wpisywac kolejne pytania. pozdrawiam. luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie wystarczy jeden temat można to jakoś usunąć posta, Leon ale miałem śmiechu czytajac twą jakże cenna dla mnie odpowiedz właśnie czyszcze srebrna tacę :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli krab wzgardzi to wieśniak jest i nie godzien był wypieszczonej, wyczyszczonej muszelki!

nie no, czysta, zadbana muszelka to podstawa :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

@Taurus - :czapki z głów:)

@Lizard - o tym Hikari mówisz ? http://www.hikariusa.com/crabcuisine/

No tak. My wrzuciliśmy 3 muszelki na dno a tam nasz pustelniczek nigdy nie chodzi. Jak mu będzie za mała jego muszla to znajdzie, czy gdzieś na skałę wrzucić, żeby szybciej skapnął się, że ma różne wille dostępne?

Mycha - Krabiszon jak będzie chciał to znajdzie i się przesiądzie. U mnie też się wala parę pustych muszelek po akwarium i tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.