Skocz do zawartości
minio_p

woda w zbiornik do automatycznej dolewki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie wody RO, która znajduje się w zbiorniku z automatyczną dolewką. Mianowicie:

1. jak długo znajduje się porcja wody przeznaczona na uzupełnianie poziomu w waszych zbiornikach?

2. czy jest jakiś maksymalny czas jej przetrzymywania, w którym jej właściwości nie zmieniają się?

3. czy zbiorniki te przykrywacie, żeby kurz nie opadał na powierzchnię?

4. czy stosujecie w tych zbiornikach jakąś cyrkulację, czy napowietrzanie w celu wyeliminowania powstającego na powierzchni wody korzucha.

5. czy powstający, w/w korzuch jest niebezpieczny dla organizmów morskich?

Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode uzupelniam co tydzien, a w zbiorniku jest dawka na 4 tygodnie. Zbiornik jest zakryty. Zadnej cyrkulacji tam nie mam bo po co ? Woda jest wyjalowiona, takze korzuch nie powstaje. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode uzupelniam co tydzien, a w zbiorniku jest dawka na 4 tygodnie. Zbiornik jest zakryty. Zadnej cyrkulacji tam nie mam bo po co ? Woda jest wyjalowiona, takze korzuch nie powstaje. :welcome:

No tak, ale ze względu na wychodzące ze zbiornika przewody, wężyki przykrycie nigdy nie jest szczelne i kurz na wodzie może osiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

minio - nie przesadzaj. Ile tego kurzu przez dziurkę od kabla się tam dostanie. Jeśli masz jakieś obawy to uszczelnij te otwory i nie będziesz się musiał martwić. Odrobina kurzu krzywdy nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sampie komore na ro 35lit zalewam do pełna i nakładam dekiel z pcv spienione są tylko dwa wycięcia na wężyki dzienne odparowanie ro to ok 4lit i żadnego kożucha na powierzchni wody. Baniak też jest odkryty i cos tam kużu trafia ale odpieniacz to do kubka wywali i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ze względu na wychodzące ze zbiornika przewody, wężyki przykrycie nigdy nie jest szczelne i kurz na wodzie może osiadać.

zależy jaki masz porządek w domu :)

ja nie trzymam w zbiorniku, mam bezpośrednio z RO do sumpa,

bieżącą wodę i kanalizację doprowadziłem pod akwarium, tam mam elektrozawór od pralki, który odcina wodę od filtra RO sterowany automatyczną dolewką.

poza tym mi paruje ok 1% na dobę wiec jak masz zbiornik 1/10 pojemności akwarium to powinno starczyć ci na 10 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.