Skocz do zawartości
piona

i po cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

Jak komu przyplącze sie to do akwa niech zastosuje ANTIRED firmy a.medic Choć niby jest na czrwone glony u mnie usunoł zieloną flegme wraz z cyjano.Polecił mi to Tomasz i dzieki mu dno mojego akwa znowu zdrowo wygłąda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super.

Ale glony są efektem a nie przyczyną czy on zwalcza przyczyny, czy efekt - oto jest pytanie.

Pozdrawiam


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D i wszystko co czerwone odrazu zginie razem z cyiano :D;):D:D:D :0:0:0 niech sobie ta kupe firma AM wetknie w tylek :D kumpel nalal i padly u niego wszystkie liliowce :] te wlasnie czerwone ktore pokazywal Adamoo , wygubily wszystkie odnogi , po zatym baniak wyglondal caly bidnie przez kilka miesiecy , to sie nie nadaje wogoel do morskiego akwarium ODRADZAM STANOWCZO ! ! !

Ale Ci doradzil ;) hehe , kto chce sie przekonac jak wyglondaja poznije koralowce twarde po takim zabiegu to niech naleje smialo , czy tez nawet miekkie , wzrost zachamowany na maxa , pozwijane jak szmaty przez kilka miesiecy marnialy w oczach sie kurczyly az je w wiekszosci szlag trafil , nigdy w zyciu tego nie naleje wiecej ani tutaj akwarysci u nas z tego co wiem , heh .

Wole pozostac przy moim starym dobrym mott`cie " ZADNEJ CHEMI DO MORSKIEGO BANIAKA "

I zadnych durnych porad ze strony " niedoukow " ktorym sie nie wiadomo co wydaje .. thx :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/w środek to jedyny środek chemiczny jaki kiedykolwiek stosowałem i na przestrzeni kilkunastu miesiecy nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych. Obsadę znacie: miękkie, twarde i wszelkie inne życie. Więc jak nie wiesz o czym piszesz to zaznacz że robisz to z nudów a nie jest to poparte żadna wiedzą bo jeszcze ktoś uwierzy. "Niedouków"??? - przyganiał kocioł garnkowi.

@khmer

cyjano to nie glony tylko bakterie i jeśli siegniesz do literatury naukowej to tak naprawdę nikt nie wie dlaczego powstają. I są na nie narażone zarówno zbiorniki piękne i wychuchane jak i zaniedbane. Nie ma zasady.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie, czarna magia. u mnie na poczatku ich nie bylo, po kilku tygodniach niesmialo sie pojawily, kilka dni pozniej znikly i mialem kilka miesiecy spokoj. ostatnio w przeciagu kilku dni pokryly mi caly piasek mimo ze kompletnie nic nie zmienilem w baniaku i od tego czasu bezskutecznie z nimi walcze. w sobote jade do sklepu po kilka krabikow Clibanarius signatus podobno potrafia zdzialac cuda na tym polu. jak je dostane to bee zdawal relacje jak sie sprawuja. chemii wolalbym tez nie lac.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam @tomasz

Cyjano to nie glony ,to wiem chyba z gazetki i z strony jednego z klubowiczów!

Ale mi chodziło o " u mnie usunął zieloną flegme.....

oraz "czrwone glony " (choć to drugie jest problematyczne)

Ale sądze że @tomasz też ma racje nie sądze że

A.M. wprowadziła na rynek coś co niszczy, może po prostu ktoś przedawkował środek, znam sporo ludzi którzy najpierw leją a póżniej czytają instrukcje,albo był to zbieg okoliczności . Najlepiej jest nie stosować chemii ale kiedy człowiek jest zdesperowany..... WAŻNE TO CZYTAĆ INSTRUKCJE i nie kupować gdy jest w języku który się nie rozumie.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

:D i wszystko co czerwone odrazu zginie razem z cyiano :D:):(:D:) :0:0:0 niech sobie ta kupe firma AM wetknie w tylek :) kumpel nalal i padly u niego wszystkie liliowce :] te wlasnie czerwone ktore pokazywal Adamoo , wygubily wszystkie odnogi , po zatym baniak wyglondal caly bidnie przez kilka miesiecy , to sie nie nadaje wogoel do morskiego akwarium ODRADZAM STANOWCZO ! ! !

Ale Ci doradzil :) hehe , kto chce sie przekonac jak wyglondaja poznije koralowce twarde po takim zabiegu to niech naleje smialo , czy tez nawet miekkie , wzrost zachamowany na maxa , pozwijane jak szmaty przez kilka miesiecy marnialy w oczach sie kurczyly az je w wiekszosci szlag trafil , nigdy w zyciu tego nie naleje wiecej ani tutaj akwarysci u nas z tego co wiem , heh .

Wole pozostac przy moim starym dobrym mott`cie " ZADNEJ CHEMI DO MORSKIEGO BANIAKA "

I zadnych durnych porad ze strony " niedoukow " ktorym sie nie wiadomo co wydaje .. thx :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :
Swirlej2 :

:D i wszystko co czerwone odrazu zginie razem z cyiano :D:):(:D:) :0:0:0 niech sobie ta kupe firma AM wetknie w tylek :) kumpel nalal i padly u niego wszystkie liliowce :] te wlasnie czerwone ktore pokazywal Adamoo , wygubily wszystkie odnogi , po zatym baniak wyglondal caly bidnie przez kilka miesiecy , to sie nie nadaje wogoel do morskiego akwarium ODRADZAM STANOWCZO ! ! !

Ale Ci doradzil :) hehe , kto chce sie przekonac jak wyglondaja poznije koralowce twarde po takim zabiegu to niech naleje smialo , czy tez nawet miekkie , wzrost zachamowany na maxa , pozwijane jak szmaty przez kilka miesiecy marnialy w oczach sie kurczyly az je w wiekszosci szlag trafil , nigdy w zyciu tego nie naleje wiecej ani tutaj akwarysci u nas z tego co wiem , heh .

Wole pozostac przy moim starym dobrym mott`cie " ZADNEJ CHEMI DO MORSKIEGO BANIAKA "

I zadnych durnych porad ze strony " niedoukow " ktorym sie nie wiadomo co wydaje .. thx :D

no troche poczytaj kolo w tym temacie jestes zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma może ktoś zdjęcie jak wygląda cyjano??:):)

szukałem troche w necie ale nie widziałem fotki, pytam sie bo moge je miec a nawet o tym niewiem :(


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc097434ya.th.jpg

masz parszywca. az wstyd pokazywac. no nic, wlasnie jade do slepu po krabiki, moze cos pomoga


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka nie jest najlepszej jakości ,czy one wyglądają podobnie jak glony wapienne rosną na skałkach ??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raffy

to taka galareta (śluz)z pecherzykami powietrza - wróg nr.1 w baniakach

może być czerwone, brunatne lub zielone

nie lubi dużej cyrkulacji


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom..i jak Twoja walka??...

ja wojuje z cyjano od sierpania..nic sie nie dzialo w akwa...od dluzszego czasu nic do baniaka nie dokladalem..spokoj byl do momentu kiedy zostawilem pod opieka sasiadowi zbiornik na czas wyjazdu...dostal cala "check-liste" plus "serwisowke".. (oczywiscie moze to byc zbeg okolicznosci)..ale jak zobaczylem akwa po powrocie ..to mi wody odeszly i przysiadlem z rozpaczy....syf, kila i mogila...dmucham, chucham, odssyasm to gowno i nic..aktualnie.leje preparat KENT-a poly-ox..(to chyba cos jak antired AM)...ale narazie efektow zadnych...nie wiem na ile mi jeszcze sil wystarczy...powoli zaczynam miec tego dosc...wdziera sie mi to wszedzie..piach skaly .zoantusy otwieac sie nie chca bo to na nie tez sie laduje...podlamka totalna....jak tak dluzej to jeszcze bedzie trwalo..to stawiam baniak od nowa..

pozdrowki


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze trzeba po prostu bydlaka przeczekac.

ja po rozmowie z sprzedawca probuje kilku pomyslow po kolei. zwiekszylem karmienie, nie przeplukuje mrozonek przed podaniem, leje z tym calym syfem do baniaka zeby nitrat podbic w gore, odlaczam odpieniacz na 2, 3 dni, tzn zostawiam go na jalowym biegu, bez kubka, zeby piana trafiala spowrotem do baniaka, nalalem easylife i next podmiana wody bedzie na soli innej firmy . do tego kupilem pare krabow ale widze ze one to raczej beda dobre zeby utrzymac cyjano w ryzach jak juz zniknie, bo na razie nie daja rady. chcialem kupic wiecej ale sprzedawca mi to wybil z glowy. stwierdzil ze kupic nie sztuka, pomoc tez pomoga ale po pladze zostane pozniej z 40 krabami w akwarium ktore beda lazic i korale stracac, wiec kupilem tylko kilka niebieskich dla ozdoby bardziej. na razie zaobserwowalem zatrzymanie cyjano - jeszcze sie nie cofa, ale juz i nie przybywa. bede informowal na biezaco.

Od sierpnia ? to male piwo. lepsze experty od nas majace baniaki marzenie wojowali dluugo wiecej zanim sie dziada pozbyli. i to w baniakach stojacych kilkanascie lat, bez powodu nagle sie pojawilo ty cholerstwo i juz.

ja na razie nie zawracam sobie tak tym glowy.

Edit

tak wogole to moja babka calkiem dobrze sobie radzila z tym problemem. do czasu kiedy zasmakowala w mrozonkach. od tego czasu jest taka leniwa ze jak pare razy na dzien cos kopnie w piasku to jest wyczym


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :
piona :
Swirlej2 :

:) i wszystko co czerwone odrazu zginie razem z cyiano :):D:D:D:D :0:0:0 niech sobie ta kupe firma AM wetknie w tylek :) kumpel nalal i padly u niego wszystkie liliowce :] te wlasnie czerwone ktore pokazywal Adamoo , wygubily wszystkie odnogi , po zatym baniak wyglondal caly bidnie przez kilka miesiecy , to sie nie nadaje wogoel do morskiego akwarium ODRADZAM STANOWCZO ! ! !

Ale Ci doradzil :) hehe , kto chce sie przekonac jak wyglondaja poznije koralowce twarde po takim zabiegu to niech naleje smialo , czy tez nawet miekkie , wzrost zachamowany na maxa , pozwijane jak szmaty przez kilka miesiecy marnialy w oczach sie kurczyly az je w wiekszosci szlag trafil , nigdy w zyciu tego nie naleje wiecej ani tutaj akwarysci u nas z tego co wiem , heh .

Wole pozostac przy moim starym dobrym mott`cie " ZADNEJ CHEMI DO MORSKIEGO BANIAKA "

I zadnych durnych porad ze strony " niedoukow " ktorym sie nie wiadomo co wydaje .. thx :D

no troche poczytaj kolo w tym temacie jestes zielony

Piona :D uzywalem tego gowna w swoim tanku , jak ty jesze o morskim nawet nie slyszales :D takze nie wiem kto tu jest zielony :]

A po drugie cyiano to nie sa glony , wiec przynajmnîej ja nie widze potrzeby lania tego swinstwa do wody od rzekomych czerwonych "glonw "

Pozdrow tego ciula , ktory Ci to doradzil :0 ..cyiano sa to bakterie :] A tak po zatym to wogole zle robisz wode w swoim tanku i Twoje korale wyglondaja nie najlepiej :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[green]"Choć niby jest na czrwone glony u mnie usunoł zieloną flegme wraz z cyjano" [black]

mylisz pojecia wogole i widze to na zielono wlasnie :) ...jakie niby czerwone glony mialby usuwac , wapienne ? nie znam innych czerwonych glonow , cyhba ze wyzsze i owszem tez je wyzarlo u mnie od tej kupy :D ..a cyiano powtarzam Ci raz jeszcez to nie sa glony .Na zdrowy rozum skoro zabil ta bakterie to zabil tez pewnie szereg innych bakteri :] takez zycze Ci powodzenia w ponownym dojrzewaniu zbiornika , ktory zreszta i tak nie byl dojrzaly ... jak Ci sie jeszez korale narazie nie pozwijaly to mozesz byc pewny ze z biegiem czasu wlasnie tak bedzie i nie cieszyl bym sie za wczesnie na Twoim miejscu :]

I jszcze jakbys chcial wiedzeic to uzywalem tego u siebie (na wlasnej skorze) przed pieciu laty , takez zadnej nowosci nie odkryles tylko poprostu odkopales gowno ktoro nie znajdzie wiecej miejsca w moim zbiorniku i napewno tez innych zbiornikach doswiadczonych akwarystow.

Zreszta moze znajda sie wsrod nas tacy ktorzy zauwazyli tez w swoich zbiornikach negatywne zmiany po stosowaniu tego srodku jakim jest Anti/red firmy Aquamedic rzecz jasna :0

Mowilem Ci juz dawno ze lejesz kupe nie potrzebnej chemi do wody , nie dziw sie teraz ze ci tam cyiano wykwitlo ...no ale ty jak widze wiesz lepiej :/

Zreszta , lej sobie tego antired`a do zbiornika spoko , tam i tak nie masz czego wybic u siebie :0

___________________________--

czytamy w google ; COLISA Sklep Akwarystyczno ...

... AquaMedic - Preparaty akwarystyczne. ... Antired środek przeciwko czerwonym glonom, objętość ....

Jakim czerwonym glonom pytam ?:] chcialby ktos u siebie niszczyc czerowne glony przepraszam ? bo ja nie ... i zauwazyc wreszcie warto ze cyianobakterie to nei sa glony , wiec moje pytanei od czego jest ten srodek ? :) ..ano od wszystkiego co czerwone ale to doslownie , liliowiec piekny czerwony wygubil u mnie wszystkie odnogi i zdechl :] chociaz kuracje przeprowadzilem wyciagajac zwierzaki do oddzielnego pojemnika jak zalecal producent ..takze mi nei mow ze jestem zielony w tym temacie .. nie chcialbym byc niegrzeczny , ale patrzac na twoj zbiornik ktory ma jeszez wieeeele do rzyczenia wlasnie tak moge ogolnie stwierdzic ze jeszcez w temacie akwarystyki morskiej jestes " zielony " ( to tak grzecznie powiedziawszy piona )To ze taki cyz inny srodek zadzialal , nie znazcy ze nie narobil gorszych szkod ..., a po drugie to wyleczyl bym przyczyne powstania i utrzymywania sie przy zyciu tych bakteri (cyiano) u Ciebie a nie leczenie objawu jaki ta bakteria produkuje (czerwona galaretowata maz naprzykald) nic mondrego nie zrobiles po za tym ze rozbiles rownowage biologiczna w zbiorniku lejac ta chemie :] takze jeszez duzo "nam " czytac Panie Piona a tak przy okazji to chetnei bym teraz po tej kuracji obejrzal korale w Twoim zbiorniku .

I zauwaz jeszcez ze zawsze bylem gotow Ci pomoc , ale ty widze wiesz lepiej .. no i nie jestes zielony ...:]

pozdr...

resumujac:

usiac , popatrz , przeanalizuj caly swoj system i sie zastanow nad tym , dlaczego ta cyiano bakteria dobrze sie czuje w Twoim tanku ?

(a nie lej bezmyslnie chemi do zbiornika , bo mi to zalecialo poprostu "lamerka" )

I bede szczery i otwarty bo taki juz jestem , widzialem Twoj zbiornik i twierdze z przekonaniem , ze nie masz wogole o tym pojecia Piona , koledzy pewnie maja podobne zdanie .

Nie chciale mbyc chamski ale widze ze to ty jestes , piszac (zielony w temacie " czy takie tam podobne ...

_______________________________________________________

spadaj


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisze OT - ten zielony napis wypala oczy normalnie :yes

ledwo sie da przeczytac

a zeby nie bylo ze pisze nie na temat, to u mnie po roku tez sie troche tego dziadowstwa pojawilo, ale ze czeka mnie przeprowadzka do nowego akwa to jeszcze nic nie robie

cyjano okupuja jedna skalke i wiecej im nie dam :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tongue.gif

joopa :

cyjano okupuja jedna skalke i wiecej im nie dam :)

nie rob sobie zludzen :) one sie Ciebie o zdanie pytaly nie beda - w ciagu 24 godzin rozleza sie gdzie chca i zostana tam zadowolone z siebie :yes


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;-( czy czeka mnie wieksza inwazja

w sumie to na razie nie mialem zadnych problem w akwa, oprocz kilka zamordowanych slimakow i jednego samobojcy :yes , wiec zeby nie bylo zbyt pieknie to sa cyjano teraz

zaczne chyba od jakis slimakow i krabikow

a pozniej sie zobaczy :-)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ swilej2- kondycja korali to cie zaskocze na piąteczke mam. Antired-jest jak w opisie na glony a cyjona BAKTERIE zniszczył (PRZYNAJMNIEJ U MNIE) I TO JEST FAKTEM nie mam problemu z tym badziewiem .Jesli chodzi o miekkie to 3-krotnie powiększyły swą obietosc i to.... też fakt Wiec jak bede miał jeszcze raz problem z cyjano nie zawacham sie dolać Jak znajde chwile czasu dam foty Zbychu daje słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etam , nie przekonasz mnie bo jak mowie praktykowalem z tym doslownie shit`em , nie nadaje sie do morskiej wody kompletnie , chyba ze do baniaka z samymi rybami .

Dopuki nie poprawilem u siebie cyrkulacji wody to sie dobrez ta cyiano u mnie czula :]

cyt; "Na glony czerwone jest "

heh pomysl sam logicznie , jakie glony czerwone ?

Nie ma takich w morskim akwarium ! , ktore nalezalo by wyniszczyc , nie ma ! a cyiano to nie sa glony !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kiedys to pewnie zrozumiesz , zreszta po 2 miesiacach moze nawet wczesniej , znowu je bedziesz mial , bo Twoj system " nie wyrabia " zastanowic sie nalezy dlaczego te cyiano bakterie moga w Twoim zbiorniku zyc ..? .. nie skutki a przyczyne nalezy znalesc , lejac chemie do wody pogarszasz tylko stan zbiornika .

Srodek wybija bakterie , ale przy okazji tez te potrzebne , ale skoro jestes swiecie przekonany ze Ci pomogl to mozesz w niego wierzyc ja go do wody nigdy juz wiecej nie naleje i nie proponuje innym .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie bede miał ?? ja twierdze pomaga a goniopory dostsały kopa do życia aż nie mogę uwierzyć Wszystko w banialu oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze mówiąc to glony wapienne z rodzaju HALIMEDA rozrosły mi sie do 40 cm To chyba o czymś swiadczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.