Skocz do zawartości
Marius

Przyszla kolej na samp

Rekomendowane odpowiedzi

@rs gdybys Ty chcial sie czegos dowiedziec i bardzo by ci na tym zalezalo, a jakies 12 letnie dziecko przemadzalo sie tak jak by zjadlo wszystkie rozumy dawalo ci porady jak najlepiej zj***c akwarium to sam bys sie wsciekl.

UWAGA ! Chaialem to zalatwic po dobroci napisalem w podpisie, moim zdaniem powinien to uszanowac. Olal to wiec dlaczego ja mam teraz jego nie olac.

@olekszwarc dziekuje


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody nie opadnie do poziomu komina, tylko do poziomu wylotu rur powrotnych. Tyle trzeba liczyć.

U mnie (akwa 370l) jest to wysokość 4cm słupa wody.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hara to wtedy jak stanie pompa :( zgadza sie

ale trzeba wziasc pod uwage jeszcze sytuacjie kiedy zapcha sie przelew i na jakiej wysokosci jest rewizja.

Sump w brew pozorom to nie tylko zwylky baniak gdzie jak pisal Piwnicki wystarczy ze sie wszytsko zmiesci :)

Ja uwazam ze powinno sie rozwazyc przy projektowaniu

- awarie przelewu

- awarie pompy

- miejsce na urzadzenia

w tej kolejnosci

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak naprawde potrzebna jest rewizja ?

Ja bede mial rure 40 mm i czy ktos widzial zeby taki otwor sie zatkal ?

Wracajac do sampa czy warto tam wsadzic bioball-e ? Tak zeby spadajaca woda z komina wpadala prosto na nie.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dał bioballi jak większość(chyba) na tym forum, aczkolwiek niektórzy wkładają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh a mi sie wydawało że pisze się SUMP a mówi sie "SAMP" :(


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marius

tez uwazam ze przegiales w jednym z tych poprzednich postow.

Piwnicki to dzieciak. Na dzieci sie nie krzyczy, dzieci sie ignoruje jak zaczynaja sie odzywac nie pytane.

Piwnicki to taki troll, ktory sam nie wiele wie, a udziela sie nie pytany, zamiast cicho siedziec i sie uczyc od innych.

Co do rewizji, zdania sia podzielone.

Jak MASZ PEWNOSC, ze zadna ryba/ukwial w akcie desperacji (ataku depresji lub z czystej ciekawosci), nie przedostanie sie przez grzebien i nie zostanie zassana przez spust i nie zatrzyma sie na zaworze .... to nie rob rewizji.

Ja zrobilem, ale ja jestem ostrozny z natury.

Co do sumpa, ja robie najwiekszy mozliwy.

Primo: dla zwiekszenia ilosci wody w obiegu

Secundo: zeby mi sie kiedys zmiescilo to czego nie jestem w stanie teraz przewidziec.

Tetrio: w przyszlosci wydziele czesc na refugium.

Qatro: z czasem grzebien przelewowy bedzie zarastal, i tym samym zmniejszal sie przeplyw - podnosil poziom w akwa. Po wylaczeniu zasilania wczesniej czy pozniej woda splynie, i musi sie zmiescic. I pewnie z odpieniacza tez splynie do sumpa.

Biobale - ja ich unikam.

Ale zbiornik bedzie malo obciazony i z wieksza iloscia LR. Preferuje "metode berlinska".


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Jan Rogalski

Wiem ze przegiolem pale krzyczac na AP ale juz nie wytrzymalem. Napisalem w opisie zeby sie nie udzielal. Przez jakis czas byl spokoj ale on nie wytrzymal i tak jak by sie uparl na mnie zasral mi wiekszosc tematow. Ja tez nie jestem jego matka zeby go wychowywac czy polubownie traktowac. To zreszta jest internet i tak naprawde nie wiemy kto po drugiej stronie siedzi kazdy z nas moze sobie napisac mam 12 lat i robic sobie jaja z powaznych ludzi. Nawet jezeli ma te 12 lat to musi zaczac sie z tym liczyc im wczesniej sie nauczy tym lepiej dla niego.

Wracajac do tematu:

Czy samp powinien miec jakies przegrody moze na necie sa jakies rysunki, fotki cos na czym moglbym sie wzorowac buddujac samp do swojego akwa.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przegrody moga byc zrobione z plexy w szklanym akwarium ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sumpa, ja robie najwiekszy mozliwy.

Primo: dla zwiekszenia ilosci wody w obiegu

Secundo: zeby mi sie kiedys zmiescilo to czego nie jestem w stanie teraz przewidziec.

Tetrio: w przyszlosci wydziele czesc na refugium.

Qatro: z czasem grzebien przelewowy bedzie zarastal, i tym samym zmniejszal sie przeplyw - podnosil poziom w akwa. Po wylaczeniu zasilania wczesniej czy pozniej woda splynie, i musi sie zmiescic. I pewnie z odpieniacza tez splynie do sumpa.

Nic dodac Nic ujac. Nie ma tutaj granic. Moim zdaniem im wieksze tym lepiej.Zbuduj wieksze niz teraz potrzebujesz, bo z czasem zobaczysz, ze wiecej sprzetu kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robisz sumpt to wydziel sobie miejsce na refugium, jest to niesłychanie fajna sprawa.

Sumpt można zabezpieczyć czujnikiem przelania (przed zatkaniem rury będzie za niski poziom w sup. to wyłączy pompe)- są na allegro ok 70 zł ale lepiej zastosować rewizje

- pytanie czy rura może się zatkać tak jak każda może (będziesz czyścił szybe wpadnie gąbka,....,


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie znalazlem rysunek na necie i sporo go przerobilem oczywiscie na potrzeby sowje i swojego akwarium :(

1100-xxx.gif

Oceniajcie prosze.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacze lepiej działają przy stałym poziomie wody, a w komorze z pompą ten poziom będzie się zmieniał jak woda będzie parowała. A tu masz tylko jedną komore.

A propo zastąpienia rewizji czujniekiem poziomu wody. Zabezpieczy to przed spaleniem pompy, ale w przypadku naszej dłuższej nieobecności wykończy życie w akwarium. Rewizja zapewnia normalne funkcjonowanie zbiornika mimo awariu (choć w tym przykładzie problemy mogą być w refugium). Krótko mówiąc, ja bym tu dołożył przynajmniej jedną przegrode. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.