Skocz do zawartości
morswin

Glony na tylnej szybie

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym silnym przepływem faktycznie by się zgadzało, wzdłuż tylnej szyby leci strumień z korali 4000 i odbija się na bocznej na której też są te glony ale znacznie mniej i o wiele wolniej tam rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś jeszcze. Ponieważ lampe mam dosyc nisko na wodą 2-3 cm , a boczne szyby to duże tafle 70x80 cm to jest wyraźnie widoczna granica światła bezpośredniego na tych taflach. Glony rosną dużo dużo szybciej w strefie oświetlonej bezpośrednio,jakby nożem odciął, a już w strumieniu z pompy to prawie jak na filmach poklatkowych :lol:


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

A czy te moje glony to to samo? Tylko moje nie porastają szyby, tylko skałę. Dzisiaj 65 dzień od zalania akwarium, parametry książkowe, a glony mają się bardzo dobrze :realmad: . Powiększam ekipę sprzątającą, ale glony nic sobie z tego nie robią :(

Co z nimi robić? :wallbash:

Pozdrawiam.

post-11079-0-41841700-1326745415_thumb.jpg

post-11079-0-32158400-1326745427_thumb.jpg

post-11079-0-99841100-1326745439_thumb.jpg

post-11079-0-72012900-1326745449_thumb.jpg

post-11079-0-47213200-1326745459_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycha, bardzo ładne bryopsis. Także do sklepu biegiem marsz i zakupy mg Kenta Cię czekają.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na bryopsis

Gdzieś na nano-reef czytałam, że bryopsis jest twardy, a ten się rozpływa w dłoniach jak próbujesz zerwać... Może tak być? :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycha, bardzo ładne bryopsis. Także do sklepu biegiem marsz i zakupy mg Kenta Cię czekają.

Tomasz, Mg?... Ups... To jedyny parametr, który w naszym baniaku szaleje i dopiero co zaczął być mierzalny i wyniósł 1500, a tak to był poza skalą :D Chyba, że test do d... Saliferta używamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko marsz do sklepu, a nie kombinować jak koń pod górę...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe do kobiety takim nakazującym tonem ;) no no

testosteron... jak to śpiewała taka jedna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ton :) Grunt, że pomaga ;) Hihihihi

Mam dodatkowe pytania, jeśli mogę:

1. Jak z obsadą przy takim Mg? Coś czytałam, że ślimaki mogą "wyparować" ;), a co z innymi zwierzakami? Jakie macie doświadczenia w tej kwestii?

2. Jak zmierzyć Mg, że jest powyżej 2000, skoro skala w Salifercie jest do 1500? :)

Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zezwierzętami tak jak pisałem. Zmierzyć możesz jbl-em. Poza tym wcale mierzyć nie musisz bo podajesz dotąd aż zaczną bieleć.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajesz dotąd aż zaczną bieleć.

Bieleć powiadasz?... A zobacz na 3 ostatnie zdjęcia. Może na zdjęciu zbyt dobrze nie widać, ale to, że niektóre są jaśniejsze, to nie jest efekt światła. One naprawdę są bielsze od reszty... Kent Marine - Tech M - preparat magnezowy kupiony w ReefShopie :) Mam nadzieję, że szybko wyślą (nigdy się na nich nie zawiodłam), więc będzie podlewanie, ale wlałeś w moje serce nadzieję tym "bieleniem"... Może moje zaczynają padać?... Chyba idę zrobić test na Mg dzisiaj na dobranoc :D

P.S. Mg ciągle 1500, a nawet trochę powyżej. Jak przyjdzie przesyłka to jeszcze podbiję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podobe ma to wyglądać. Z tym że jak zaczną to w 2-3 dni trawnik jest biały a pote z dnia na dzień znika. Ludzie straszą briopsis, ale nie ma się czego bać. Będzie ok. :welcome:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podobe ma to wyglądać. Z tym że jak zaczną to w 2-3 dni trawnik jest biały a pote z dnia na dzień znika. Ludzie straszą briopsis, ale nie ma się czego bać. Będzie ok. :welcome:

(Nie) dziękuję :) Mam nadzieję, że się uda :) Jak stoczę walkę to dam znać z jakim skutkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca tez utrzymaj ok 430-440

kH 9-10 :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycha zdradź jeszcze tajemnicę bo chyba dzisiaj nie zasnę. Co dozowałaś do akwa że masz "ot tak" taki wysoki magnez, bo jeśli z samej soli to ja jeszcze na taką nie trafiłem :sweat:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycha zdradź jeszcze tajemnicę bo chyba dzisiaj nie zasnę. Co dozowałaś do akwa że masz "ot tak" taki wysoki magnez, bo jeśli z samej soli to ja jeszcze na taką nie trafiłem :sweat:

Ups... Chyba za szybko poszłam spać i nie odpowiedziałam :) No właśnie nic nie lałam. Ponad połowa wody była z działających zbiorników, startowałam na soli Preis. Trochę mnie martwi, że przy takim magnezie to dziadostwo sobie wyrosło...

Stani: ostatnie parametry były takie:

Parametry:

temp - 26 C

wapń - 460

zasolenie - 1,026

NO3 - 0

ph - 8,0

kh - 11,8

magnez - 1500

10 dni temu mierzone. Wczoraj powtórzyliśmy tylko Mg i wciąż się utrzymuje wysoko. Czy tak może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli korale nie marudza to takie kH moze przez czas walki pozostac, ale Ca tez powinno byc lekko podwyzszone, co przy takim Mg nie bedzie trudne. :welcome:

Ps: lepiej jest testowac wode co 7 dni, zawsze w sobote przed sniadaniem i podmianka, tak okolo 9:25, jak facet dopiero sie goli :rambo:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wyniki

NO3 0 salifert idealnie przeźroczysty

PO4 0,05

kh 8,5

ph 7,6 rano mniej

Ca i Mg powoli podnoszę ale muszę zacząć chyba podawać codziennie mg żeby utrzymać stabilny poziom bo są spore spadki, Ca spada o wiele wolniej

Podawałem ostatnio 1ml wódki ale woda zrobiła się chyba za czysta bo brierum przestał polipować więć muszę na razie odstawić wódkę. Glon jak był tak jest może minimalnie wolniej rośnie.

Czas na rundę drugą :)

Zaprzestane podmian i podawania jakichkolwiek suplementów oprócz ballinga (soli bez soli też nie podawać?) i wyczyszczę mechanicznie szyby. Zobaczymy czy odrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłeś coś morswin na tą czuprynę? Bo u mnie parametry w normie, a ona sobie pozwala na coraz więcej. Jest tak jak pisałeś - tylna szyba i cyrkulacja. U mnie jeszcze siadły na odpieniaczu. Skała jest prawie czysta, gdzieniegdzie tylko plamki i na piasku też trochę.

Leję 1ml VSV i karmię 2x po 1/3kostki


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walkę udało się wygrać :) Przez miesiąc czasu nie robiłem podmian i nie podawałem czegokolwiek do akwa, nawet wódki (raz na 2 tygodnie jedynie bakterii które zbiły NO3 do 0!!!). Potem usunąłem mechanicznie glony i do tej pory jest czysto. 1ml VSV na twoje akwa to stanowczo za dużo według mnie. W tej chwili dalej nie podaje wódki i mam NO3 na poziomie 0 i nie mogę go nawet podnieść trochę (clavularia przestała już polipować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki. U mnie 1ml dawał poprzedni właściciel i wszystko było OK, ale spróbuje od dzisiaj ograniczyć do połowy dawki. Albo może zrezygnuję wogóle z VSV - NO3 mam 0. Jak znajdę chwilę to oczyszczę mechanicznie, chociaż łatwo nie będzie bo się dość mocno trzymają.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.