Skocz do zawartości
Eliot100

Czy super glue jest bezpieczny???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czytałem na tym forum że do przyklejenia korali do skałki nadają się bardzo różne kleje (super glue, poxipol itp.)

Zastanawiam się czy te kleje nie są szkodliwe dla koralowców.

Można nimi kleić również korale miękkie??

Czy ktoś z Was kleił kiedyś korale super glue??

Pozdrawiam!


być może powracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kleiłem zoanthusy ,grzybki i sacropythona chociaż ten ostatni to zabardzo się przykleić nie chciał nie zauwazyłem jakis negatywnych sktków na koralach może dlatego że kleiłempo za akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polipy..i grzyby...spokojnie mozesz "superglutem" przyklejac...przecwiczylem temat...i nic sie nie dzialo...co prawda mialem taki motyw ze przyklejone grzyby..odklejaly sie same od skalek ...ale zmienilem im miejsce w zbiorniku..ktore pewnie im lepiej odpowiada i jest ok


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co nie ma różnicy między kroplką za 1 pln, a super klejem do korali za 45pln? no oczywiście poza ceną?

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to różnica jest zasadnica. Drogie kleje do korali można stosowac pod wodą. Natomiast superglu jest nieszkoldiwy dopiero jak zaschnie, więc nadaje się tylko do takich zwierzakó, co moga przez chwilę bez wody pobyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naturze sa sytuacje gdzie SPS-y codziennie sa duuuuuzo dluzej niz 5 min. bez wody do tego w prazacym sloncu :) A jakie maja kolory! Proponuje poszukac zdjecia z odplywow np. na Javie albo na Wielkiej Rafie Koralowej, jak Acropory stercza z wody. I gabki i rozne inne tez, i zyja jakos.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawe jak jest w akwarium. Załóżmy że SPS-y sięgają lustra wody, nie ma prądu przez kilka godzin i poziom wody obniża się i górna część korali jest nad wodą, czy nic się nie stanie ?

W naturze wiem że dają sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką sytuację że korale przez kilka godzin były nad lustrem wody poprostu w nocy pękł mi baniak prawie wszystkie SPS-y żyją do dziś jeden mi padłdokładnie nie pamiętam już nazwy


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między super glue i klejem do korali jest taka ze super glut:) można kleić pojedyncze zwierzaki (w tym miękkie) a klej do korali służy do mocowania korali twardych i skałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poxipol stosuję i jet ok.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poxipol i inne dwuskładnikowe kleje to kleje epoksydowe a Super Glue, Cyjanopan to kleje cyjanoakrylowe. Do klejenia kamienia z kamieniem zdecydowanie będzie lepszy Poxipol ze względu na swoją konsystencję. @Qbab, czy kleiłeś Poxipolem korala do skały? Wydaje mi się, że do tego celu może być lepszy Super Glue ale nigdy tego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poxipolu używam do klejenia twardy do skały a miekkie to ja łapie gumką :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amphiprion nie wezmą cię za mnie bo nigdy nie chciałbym mieć takiego avatara jak ty :) wolę jakąś fotkę hapalochlaeny :) może ktoś wie ile kosztuje poxipol bo nie pamiętam poza tym ostatnio ten temat ma duże wzięcie bo kilka osób kleiło albo chce kleić wirniki od pomp bo im szaleją np. amphiprion czy teq ja niczym nie klejąć połozyłem najmniejszego grzybka który w czasie podróży się oderwał od skałki na małej skałce........ dziś jest największy z tego gatunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to że to jak z innymi "drogimi" czesto nie ma po co zsobie głowy zawracać - a juz na pewno czekać az przyjdzie np ze sklepu.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

poxipolu używam do klejenia twardy do skały a miekkie to ja łapie gumką :)

też tego próbowałem, ale w miejscu gdzie gumka naciska na koral on często mi się przerywał (sinularia, xenia)

lub się wyślizgiwał (cladiella)

super glue to też trochę lipa:(cladielli i sinularii wcale nie chciał mi trzymać, a i grzybki się czasem odrywały.


być może powracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupile ReefConstruct AquaMedica i dalem za niego 48 zł !! buuuuuuu:( . Zrobiłem to tylko dlatego, ze musiałem poprzyklejać rozkawałkowaną seriatopore, która zaczela ginąć, więc chciałem zwiększyć szanse przeżycia zaszczepek "profesjonalnym" klejem. Zobaczymy czy sie oplacalo, bo dotychczas kleilem superglutem lub kropelka. Jest dosc wygodny bo ugniata sie jak plastelina, ale pod woda jak sie wsadzi swiezy to pyli, rozmazuje sie i ten syfek przedostaje sie do wody, wiec nie mozna ruszac i poprawiac nic po klejeniu tylko wsadzic sklejone czesci/korale i juz.

BTW to jakis epoxyd bo tak pachnie wlasnie jak epidian


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.