Skocz do zawartości
refish

miękkie korale w świeżym baniaku

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy korale miękkie takie jak sarcophyton , capnella ,anthelia , przezyją w zbiorniku zalozonym 3 tygodnie temu tj;470l woda250 l z dzialającego akwa skala 40 kg byla pod wodą 2 lata odpieniacz deltec apf 600 obieg new jet3000 zaczelo sie robic na skale brązowy nalot i różowe kropki ph 8.5 reszty nierobilem .Capnella rano byla klapnięta po zaswieceniu lampy hqi 150w t5 2*25 zaraz sie dzwignol i rozlozyl anthelia i grzybki zachowują sie normalnie moze bylo poczekac jeszcze 3 tygodnie question.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podstawy, a podstawy to testy - one ci powiedzą czy możesz wpuścić zwierzaczki czy jeszcze nie


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie spróbujesz,to się nie dowiesz,a tak na powaga wkładaj do baniaka i patrz jak rośnie


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej chyba jednak jest zakupic testy podstawowe i wszystko jasne sprawdz amoniak i azotany będziesz wiedział co z cyklem azotowym szkoda kasy na męczenie zwierzaków ,lub zrób testy u kogoś zaprzyjażnionego w krakowie masz mocną ekipe:))))


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie spróbujesz,to się nie dowiesz,a tak na powaga wkładaj do baniaka i patrz jak rośnie

dzieki za odp . wiesz jak to jest 30 lat slodka woda opanowana do perfekcji ,solanka to nowy temat , dostalem ladne okazy i szkoda zeby padly .pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej chyba jednak jest zakupic testy podstawowe i wszystko jasne sprawdz amoniak i azotany będziesz wiedział co z cyklem azotowym szkoda kasy na męczenie zwierzaków ,lub zrób testy u kogoś zaprzyjażnionego w krakowie masz mocną ekipe:))))

wielkie dzięki jutro tak zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej chyba jednak jest zakupic testy podstawowe i wszystko jasne sprawdz amoniak i azotany będziesz wiedział co z cyklem azotowym szkoda kasy na męczenie zwierzaków ,lub zrób testy u kogoś zaprzyjażnionego w krakowie masz mocną ekipe:))))

jeszcze male pytanie testy podstawowe to jakiequestion.gif

Proszę nie pisać postów pod postami! Proszę używać funcji "edytuj"

Edytowane przez AquaManiac
Posty pod postami (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2, NO3, PO4, kH, Ca, Mg.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze male pytanie testy podstawowe to jakiequestion.gif

mozesz wpaść to Ci zrobie na NO3, po4, lub mozesz skoczyc do Oliwiera na tatarska jak masz blizej.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci zalezy na szybkim tescie a nie masz problemu z odlegloscia do sklepu to zabiez do sklepu probke wody, powinni ci od reki zrobic testy cyklowe plus PO4. Na pewno bazuja na testach sprawdzonych. Poza tym mozesz kupic u nich co sie sprawdza i nie potrzebuje dodatkowej weryfikacji


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie bylem u Oliwiera w pon . jak Luft poradzil zrobilem testy i po4 wysokie ale poradzil Rowe do skarpety i sump i dzisiaj widze ze miękasy dochodzą do siebie Jeszcze poszla gąbka do sumpa i bakterie jutro podjade zobacze ile spadlo PO4 a spadlo napewno widac golym okiemwelcome.gifthumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo sukcesu, chyba warto zrezygnowac z gabki.

Jak koledzy pisza, jesli te podstawowe testy beda ok to nie masz co sie martwic. 

Poczytaj jak utrzymac Ca, Mg, kH, NO3, PO4 na wymaganym poziomie i bedziesz gora ! :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do takich korali nie kupił żadnych testów do kilkunastu montipor i 2 acropor też nie miałem do póki mi nie urósł las i poleciało mg i ca wtedy wyjścia nie miałem bo coś wolno rosnąć zaczęły.

Z pewnością do 450 wcześniej czy później trafią trudniejsze zwierzęta więc kiedyś mogą się przydać mają chyba koło 2 lat ważności.

Oczywiście jeśli masz nadmiar kasy to możesz kupić.

Korale miękkie nie lubią czystości więc no3 i po4 bym odpuścił , zapotrzebowanie na mg i ca też nikłe podmianami się wyrobisz od biedy ph i kh ale to jest moje zdanie oparte na moim doświadczeniu.

Gdybym miał dużo siana jak niektórzy tutaj to pewnie bym kupił cały alfabet testów.

Dla tych wrażliwionych mogę dodać że przez brak testów nigdy nie ukotrupiłem żadnego życia były inne błędy.

Dla niektórych podstawowe testy to takie które są potrzebne do akwariów z grubymi sps a tacy chyba zapomnieli jak to było za czasów xeni gdzie chwasty szły do klopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem poczatkująca w temacie akwarystyki morskiej, chociaż akwarystyka nie jest mi całkiem obca (narzeczony ma 260L Malawi). Dwa dni temu kupiliśmy 60L Aqua One Nano. Akwarium jest nowe, ale odkupiliśmy je od osoby posiadającej już 180L morszczyzny, dostaliśmy wodę i cały osprzęt. Woda była przy nas badana na NO3 i NO4 - brak. Reszty parametrów nie znamy, bo dopiero jutro/pojutrze dojdą do nas testy. W akwa znajduje się ok 3kg żywej skały i kilka kilo ocean rocks. Specific gravity wynosi 1.025.

Myslelismy na wpuszczeniem tam 2-3 korali, 2 błazenków i może 1 krewetki.

I tu pytanie o korale - kiedy najwcześniej możemy coś dołożyć i co będzie najlepsze dla ludzi początkujących. Marzy nam się ukwiał dla błazenka, ale póki co za wysokie progi.. :sweat: I kolejne pytanko takie, co lepiej wpusci najpierw - ryby czy korale.

Dziś w sklepie wpadły nam w oko takie korale: Sarcophyton i Capnella oraz chcieliśmy też coś ładnego, kolorowego (najlepiej czerwony lub pomarańcz). Bedę wdzięczna za radę.

A oto nasza mała solniczka:

post-13879-0-25440700-1329166765_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy korale miękkie takie jak sarcophyton , capnella ,anthelia , przezyją w zbiorniku zalozonym 3 tygodnie temu tj;470l woda250 l z dzialającego akwa skala 40 kg byla pod wodą 2 lata odpieniacz deltec apf 600 obieg new jet3000 zaczelo sie robic na skale brązowy nalot i różowe kropki ph 8.5 reszty nierobilem .Capnella rano byla klapnięta po zaswieceniu lampy hqi 150w t5 2*25 zaraz sie dzwignol i rozlozyl anthelia i grzybki zachowują sie normalnie moze bylo poczekac jeszcze 3 tygodnie question.gif

Capnella - przeżyje chyba wszystko i każde warunki - jeszcze nie widziałem baniaka, w którym by nie rosła.

Sarcopython - ten może być już grymaśny

Anthelia - zdecydowanie najtrudniejsza w utrzymaniu. Z niewiadomych powodów nawet w dojrzałych baniakach po prostu zanika, więc uważam że do świeżego się kompletnie nie nadaje.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.