Skocz do zawartości
Waldemor

swiatło aktyniczne

Rekomendowane odpowiedzi

witam ma ktoś porównanie jakiej firmy świetlówka t5 jest najbardziej aktyniczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo właśnie zastanawiałem się nad tymi świetlówkami Narva... stosował ktoś jakieś odniesienie do Ati, Arcadii lub innych marek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat: kto z Was zrezygnował zupełnie z aktyniki na rzecz jakiej belki i jaki ma zestaw. Ja mam zestaw 3 x 24w ATI. Z aktyniki zrezygnowałem i mam teraz: 1 aquablue special i 2x blueplus. Bardziej mi sie podoba taki zestaw dla oka, a i korale dobrze sie mają.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

to ja tak :)

Narva blue 2

AnT

Daniel, tak nie można linkiem :) pozdrowki. Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak a ja chę kupić do swoich ledów PC i jest problem z actyniką ;( blau robi coś co jest niebieskie ale nawet nie są to te tzw high blue 22K tylko jakieś blue... pozostaje mi ta narva lub polowanie na sprawdzoną arcadię, którą co prawda już gdzieś namierzyłem ale cenowo to jest prawie 2x ta narva...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie jest najbardziej intensywne z możliwych niebieskie swiatło t5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z super aktyniki podobno dobre są giesemanny i mocno aktyniczne.

Natomiast ja polecam blue plus i coralstar, mialem superaktynike to się szybko wypaliła po 4 miesiącach blue plus byl 2 razy jaśniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście pytasz która jest najbardziej aktyniczna. Teraz pytasz która ma najbardziej intensywne niebieskie światło.

Świetlówka może mieć niebieskie światło i nie być świetlówką aktyniczną.

Najbardziej aktyniczna świetlówka to świetlówka superaktyniczna.

Wiele osób stosuje superaktynikę Philips TL/03 jako prawie kultową, istniejącą od dość dawna i nadal używaną przez wielu akwarystów.

Pięknie wybarwia korale.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra kupiłem tą narve blue2 i powiem wam, że ona jest niebieska... niebieska jak blau high blue nic specjalnego co do światła aktynicznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
superaktynikę Philips TL/03

Miałem, polecam- ale po 3 miesiącach traciła na intensywności, przy miękasach mało opłacalne :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.