Skocz do zawartości
qba25

Mój nowy kawałek rafy :)

Rekomendowane odpowiedzi

no to zaczynamy :thumbsup: :thumbsup:

na poczatek trochu pomecze i pozanudzam :)

po niecalym roku , stwierdzilismy z zona ze baniak ktory mamy jest za maly ( 300L ) i powstal pomysl na nowy zbiornik ,

trochu pisalem na forum , jaki rozmiar wybrac, i chyba to bylo najtrudniejsza rzecza w calym projekcie , zastanawialismy sie czy lepiej dluzszy , moze szerszy ......aaahhhhhhhh, w koncu wybor padl na baniak o wymiarach ........ ale o tym za chwilke :)

projekt jeszcze nie skonczony , jutro dojezdza mocowanie na lampy , obudowa stelaza , zostaje skonczyc hydraulike , i elektryke , wiec od wtorku bedzie zalewane woda i jak wszystko bedzie git to zalewamy ro :thumbsup: :thumbsup:

a wiec

1: odpieniacz - Ati BM 250 na 2 pompach psk'ach

2: 2 lampy 4x54W - w planach jest zakup jeszcze jednej wiec powinno byc 12x54W

3: obieg - atman 5000

4: cyrkulacja - 6x jvp 102

5: sump - 120x60x40h - 288L brutto

no i w koncu baniak , przod i bok opti ,szklo 12mm , komin jak widac trojkatny , splyw na 40mm , 2 rewizje

wymiary baniaka to 130x80x50h :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

ponizej kilka fotek , za kilka dni jak bedzie juz zalane i ze skala to zrobie aktualizacje

gallery_11542_1640_1421489.jpg

gallery_11542_1640_2301463.jpg

gallery_11542_1640_135801.jpg

gallery_11542_1640_364229.jpg

czekam na opinie :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz jeszcze komory sumpa co tam planujesz :) Projekt czysty i obiecujący :) Powodzenia przy układaniu skały - to jest cholerstwo....

Czy stelaż nie jest za niski? Dla wygody może lepiej by był wyższy? Wymiary typowo wystawowe, choć samo szkło niskie :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Pięknie będzie a ta głębia.Czekam z niecierpliwością na dalszy przebieg a w szczególności jak ułożysz skałę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza komora na pienidlo , 2 na skale , 3 na siporax i adsorbery , 4 obieg , i 5 dolewka ,

stelaz nie moze byc wyzszy , raz ze teraz jest typowo wymiar kanapowy :thumbsup: , i dostaje do konca baniaka bez zadnego problemu , a najwiekszym wyzwaniem bylo wlasnie jego obnizenie bo nie wszedl by w drzwi :)

szklo jesli chodzi o wyskosc jest jak dla mnie ideal , baniak typowo pod spsy wiec nei chcialem tez wyzszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz wielkie THX dla ciebie :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup::unworthy: :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

, 3 na siporax i adsorbery ,4 obieg

3. only siporax :realmad:

4.obieg+rowa phos

ok

reszte potem powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, pieknie.

No to czekamy do wtorku :thumbsup:


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :thumbsup: i jak udało się rozkleić hydraulikę tak jak Ci mówiłem?


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie super, ja bym tylko obrócił sump o 180 stopni. Tak jak jest teraz będziesz pchał wodę pod górę łukami a ten atman raczej nie jest specjalnie za mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :( ale udalo mi sie zmiescic ta sklejona :) wiec jest git :) wczoraj TDS mi podrzucil rewizje wiec hydraulika bedzie jutro gotowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 glebokosci to jak najbardziej taki stelarz przy wysokim stelarzu trzeba by bylo miec wysiegnik aby cos zrobic na tylnej szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie super, ja bym tylko obrócił sump o 180 stopni. Tak jak jest teraz będziesz pchał wodę pod górę łukami a ten atman raczej nie jest specjalnie za mocny.

atman da rade :) w starym setupie mialem tez atmana tylko 2000 , wypas pompy , sa cichutkie a podnoszenie ta 5000 ma cos kolo 4.5 m a u mnie jest jakies 1.2 m :) zastanawialem sie jeszcze nad new jetem 4500 ale jednak postawilem znow na atmana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Będzie super, ja bym tylko obrócił sump o 180 stopni. Tak jak jest teraz będziesz pchał wodę pod górę łukami a ten atman raczej nie jest specjalnie za mocny.

powrót z prawej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jeszcze dlaczego nie ma wklejonych szprosów górą ?jedynie ta spinająca listwa.Wiem że szkło 12 mm ale mimo wszystko...


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się wystraszyłem,że większe od mojego.:welcome: Kiedy ja wstawię swoje to nie wiem,nawet jeszcze nie zamówione.

Jak na razie zapowiada pięknie,potem chwilę będzie brzydko i potem znów ładnie.

Widzę coraz więcej ludzi stosuje ten siporax,jest gdzieś po Polsku opisane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie nad wklejeniem wzdluznych wzmocnien ale moim zdaniem ta listwa wystarczy :) jeszcze jutro zadzwonie w jedno miejsce i sie upewnie czy moze zostac czy je wkleic :)

Już się wystraszyłem,że większe od mojego.:welcome: Kiedy ja wstawię swoje to nie wiem,nawet jeszcze nie zamówione.

Jak na razie zapowiada pięknie,potem chwilę będzie brzydko i potem znów ładnie.

Widzę coraz więcej ludzi stosuje ten siporax,jest gdzieś po Polsku opisane ?

co dokladnie opisane Marku ?? jego dzialanie itp czy pytasz o cos innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał jescze cos odzyskać ze sklejonej hydrauliki to podjedz mamy w tym temacie praktyke :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki :) mam pare rzeczy jeszcze do "porozklejania" :) glownie chodzi mi o zawor i kolanka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo niech moc będzie z tobą super baniak za te wymiary taki by pasował ale pokój mały :crybaby:wiec zostaje małe 440l


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może sie nic nie dziać ale na wszelki W bym wkleił.:)mogę Ci pokazać w baniaku na dole jak przy tafli 12mm tylko 2m długości mimo listwy prawie przez całą długoć front sie delikatnie wygina.

Technika jest taka że takie listwy powinny biec przez całą długość,jeśli jest listwa nie na całej długości na końcach sprosów kumulują się naprężenia.Od taka prawda :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.