Skocz do zawartości
dyzio

Poradźcie jaki dać odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Poradźcie koledze jaki wybrać odpieniacz do nowego szkła.

Mam odpieniacz RESUN SK-300 i do mojego słoika :) 20x25x75

wystarcza pomimo wszelkich za i przeciw.

Jednak teraz przechodzę na kosteczkę 50x50x50 z wydzielonym panelem szerokości 10cm

komora na odpieniacz bedzie miala wymiary 10x15x25 z możliwością mocowania

na ściance 10cm szerkości.

Napewno sprawdzę tego SK-300(wersję zmodyfikowaną jeśli się nie sprawdzi zwykła)

ale i tak wydaje mi sie troszkę za maleki na 100L solanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze najpierw powinienes znalezc odpieniacz i dopiero wtedy zrobic pod niego komore.

Gdybys w tej przegrodzie 10x15 zrobil dwa wiercenia i postawil sump, to mialbys miejsce na prawdziwy odpieniacz.

Tym Rezunem mozesz sie pobawic i to juz byloby wszystko :welcome: Szkoda, bo wymiary akwarium sa przyjemne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani masz racje, że najpierw planujemy później kupujemy!

... ale czy takie małe akwa naprawdę nie jest prostsze bez sumpa? Po co komplikować system jeżeli już kilku z nas udowodniło, że z panelem naprawdę przyzwoicie się żyje! sump na pewno zwiększa estetykę i dobrze zaplanowany i wykonany jest bezpieczny i wygodny, ale małe akwa całkiem dobrze działa z wewnętrznym panelem, który też nie jest uciążliwy i może być wygodny!

co do odpieniaczy, to skoro masz już komorę to teraz nic innego ci nie zostało jak dobieranie odpieniacza do niej... pewnie w grę wchodzi np Tunze 9002 lub te nowe co mają się pokazać(9003, 9001), hydor lub coś DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli komora w najwęższym miejscu ma 10 cm to odpieniek na rurce 100mm będzie pasować jak złoto ;) popatrz sobie na mój wątek DIY tam masz takie odpieniacze, możesz sobie taki spokojnie wystrugać. Do tego polecam za napęd NJ 2500 na igle a jeśli to byłoby za dużo, wtedy możesz zastanowić się nad tańszą i mniej wydajną wersją tj. newa bp - wtedy trzeba zmniejszyć na długość komorę reakcyjną. Wtedy jednak trzeba będzie zawiesić odpieniacz a ściance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli komora w najwęższym miejscu ma 10 cm to odpieniek na rurce 100mm będzie pasować jak złoto ;) popatrz sobie na mój wątek DIY tam masz takie odpieniacze, możesz sobie taki spokojnie wystrugać. Do tego polecam za napęd NJ 2500 na igle a jeśli to byłoby za dużo, wtedy możesz zastanowić się nad tańszą i mniej wydajną wersją tj. newa bp - wtedy trzeba zmniejszyć na długość komorę reakcyjną. Wtedy jednak trzeba będzie zawiesić odpieniacz a ściance.

Można zrobić na NJ 1700 i wirnik na igle.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

wyjaśniam ze wszystko przemyślane bede testował uklad panela

wklejam na sike wiec przekleje pod woda jeśli trzeba bedzie coś pozmieniac-łatwiej i szybciej

(to kolejny krok do przerobienia pyszczakowa 375L ale musze im dom w mojej pracy przygotowac,małymi kroczkami musze bo sponsor :wallbash: sie nie daje przekonać do sumpa-stan przejściowy ;) )

Narazie namówiłem do przeniesienia pyszczakowa do pokoju z wejscia-choć to dobre.

DIY Gienka czytam od dawna(czapka)bende strugal tylko mój laser nie tnie pcv :rofl:

nie omieszkam jednak wzorowac się na Gienkowej kostce bo rewelacyjna

wszystko z odpowiednio do moich możliwości technicznych

pozdrowionka i wiekie dzięki sporo mi to ułatwi

sądze że temat spokojnie do zamkiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.