Skocz do zawartości
Yendruu

HQI 2x150W + 2x54W T5 - czym świecicie ??

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę użytkowników lamp jak w temacie o opis zastosowanych żarników i świetlówek, którzy są zadowoleni ze swojego światełka. Niezbędny warunek: balasty elektroniczne. Dodatkowe moje pytanie: czy jest sens zastosowanie w w/w lampie żarników o barwie 20000K w połączeniu ze świtlówkami T5 rzędy 15000 K.

Dziękuje za podzielenie się spostrzeżeniami.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze barwy w/g mnie ma reeflux 14ooo plus niebieska i różowa t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z przyrostami korali pod tymi zarnikami - mozesz się podzielić spostrzeżeniami ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyrosty bardzo szybkie bo mam 1x250 2x24w t5 ale zmieniam na 6x39w bo teraz trochę chcę barwę podciągnąć choć nie mówię że jest źle ale t5 daje ładniejsze pastele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze barwy w/g mnie ma reeflux 14ooo plus niebieska i różowa t5

Też to potwierdzam. Efekt super. U mnie przy podobnym zestawieniu, chodź mniejszej mocy, obserwuję przyrosty Akropor :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już 2:0:0:0.... ;) A odnośnie 2częsci pytania : czy jest sens zastosowanie w w/w lampie żarników o barwie 20000K w połączeniu ze świtlówkami T5 rzędy 15000 K. ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie nie bo będzie za niebiesko ja używałem AM 12k ale były żółte i trzebabyło dodać niebieskie świetlówki ,znowu reeflux 14k jest niebieski i trzeba było złamać światło innym kolorem ,próbowałem białym ale jednak po dodaniu różowej było znacznie lepiej .Bardziej robiłem to pod kątem kolorów niż przyrostów .Wspomnę od razu że korale nie zmieniłu barwy po zmianie światła na t5 tylko przy innym świetle wyglądały trochę inaczej np żółta acra przy t5 jest cytrynowa a przy hqi bardziej limonkowa znowu fiolet przy hqi jest ładniejszy oraz czerwień i niebieski(bardziej nasycony).To moje spostrzeżenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten temat ale tylko raha odpowiedź może dotyczyć mojego zapytania chociaż połowicznie, bo nie wiem jakich balastów używa..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.