Skocz do zawartości
rufio

Amphiprion ocellaris

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie niestety tak nie jest, jak inne zwierzaki wyczują że zaczynają składać ikre to na bieżąco im wszystko zjadają i nawet agresywna samica nie jest w stanie nic zrobić


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę premnias epigrammata .Rok temu w poprzednim stu litrowym akwarium złożyły ikrę.Myślałem że nic z tego nie będzie.Larwy się wylęgły a matka pilnowała młodych.Tylko że oprócz nich było tam tylko kilka krewetek.Około 5 przetrwało do wielkości około 1 cm.Czyli jakiś pokarm dla nich w akwarium był.Wszystko by było dobrze gdyby nie było kłopotów z aiptazją

zakupiony tomentosus zaopiekował się i nimi.Póżniej sprzedałem tą rybkę bo za bardzo interesował się tarłem premniasów ale mimo starań do podobnych sukcesów nie doszło.Prowokowałem je do tarła obniżając zasolenie w ciągu kilku dni z 1,023 na 1,020 :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eloooooo, temat cos ucichl ?? :whistle: :whistle: :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za off,ale fajne....

59687357.jpg

59687404.jpg

59685323.jpg


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę nieustannie :thumbup: w sobotę odławiam nastepny wylęg.

Oto filmik z 21-dniowymi maluszkami.

Jakość kiepska z racji słabego oświetlenia ale cos tam widać. :welcome:


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

:unworthy:

gratulacje

Dla mnie najlepszym momentem jest ten, w którym małe rybki zaczynają pływać jak dorosłe błazenki.

HA A ja też się pochwalę. Kolega odkrył ze mój hydrometr jest uszkodzony i zawyża gęstość wody. Dlatego moje błazenki się nie wycierały.... Zasolenie obniżyłem i szykuję się do walki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie dziękuje aby nie zapeszyć. :whistle:

Maleństwa są niesamowite dopiero teraz widzę jak z dnia na dzień są większe.

Dbanie o nie zajmuje sporo czasu ale na prawdę warto ;)

To jakie miałeś zasolenie?

Trzymam kciuki :thumbup:


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

miałem gęstość 1.026... a myślałem że 1.020 w porę dzięki koledze się zorientowałem bo była by mega kiszka. Kolejny spławik się schrzanił. Nawet te drogie markowe hydrometry w postaci spławika nie są godne zaufania. Człowiek uczy się całe życie... Teraz muszę rozmnożyć błazenki żeby się mu odwdzięczyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super temat, aż chce się czytać. Powodzenia chłopaki :thumbsup: i czekam na szczegółowe relacje

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne krótkie video :welcome:


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup::clap: :clap: :clap: :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe zostało z tego tarła 9-więć sztuk.

Ale...jeden smyk okazał się strasznym agresorem i ganiał wszystkie pozostałe jak szalony.

W konsekwencji pięć padło :wacko:

W sobotę odławiałem kolejny wylęg,niestety spora część maluchów została pochłonieta przez Pterapogony :( ...jedna reka odławiałem zaś drugą "lutowałem"diodową latarka po oczach pterapogonów...te jednak szybko przywykły do "dyskoteki"i wcinały aż miło...ech.

Udało sie odłowic około 90-ciu sztuk jednak śmiertelność w pierwszych trzech dobach sięgneła 90-procent.

Zakładam że brak odpowiedniej ilośći fitoplanktonu przyczynił sie do tego,chociaz liczebność wrotki była i jest znacząco większa w stosunku do poprzedniego miotu.

Nic walczę dalej B)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: będzie dobrze ważne że rodzice mają się dobrze i na tyle dobre warunki żeby chcieć kolejny i kolejny raz a i Ty nabierzesz doświadczenia za każdym razem coraz to większego.

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie każdy następny raz to nowy bagaż doświadczeń:)

Pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie dolacze i pogratuluje ja walczylem z krewetkami ale nigdy nic nie wyszlo ostatnio z braku czasu zaniedbalem calkiem dobrze sie rokujace maluchy ale mam nadzieje ze ty nie popelnisz tego bledu i bedziesz dbal o nowe pokolenie


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojna głowa :thumbsup: Panowie dzięki za miłe słowa :welcome:


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja parka jak zaprogramowana :) dokładnie taki sam odstęp od poprzedniego tarła dokładnie ta sama godzina i ponownie w miłosnym uniesieniu działaja od kilkunastu minut :thumbup:


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

to teraz uderzaj po fito do kuby , ma najlepsze na forum :whistle::whistle::whistle::) właśnie jest u mnie :) fajne maluchy :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zamiar zrobić zbiorniczek tylko z Błaznami i je z rodzicami odchować


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz uderzaj po fito do kuby , ma najlepsze na forum :whistle::whistle::whistle::) właśnie jest u mnie :) fajne maluchy :thumbsup:

No ja myśle że najlepsze :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zamiar zrobić zbiorniczek tylko z Błaznami i je z rodzicami odchować

Taka obcja raczej Ci sie nie uda po wylegu larwy są traktowane przez rodziców jak żywy pokarm :crybaby: przynajmniej u siebie widziałem taka praktykę.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z 60% rybich rodziców ale są też te 40% szans


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz uderzaj po fito do kuby , ma najlepsze na forum :whistle::whistle::whistle::) właśnie jest u mnie :) fajne maluchy :thumbsup:

ah nie jestem godzien :):unworthy: :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rufio no i jak? udalo sie? Pisz co i jak, bo moje Blazenki dzisiaj po raz drugi zlozyly ikre. Za pierwszym razem nic nie przetrwalo do rana. mysle ze krewetka czyszczaca wyczyscila wszystko. Dzisiaj jest dokladnie dwa tygodnie od pierwszego razu jak zlozyly ikre i mam nadzieje ze rodzice nabrali wiecej doswiadczenia i upilnuja tym razem. Z tego co obserwuje, samiec ciagle jest przy jajeczkach a samiczka wpada tylko co chwile zobaczyc co slychac. Samczyk jest duzo mniejszy i mysle ze nie da rady sam upilnowac przed kreweta bo ta jest od niego duzo wieksza, no ale odwagi mu nie brakuje. Wczoraj jak czyscilem szybe to dostalem kilka razy po lapie a jeszcze nie bylo ikry. Jak tym razem jajeczka dotrwaja do wylegu to nastepnym razem sprobuje odchowac mlode i zaloze oddzielny temat.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elooo :) jak tam @rufio twoje blazny ?? jesli masz jeszcze te male to moze sie skusze na kilka :) napisz jak tam obserwacje z hodowli :) pozdrawiam :welcome: :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.