Skocz do zawartości
k0k0z

N-ty Sump do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę, że projekt jest czytelny :p dopiero zacząłem rysować w Sketchupie wiec mogą być małe błędy, rozmiar niestety musi być taki z racji ze szkło już jest i w szafce nic większego się nie zmieści.

numeracja komór od lewej strony 1,2 i 3

1sza komora 22cm na odpieniacz/ grzałkę/ ew pelety czy filtr przepływowy + spływ wody.

2ga komora ~17cm z 2ma 10cm przegrodami podniesionymi od dna o 6cm kolejno na wysokosc: 30, 28 i 25 cm oraz komora na pompę ok 17x20cm

3cia komora na dolewkę 10x38x45 co daje ok 15L

Wedle pospiesznych obliczeń sump może przyjąć 20l-25l (zależnie od poziomu w komorze pompy) wody nie przelewając się do dolewki co daje 10% górnego akwarium

Ma to ręce i nogi? Co byście poprawili?

thumb_Sump_zwymiarowany.jpg


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych komorach ktos jeszcze napisze, ale dolewka ma miec tylko 15 litrow ? Ja zaluje, ze nie mam 100 l, tylko 75 a akwarium jest raptem troszke wieksze. ... :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka ma tylko trzymać poziom w szkle cala hydraulika razem ze spływem i filtrami wisi obok wiec wiader nosił nie będę :p. Większej nie zrobię bo się nie da niestety :/ no chyba, że ktoś wpadnie na jakiś genialny pomysł.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zapytam, do czego Ci potrzebne te przegrody w polowie sumpa? Jak dla mnie to prze kombinowałeś jak na tak mały samp...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30cm miejsca to maks co mogę wyciągnąć nad sumpem a na dodatek utrudni to jakiekolwiek prace w szafce która jest taka jak sump + 30cm na szerokosc powiedzmy a wisi tam jeszcze zasilanie i RODI.

Jedna przegroda minimum musi zostać, siporex w niej ma wylądować planowo.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.