Skocz do zawartości
Amphiprion

Ustawienie filtra RO

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o szybką pomoc w kwestii:

1. czy istone jest ustawienie fitra RO, chodzi o to, czy można ustwic go (przez niewiedzę) do góry nogami?)

2. czy wylot wody czystej i brudnej z filtra RO powinien się znaleźć na górze, na dole, czy to nie ma znaczenia?

Te pytania zrodziły mi się w głowie, bo wczoraj zaistalowałem filtr, płukałem wkłady (sedymentacyjni węglowy) i coś chlupotało bez przerwy (w komorze gdzie znajdzie się membrana było powietrze i nie miało którendy uciec, bo wyloty na wodę miałem na dole). Może po zamontowaniu membrany wszytko to nie ma znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuże się zdjęciem ze stronki Hary (sorki za złamanie praw autorkich-ale to dla dobra "nauki":(

1123-dscf0583.jpg

Ja zamontowałem ten filtr na odwrót, wężyki czerwony i niebieski mają wyjście z dołu) Czy to wielki "grzech":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jak hara, ale to nieważne, bo to działa na zasadzie podciśnienia, poza tym są uchwyty to możesz go po prostu obrócić, poza tym gdzie kupiłeś RO? jaki model? aquapro z um-uma?


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma to wpływy jak on jest zamontowany i gdzie są wężyki odprowadzające wode, ponieważ ciśnienie wody i tak ja gdzieś wypchnie wieć to nie ma znaczenia

a pozatym gdzie kupiłeś taki zaworek jak masZ na wlocie przypuszczam że jest to kulowy


200 l., sump 100 l. ,obieg 3000l., cyrkulacja 2x1000l, 2 x 150 HQI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Adi, mam aqua pro z um-um'a. Nic nie cieknie i wszystkie po??czenia sa szczelne, ale chlupocze:( i nie wiem czy obecno?? powietrza w komorze z membran? to dobrze, ?le, czy "wsio ryba". Mo?e po w?o?eniu membrany powietrza b?dzie mniej i przestanie chlupa?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekk, to nie jest moje zdj?cie, ale tak si? sk?ada, ?e mam taki zaworek, dosta?em go razem z filtrem z um-um'a i faktycznie jest kulowy. Drugi kulowy jest zamontowany zaraz na wej?ciu do pierwszej komory. Troch? ich za wiele jak na m?j gust. Wola?bym dosta? element do pod??czenia sp?ywu ?cieku do syfonu pod umuwalk?...

Sam ju? nie wiem jak to jest z tym zamocowaniem, bo niby ci?nienie wypchnie wod?, ale powietrza mo?e nie wypchn?? z tej ostatniej komory i biega mi o to, czy obecno?? powietrza przy membranie jej nie zaszkodzi.

Mog? go wprawdzie obr?ci?, ale ju? kurcze doci??em na wymiar w??yk doprowadzaj?cy...ech wr?c? do domu, to przerobi?...i po problemach:):(:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też ten promocyjny :( z um-um i wisi odwrotnie niż na zdjęciu. Działa elegancko. Później sprawdzę jak działa "do góry nogami"

Co do chlupotania to chlupotał jak chodził bez membrany teraz jest cichutki

Pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi, tak właśnie zrobiłem, dzięki czemu wiem, że bez zamontowanej membrany chlupocze...nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jałoś, to wiele wyjaśnia, jeśli masz odwrotnie jak na zdjęciu, to znaczy, że masz tak jak ja...więc jeśli u ciebie chodzi , to i u mnie będzie. Mówisz, że z membrana przestał chlupotać:( i o to mi chodziło:) dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi, a w jaki sposób przepłukałeś wkłady? z membraną w środku????? Pogubiłem się z tym ciśnieniem, otworzę sobie kmorę, włożę membranę, zamkne i nic ciec nie ma prawa, no chyba żeby ciekło:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi chłopie kiedy może cieknąć bo ja już nic nie kumam z tego co piszesz, może nie dokręciłeś i Ci cieknie, skoro miałeś problem z odkręceniem to może w drugą stronę Ci poszło za słabo? A może nie przeczytałeś instrukcji i włożyłeś membranę odwrotnie, tak przy okazji ciekawe czy to jest możliwe??? :(

Pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jałoś, tez się nad tym zastanawiam, bo ja nie dostałem żadnej instrukcji:D Jeżeli to jest możliwe, to jutro pojawię sie z postem na temat "W jaki sposób montować membranę":(:):):D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montuje się tak: otwierasz/odkręcasz nakrętkę komory od membrany, potem wciskasz membranę, byle dokładnie bo jakiś przeciek by spowodował mieszanie się wody czystej i brudnej, tj. odpadowej, potem wklejasz taśmę teflonową i zakręcasz, w środku jest uszczelka ale może być wadliwa


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku, co dokładnie masz uszczelnione sylikonem? Połączenie komory filtra z wężykiem, czy klaiłeś po prostu membranę do komory na silikon:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, to już nic nie wiem, ja piję z puszki:):D:), albo ze szklanki:):(:) ewentualnie z kubka:):), a tobie może chodzi o .......... smoczek?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.