Skocz do zawartości
Mr.Q

Co to za syf?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Chodzi mi o te ciąguty w dolnym prawym rogu - brązowe z bąbelkami.

Mam to tylko na skałach, piasek jest (odpukać) czyściutki od zawsze. Świece T5 actinic i white.

Pozdrawiam, Jakub

post-13038-0-73863300-1327174854_thumb.jpg


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dino, dino.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc z tego co wyczytałem to

1. węgiel

2. nie lac zadnych bakterii i innych specyfików

3. absorber Si

4. nie podmieniac wody (a co z dolewkami czystego RO/DI z powodów odparowania?)

5. Sprawdzić TDS

6. Purigen?

7. Phosguard?

Zaciemnić nie moge bo mam już trochę ryb, krewetek i jedną (pięknie napompowaną :D ) Euphyllie

Świetlówki są nówki, moge zamienić white na actinic. Odessałem dziś powiedzmy 80% tego gów**.

Jakieś inne rady?

Coś pominołem/głupotę napisałem?

Pozdrawiam, Jakub


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsysać,odpieniacz na mokro mi pomogło

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuścić sobie wszystkie punkty oprócz 3 i 5. Bardzo dokładnie odessać gluty. Zaciemnić akwarium.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tez pisze, ze zaciemnic raczej nie moge z powodu zwierzat w zbiorniku :( w poniedzialek pedze do sklepu po absorber


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

No to źle piszesz, albo robisz jak Ci koledzy radzą, albo wiesz lepiej i wtedy po co ten temat?

Zwierzętom nic nie będzie po ciemku mają jeszcze inne zmysły poza wzrokiem, korale też przeżyją te 72h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ok - myslalem, ze 72h nocy nie jest wskazane


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, nic im się nie stanie. Kilka dni temu był temat o dino i kolega takze zaciemnił - poszukaj, opisał chyba jakie efekty.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki absorber polecicie? tzn konkretny specyfik. Lepiej sprawdza sie Phosguard czy RemoPhos, Rowaphos? Z jakim mieliscie najlepszy efekt?


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem Rowaphos, ale zauważyłem że całkiem dobre wyniki daje najtańszy chyba absorber krzemianów z Sery


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańszy jest phosguard i b dobry!

Ja bym odsysał, wode przecedzał przez wate i z powrotem do baniaka. Zaciemnianie bym sobie podarował jesli już tam korali masz troche. No i podmiany tez bym ograniczył, by zmniejszyć pożywkę.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam az jednego korala :D


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile ma ten zbiornik czasu i czy zdążył dojrzeć? bo ostatnia moda to miesięczny baniak z pełna obsadą

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marbecz też odniosłeś takie wrażenie? :thumbsup:

PS. To oczywiście nie do założyciela wątku, jednak coś w tym jest.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, wszystko bylo robione powoli. Zasolona woda mielila sie od wrzesnia, potem jakos koniec pazdziernika albo nawet polowa listopada wsypalem piach, koniec grudnia weszly 3 turbo, wezowidlo, babka, salaris i brzydal. kolejne 3 rybki + ekipa cztyszczaca weszly jakos 10 dni temu. no i koralowiec. nie wydaje mi sie, zebym jakos szczegolnie przyspieszal sprawe


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak masz filterek to bym polecił RowaPhos, działanie ekspresowe ;) A jak do trzymania w sumpie albo kaskadzie to Phosguard bo jest w takich kuleczkach i łatwiej woda przez niego przepływa, a rowa zbija się w kulę i nie działa w skarpecie.

Ja też chciałem wszystko zrobić według wskazówek i cierpliwie, 3 miesiące dojrzewało z parą błazenków i kilkoma krabami. Powoli, cierpliwie... potem bum - dino :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuścić sobie wszystkie punkty oprócz 3 i 5. Bardzo dokładnie odessać gluty. Zaciemnić akwarium.

u mnie pomogło + wprowadzenie szybko rosnących makro glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie wzrok nie myli ale nie masz na skałach w akwarium oprócz dino także takich małych rudo-brązowych pędzelków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda (skala) wyglada na bardzo bogata. Nic nie napisales w stopce o wyposazeniu akwarium, jego wielkosci, ilosci karmienia, co dozujesz. Moze nie masz sumpa, panela, pomp cyrkulacyjnych, swiecisz rura ze slodkowodnego i nie testujesz niczym niczego. Po co brac sie za usuwanie czegos, jesli moze zaraz wroci ? Wydaje mi sie, ze te troche pracy mozesz wykonac i troche to upozadkowac. Nie chcialbym odpowiadajac popelnic bledu. W tej chwili nie napisales, skad to dino. Czasami popelnia sie duze bledy, nawet o tym nie wiedzac. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.