Skocz do zawartości
Sebastiann2

Jaka filtracja / metoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Od ostatnich moich postów ciągle się edukuje i powoli zbieram sprzęt. W tym tygodniu będe miał szafkę i szkło więc powoli do przodu :D

Dzisiaj oglądałem wszystkie filmiki z aquamedic na temat morszczyzny. No i znów nasuwa mi się mnóstwo pytań...... :crybaby: Cały czas myślałem tak: Odpieniacz, środkowa komora glony i piasek no i potem powrót. A po obejrzeniu filmików to tak:

Filtr zraszany + biobale

Filtr piaskowy

Demibale

Nitroreduktor

Filtry mechaniczne: gąbka, wata perlonowa

UV czy ozonator

Wiem że o nie których rzeczach na początek mogę zapomnieć bo najpierw muszą się wychodować i rozmnożyć bakterie. Ale jak z filtrami mechanicznymi może przygotować już sumpa odpowiednio? Czy mam jakieś miejsce zaplanować w przyszłości na uv czy ozon, filtr piaskowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem wszystkie filmiki z aquamedic na temat morszczyzny. No i znów nasówa mi się mnustwo pytań...... :crybaby: Cały czas myślałem tak: Odpieniacz, środkowa komora glony i piasek no i potem powrót.

Zazwyczaj pierwsza myśl jest dobra. Filmiki AM są trochę robione pod kontem produktów AM.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym filtrem mechanicznym bedzie wydajny odpieniacz. Nie ma wtedy potrzeby stosowania waty i gabek. Przy odrobinie alkoholu (vodka methode) nie bedzie tez potrzeby montowania innych mniej wydajnych wynalazkow biobali, filtra piaskowego, zraszanego, czy lampy UV. Znacznie latwiej lac wodke niz kontrolowac ozonator i redox a wode i tak bedziesz miec krystaliczna

Wydajny odpieniacz redukuje ilosc kolejnych sprzetow. Jak Pante napisal powyzej - pierwsza mysl dobra. Do drugiej komory w razie potrzeb wkadasz filtr na absorbery lub urzadzasz refugium gdy wodka methode Cie nie przekona


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Od ostatnich moich postów ciągle się edukuje i powoli zbieram sprzęt. W tym tygodniu będe miał szafkę i szkło więc powoli do przodu :D

Dzisiaj oglądałem wszystkie filmiki z aquamedic na temat morszczyzny. No i znów nasówa mi się mnustwo pytań...... :crybaby: Cały czas myślałem tak: Odpieniacz, środkowa komora glony i piasek no i potem powrót. A po obejżeniu filmików to tak:

Filtr zraszany + biobale

Filtr piaskowy

Demibale

Nitroreduktor

Filtry mechaniczne: gąbka, wata perlonowa

UV czy ozonator

Wiem że o nie których żeczach na początek mogę zapomnieć bo najpierw muszą się wychodować i rozmnożyć bakterie. Ale jak z filtrami mechanicznymi może przygotować już sumpa odpowiednio? Czy mam jakieś miejsce zaplanować w przyszłości na uv czy ozon, filtr piaskowy ?

Nie żebym się czepiał ale popraw błędy ortograficzne, nie jestem nauczycielem ale kłuje to w oczy :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale popraw błędy ortograficzne, nie jestem nauczycielem ale kuje to w oczy :)

Kłuje? ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłuje? ;)

Oczywiście literówka, już poprawiam :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprawione. Niestety tak mam z ortografią....

OK. a więc dziś poedukuję się o: filtr na absorbery, refugium, wodka methode.

Jadę po szafkę

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian,

zostaw filmiki AquaMedic i kup dobry odpieniacz. Za rok bedziesz sie z tych filmikow smial. Najlepiej wyjdziesz, gdy tu spytasz, czy dany odpieniacz jest do Twojego litrazu odpowiedni i wszystkie te 6 punktow mozesz zapomniec. :sweat:

Wyobraz sobie, ze nagle cos nie gra w akwarium i bedziesz szukal bledu wsrod tych punktow. To paranoja, choc tak tez mozna - dla masochistow  :thumbup:

Ps: na ozonator nie potrzebujesz miejsca.  Zawiesisz na skoblu  :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.