Skocz do zawartości
solo123

który zbiornik wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej samemu coś poskładać, dlaczego? więcej satysfakcji i masz konkretnie to co chcesz:) Zestaw dopasowany do swoich potrzeb, ale to tylko moje prv zdanie :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze lepiej poskładać samemu i swoj zbiornik mam 450 litrów ale to dla znajomego i on chciał cos takiego gotowego a naprawde niewiem co mu doradzic wiec chciał bym usłyszec wasze zdanie co byscie wybrali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie daruj te kompakty... ma ReefMaxa... no i powiem Ci tak.. na miękasy i jakieś podstawowe LPS ok... do 6 rybek... i to tez przecież muszą być małe. Jeśli chcesz kupić coś kompaktowego "All in one" to polecił bym Ci to.. masz tam fajne oświetlenie, dobry odpieniacz który możesz potem wykorzystać do trochę większego zbiornika. Fakt że rozmiar jest nie za duży bo Tylko 80 litrów wody. No ale coś za coś. Po za tym to już chyba nic, ogólnie najbardziej polecam postawienie czegoś co sam sobie wymyślisz... a nie inwestować w zestawy.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie to ma byc mały kompakt na kilka miekkich korali i koniecznie musi byc z szafka taki bo on innego nie chce bo chciałem mu zozyc 200 ale sie uparł wiec nie bede sie z nim klucił jak pan chce tak pan ma :) wiec 1 punkt na reefmaxa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez zastanawiałem sie nad tym kompletem ale co prawda nie widziałem go na zywo wiec wolałem zapytać ale zobaczymy co inni mysla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak z pierwszego i trzeciego linka to w zasadzie to samo. Minusy głównie to gięta szyba (bardzo duże zniekształcenia na rogach) i słabiutkie oświetlenie, zwłaszcza w porównaniu do proporcji zbiornika (spora wysokość). Plusy - większy niż w RMie litraż i głębia. Zestaw niezbyt popularny, więc informacji o awaryjności i jakości osprzętu niewiele. O Reefmaxe na forum jest bardzo dużo informacji, w skrócie dobre światło, estetyczny wygląd, mała głębia, słaby odpieniacz i kłopoty z awaryjnością (nadrabiane częściowo przez sprawny serwis).

Ja wybrałbym albo używanego RMa (wyjście tańsze, na targowisku przeciętnie ok 800zł z osprzętem), albo AM Blenny. Chociaż ten drugi to pewna niewiadoma, ale najniższa półka to raczej nie jest ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden ! jak dla znajomego ,na złote rybki ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.