Skocz do zawartości
roczek

Ledy do oświetlenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem coś takiego czy to by się nadało barwa 8000-8500 mocy troszkę mają

http://www.artneon.p...l-led-an-1.html

w teori czemu nie, ale brak danych katalogowych dokładnych !!! a nie tego co by sobie sprzedający życzył!:thumbdown:

ps. chcesz led nie kombinuj tylko Cree , poczytaj forum dowiesz się co i jak w temacie tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak ze 20 lat temu, pan w sklepie, zamiast zarnika HQI 6500 K polecil mi 10000 K. To byla zmiana ! Normalnie inny swiat! :w00t:   

Teraz juz swiatla ponizej 10 tys K sie w morskim nie stosuje, bo wybor jest ogromny.

Pod 8000 K korale beda sie mialy wysmienicie, ale glony prawdopodobnie rowniez. :welcome:

Zreszta, jest tu kilku fachowcow od LED to zaraz Ci napisza co i jak.

(tylko sie zaslon). :yes:ouch:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, sam się zasłoń :harhar:

Pokaż mi w lampach na cree białe diody powyżej 8300...

i pokaż mi glony w ZADBANYCH zbiornikach pod nimi...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... czyli mam rozumieć że mogły by być bo mam je w dobrej cenie 13.5 sztuka a światła dają duużo miałem okazję zobaczyć ps. rozmawiałem z przedstawicielem (znajomy) i mówił że one są selekcjonowane :)


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że Cię wkręcał. Kiedyś myślałem że cree tonaciąganie, dioda to dioda. Nie znalazłem smd zimniejszej niż 6500. Poza tym dają max 70lm/w czyli kicha, prawie dwa razy mniej niż cree. Chyba że w międzyczasie wymyślili coś nowego - kartę katalogową proszę a nie bzdety kolesia ktòry chce Ci gòwno jako złoto sprzedać.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy że faktycznie mają te 8000, jednak to nie dane katalogowe tylko tablice sklepowe, ale przyjmijmy że prawdziwe...

Za te 13,5 PLN kupujesz moduł/łańcuch z iloma diodami?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy że faktycznie mają te 8000, jednak to nie dane katalogowe tylko tablice sklepowe, ale przyjmijmy że prawdziwe...

Za te 13,5 PLN kupujesz moduł/łańcuch z iloma diodami?

11 białych i 6 niebieskich


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo nie rozumiem. Za13,50 kupujesz 17 diód? Czyli poniżej złotówki za sztukę? Coś mi się nie chce wierzyć.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo nie rozumiem. Za13,50 kupujesz 17 diód? Czyli poniżej złotówki za sztukę? Coś mi się nie chce wierzyć.

eeee źle się zrozumieliśmy za szt.


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego każdy na forum twierdzi ,że diody tylko cree ,ja mam inne diody i wcale nie powiem ,że nic się nie dzieje ,mam 150w w ledach i zaczyna wszystko się sprawdzać ,tzn; dojrzewanie solniczki ,tylko ,muszę ,jeszcze zapodać ,blue i wtedy napiszę jak to wszystko wygląda ,bo na razie to nie mogę znaleźć nr. katalogowego i dokładnych danych o diodach ,a przeszukałem całe forum ,więc nie namawiam ,ale można spróbować


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Czyli na jedną xp-g wchodzi Ci W najlepszym wypadku niecałe 5 szt smd=65 zł, a cree kosztuje 3 razy mniej. Ty to masz łeb do interesòw :thumbup:

PS. Podejrzewam, że może być jeszcze gorzej, gdyż w tych "tablicach" został pominięty prąd przy jakim dioda daje te 90 kilka lumenòw.

Marek75- bo na cree wychodzi najtaniej. Ale przecież możesz zapłacić 3 razy więcej za to samo tylko innej firmy cz no name. Nikt Ci nie broni.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek a ty sam lutowałeś czy gotowe zestawy kupiłeś ??


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Czyli na jedną xp-g wchodzi Ci W najlepszym wypadku niecałe 5 szt smd=65 zł, a cree kosztuje 3 razy mniej. Ty to masz łeb do interesòw :thumbup:

PS. Podejrzewam, że może być jeszcze gorzej, gdyż w tych "tablicach" został pominięty prąd przy jakim dioda daje te 90 kilka lumenòw.

tomku one są poprostu pod zasilacz 12V


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież widzę. Ale co to wnosi?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek a ty sam lutowałeś czy gotowe zestawy kupiłeś ??

ja sobie załatwiłem te listwy co miałem na sprzedaż ,cały pasek 64diody x2 ,i wtyka mała ,przewód i kostka czerwona[nie mam pojęcia jak sie nazywa] do zasilacz i driver, tylko nie mam regulacji ,ale coś się pokombinuje ,bo przecież te Chinskie lampy led 120w ,to co mają,cree?


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie załatwiłem te listwy co miałem na sprzedaż ,cały pasek 64diody x2 ,i wtyka mała ,przewód i kostka czerwona[nie mam pojęcia jak sie nazywa] do zasilacz i driver, tylko nie mam regulacji ,ale coś się pokombinuje ,bo przecież te Chinskie lampy led 120w ,to co mają,cree?

jeszcze ,rurówki wychodzą ze skały i glon,mi wylazł fota ,http://pl.reeflex.net/tiere/968_Neomeris_sp.%2001.htm, a twierdzą że trudny w utrzymaniu ,więc mówię ,można spróbować,a jaki efekt bedzię ,to sie pożniej okaże


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, to co napisałem wcześniej. Wolno Ci wszystko i nikt nie twierdzi że na innych diodach będzie źle. Jeśli diody będą tylko miały odpowiednią barwę to będzie dobrze, tylko dwu lub trzykrotnie drożej w użytkowaniu. No to po co? Przecież na diody przeszedłeś po toby oszczędzić na prądzie - przynajmniej ja :welcome:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, to co napisałem wcześniej. Wolno Ci wszystko i nikt nie twierdzi że na innych diodach będzie źle. Jeśli diody będą tylko miały odpowiednią barwę to będzie dobrze, tylko dwu lub trzykrotnie drożej w użytkowaniu. No to po co? Przecież na diody przeszedłeś po toby oszczędzić na prądzie - przynajmniej ja :welcome:

no zgadzam się z toba ,ale jak mam pobór prądu w ledach 150w ,to mam rozumiec że to samo co 150w hqi ,chyba nie


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki majtnolem sie prąd z napięciem


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek nie o to chodzi. Chodzi o ròżnice dioda-dioda. Jeśli cree daje 139lm z wata a inna daje np 60 to ze 150watowej lampy na gorszych diodach masz tyle samo światła co z 70w cree. To skoro dają tyle samo światła to po co płacić za 150w jak można za 70?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek nie o to chodzi. Chodzi o ròżnice dioda-dioda. Jeśli cree daje 139lm z wata a inna daje np 60 to ze 150watowej lampy na gorszych diodach masz tyle samo światła co z 70w cree. To skoro dają tyle samo światła to po co płacić za 150w jak można za 70?

ok rozumiem ,tylko widzisz ja nie moge nigdzie znalezć parametrów tych diod,tzn . np cree ma 139lm ,a moje ? ,po prostu nie wiem jak byś gdzies znalazł to bym był wdzięczny


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szukania wiem że mają 60-70. chyba że masz jakieś firmòwki z dobrej stajni - ale wtedy nie miałbyś problemu ze znalezieniem parametròw.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szukania wiem że mają 60-70. chyba że masz jakieś firmòwki z dobrej stajni - ale wtedy nie miałbyś problemu ze znalezieniem parametròw.

pogadamy na gg .albo na pw ci napisze,skąd mam

:coffee:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.