Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich prosze o pomoc bieleje mi monti ale tylko jeden egzemplarz reszta jest ok ,oraz euphylia była tydzień temu taka ładna napompowana została przełożona troszke wyżej i zaczeła znikać główka po główce aż praiw nic nie zostało ,warunki w akwarium mam prawie idealne dziasia sprawdzałem parametry może coś wcina ją bo sarco zielony też jakby miał srodek wyjedzony prosze o wskazówki i zgóry dziękuje

post-10922-0-78812900-1327524906_thumb.jpg

post-10922-0-49125100-1327524923_thumb.jpg

post-10922-0-18065700-1327525054_thumb.jpg

post-10922-0-55128400-1327525077_thumb.jpg

post-10922-0-37787700-1327525129_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wyglada na parametry dalekie od idealu.... Napisz cos wiecej o samym zbiorniku


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyskie inne korale rosna idealnie mam kilka gatunków zoa ukwiały monti sarca i nic sie z nimi nie dzieje wode badałem dzisiaj salifertem

Ca-520 troszke wysoke

PH-8,0

KH-0,18

NO3-2

Mg-1440

No2-0,25

Zaraz dodam zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealne??? Polecam lekturę. No2 wykrywalne więc i amoniak też bym sprawdził. Co znaczy kh 0,18? poza tym już na oko te glony na tylniej szybie coś sugerują.

PS. Doczytałem:"prawie idealne" -teraz się zgadzam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem sie seba woda nie może być całkowicie pozbawiona wszystkiego bo prawdopodobnie mięczaki też idealnie nie znoszą takich warunków tą euphylie mam około 1,5 roku jest to mój pierwszy zakóp więc mi jej bardzo szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdjęcia saco po tym jak go pociełem,monti zielona jak ją połamałem na mniejsze kawałki ,oczywiście kolory sa wszystkiego piękne jeszce sie nie nauczyłm robić zdjęć nowym aparatem przepraszam KH-12

post-10922-0-93670900-1327526909_thumb.jpg

post-10922-0-42079200-1327527013_thumb.jpg

post-10922-0-29190800-1327527082_thumb.jpg

post-10922-0-18438400-1327527159_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad u ciebie takie ca i kh ?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jeszcze raz badam wode zaraz ci dokładnie powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprawdziłewm jeszcze raz

Ca-powyzj 500 strzykawka z odczynnikiem 1 ml zesazła do zera sprawdzałem 3 razy

KH-11,5

MG-1470

Ph-8,0

No2-0,1

No3-2

temp-27

zasolenie-22

cały czas zastanawia mnie czemu takie ca może do niczego test a czy może być spowodowane dużą ilością skałyponad 30kg,albo za częste podmianki raz na tydzień na soli preis,co dwa tygodnie wlewam Koral Color(Brightwella nie wiem musze chyba kupić nowe testy i musz zbadac Po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie masz za niskie , ca za wysokie i masz jeszcze no2 ktore powinno byc 0 , wysokie ca nie jest spowodowane duza iloscia skaly , moze byc za bogata sol , jesli nie bedzie mialo co pochalniac ca w baniaku a robiac podmiany nha bogatej soli jeszcze je podnosisz , do miekasow wystarczu sol IO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio uzywałem ref i kenta ale od jakiegoś czasu uzywam preis i wsumie nic sie niedziało zasolenie takie mam od 1,5 roku i wsumie nic sie nie działo a do ilu mam podnieść zasolenie i czy temperatura jest nie zawysoka ,dziękuje za pomoc,a może brzydal sie dobrał wycią mi prawie wszystkie apitasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tamperatura kolo 25* , zasolenie 1,025 , przy lpsach a tym bardziej miekkich kh moze byc trochu wyzsze niz przy spsach , ja na twoim miejscu zrobilbym narazie podmiany na ubogiej soli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym syfie na skale to ja bym się zastanowił nad działaniem cyrkulacji... chyba masz sporo martwych stref w których odkłada się i gnije! może przy przenoszeniu korali coś takiego ruszyłeś i...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bede musiał spróbować mam 2x koralie ewolution2800 przed tem miałe 2xkoralie 4000 starego typu może za słabe lub żle ustawione skałe mam praktycznie do samej góry i na całości co tydzień dodatkowo przy podmianie przedmuchuje całą skałe koralia dolne części są od piasku prosze o instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak z testami ?

Poziomy Ca i Mg powinny byc o wiele nizsze.

Zasoleniu 22 odpowiada Ca na poziomie ponizej 390...

Dlaczego kH jest takie wysokie ? Sol ?

Wynik NO2 0,25 moze byc bledem pomiaru.

W zadnym wypadku takich warunkow nie ocenilbym jako prawie idealne. :rambo:

Moze rozwiazaniem jest sprawdzenie urzadzenia do pomiaru zasolenia. (czym mierzysz?). Sprawdz zasolenie u znajomego i porownaj :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek :welcome:

Cos jest nie tak z testami ?

Poziomy Ca i Mg powinny byc o wiele nizsze.

Zasoleniu 22 odpowiada Ca na poziomie ponizej 390...

Dlaczego kH jest takie wysokie ? Sol ?

Wynik NO2 0,25 moze byc bledem pomiaru.

Moze rozwiazaniem jest sprawdzenie urzadzenia do pomiaru zasolenia. (czym mierzysz?). Sprawdz zasolenie u znajomego i porownaj :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo stani sprawdze No2 mam 0,1 a zasolenie badam JBL hydrometr+termometr gęstościomierz także na skali w strefie zielonej mam 22 zobaczymy dzisiaj bo obnirzyłem temperature bo sprawdziłem najlepszą dokładność pokazuje przy 25 stopniach pozdrawiam stani szczepki się trzymająbęde musiał kupić nowy zestaw bo też mi bardzo dziwne albo podrzuce do seby do sklepu i mi zbada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to te "splawiki" sa dokladne, ale licho nie spi. Seb to sprawdzi :yes

Wyglada, jakby Twoja sol miala za malo NaCl, jakby byla wymieszana z Ballingiem :yes Jest przeznaczona do zbiornikow, w ktorych twarde korale potrafia do nastepnej podmiany taki nadmiar zuzyc.

Jesli zasolenie sie zgadza, to poszukaj soli IO. Jest ubozsza i troche przy podmianach obnizy parametry, co pozwoli na stopniowe podniesienie zasolenia do przyzwoitszych wartosci, bez podnoszenia Ca, Mg i kH.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój spławik AquaMedica przekłamuje o 5 a dokładnie zaniża. Pokazuje 1.018 a jest w/g refraktometru 1.023.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za pomoc sól będe mieszał z gorszą jakością soli tylko mnie zastanawia co dalej z moimi miękasami ,pytanko stani czy miekasy bo mam ich dużo nie złużyja takiej ilości Ca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże ortografia


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.