Skocz do zawartości
tomi1140

KUPIĘ WENTYLATORKI

Rekomendowane odpowiedzi

KUPIĘ WENTYLATORKI DO OBUDOWY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie: http://allegro.pl/aab-super-silent-fan-14-cichy-wentylator-8db-i2065366093.html

polecam, bo sa na prawdę niesłyszalne, tylko pamiętaj, że żeby je zasilić bedziesz potrzebował zasilacza.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zrobiłem góre akwarium w zabudowie .Lampa 2x150w 2 x54 I teraz troche ciepło bo 26,5 C. Musze porobic wentylacje myślałem o wiatraczkach . Ciekawe co lato mi pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie: http://allegro.pl/aab-super-silent-fan-14-cichy-wentylator-8db-i2065366093.html

polecam, bo sa na prawdę niesłyszalne, tylko pamiętaj, że żeby je zasilić bedziesz potrzebował zasilacza.

A przypadkie nie masz kompletu razem z zasilaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja tylko pisałem o tym co zastosowałem u siebie, tak się składa, że robie trochę w elektryce i zasilacz miałem, ale w internecie jak poszukasz to znajdziesz, ja zastosowałem:

Zasilacz napięciowy 12V 1,5A typ LPH-18-12 MEAN WELL

Jest wodoszczelny IP67, więc spokojnie może być w obudowie lampy.

Koszt to jakies 40-60zł w zalezności od sklepu w internecie.

Dwa wiatraki po 22zł i jeden zasilacz i za 100zł + koszta wysyłki i masz zestaw idealny do

chłodzenie, potem musisz tylko na włączniku czasowym ustawić czas przez jaki mają sie kręcić

ewentualnie możesz sie zainteresować odwróconym termoregulatorem, ale moim zdaniem

to zbędny wydatek (sam wydałem na to kasę, a łatwiej było ustawić wszystko na włączniku czasowym).

Pozdrawiam.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zrobiłem góre akwarium w zabudowie .Lampa 2x150w 2 x54 I teraz troche ciepło bo 26,5 C. Musze porobic wentylacje myślałem o wiatraczkach . Ciekawe co lato mi pokaże.

Pewnie załatwi ci całe życie a szkoda.Wiatraczków na necie 2 miliony.Twoje pytanie raczej powinno brzmieć jak zrobić wentylację.Ja Ci odpowiem,jeden dwa otwory wlotowe fi 60mm i jeden wiatraczek komputerowy, wyciągający powinien pomóc,ale nie koniecznie.Masz HQI i świetlówki w całkowitej zabudowie i tylko taka mała temperatura ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie załatwi ci całe życie a szkoda.Wiatraczków na necie 2 miliony.Twoje pytanie raczej powinno brzmieć jak zrobić wentylację.Ja Ci odpowiem,jeden dwa otwory wlotowe fi 60mm i jeden wiatraczek komputerowy, wyciągający powinien pomóc,ale nie koniecznie.Masz HQI i świetlówki w całkowitej zabudowie i tylko taka mała temperatura ?

Marek na razie taka mała. Dopiero obudowałem dziś z rana całą góre. Ciekaw jestem jak w następnych dniach mam nadzieje że jakoś to opanuje. A Maro jakieś dokładnie byś wentylatorki polecił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputerowe za 15 zł starczą i na zasilaczu z starej komórki.Można dać jakiś zasilacz uniwersalny i voltami sterować prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.