Skocz do zawartości
qpa

sklepy zmorszczyną w warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę podać namiary na sklepy z morszczyną w warszawie. Zaczynam przymiarki do solniczki i chciałbym rozejrzeć się osobiście w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatruję się w sklepie ZooFokus na ul. Roentgena (Urysnów przy Geant). Świetny sklep z akwarystyką morską. Fachowa i miłą obsługa. W porównaniu do innych sklepów jest u nich dużo taniej.

Znam jeszcze drugi sklep aquariumfarm na powstańców śląskich, w skrócie: drogo, obsługa o niczym nie wie. Dla przykładu kupiłem jakiś czas temu u nich ukwiał parzący (fakt bardzo ładny), cena bagatela 270 zł - ok. Kiedy poprosiłem sprzedawcę o zapakowanie tego ukwiału - po 10 minutach męczenia się z nim spredawca doszedł do wniosku że ukwiał na stałe przyczepił się do skały i jedyna możliwość sprzedaży to ze skałą, a że skała była z Fidzi 2,8 kg (podobno - metki nie miała) to mogłem kupić w komplecie. W sumie impreza kosztowała mnie prawie 600 zł :())))) Gdyby nie to że napaliłem się straszenie na ten ukwiał to bym go nie wziął.

Drugi sklep z morszczyzną polecam dla tych, którzy nie mają co robić z forsą.

Pozdrawiam

Sheep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niewiele jak na takie miasto , może jeszcze ktoś ma coś do dodania, z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To maja byc sklepy z morszczyzna, wiec czego oczekujesz? U nas to ledwo raczkuje dopiero. Najlepszy sklep wedlug mnie to Fokus i tam powinienes sie uda. Bardzo mila i przedewszystkim kompetentna obsluga.

Jest jeszcze trzeci sklep, nazywa sie Atoll Zoo. Miesci sie on na Goclawiu na ul.Umińskiego 16A, w glebi osiedla kolo parkingku przy komisariacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To maja byc sklepy z morszczyzna, wiec czego oczekujesz? U nas to ledwo raczkuje dopiero. Najlepszy sklep wedlug mnie to Fokus i tam powinienes sie uda. Bardzo mila i przedewszystkim kompetentna obsluga.

Jest jeszcze trzeci sklep, nazywa sie Atoll Zoo. Miesci sie on na Goclawiu na ul.Umińskiego 16A, w glebi osiedla kolo parkingku przy komisariacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sklep z morszczyzną w Warszawie na bemowie podaje adres

ul.xxxxxxxxxxxxfirma nazywa się xxxxxxxxxxxxxbez komentaża jest super dużo zwierząt ale jakich podam tel.xxxxxxxxxxxxx.


podaje swój tel.609111555 i maila brabus@bomi.waw.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Byłem w tym osławionym sklepie "na Bemowie". Owszem wybór niezły, jednak bez szaleństw. A poza tym ceny idiotyczne a obsługa jeszcze bardziej. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedż . Znzm jeszcze sklepy na nowogrodzkiej i targowej ale bylem tam ostatnio jakies trzy lata temu , jeżeli je ktos zna te sklepy to proszę o opinię . Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na targowej jakiś czas temu, jeszcze przed założeniem morskiego, mieli tam małe wystawowe akwarium z paroma rybkami morskimi (dla dla pokazu).

Co do samego sklepu, wybór niezły, ceny wysokie, obsługa sklepu ma cię głęboko w du...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep przy sadach (Jana Pawla rog Solidarnosci) zaczal handlowac rybami(korali jak na razie brak).Towar bardzo szybko znika wiec polecam piatki po dostawie.Nie wszystkie po kwaranntanie :/ Ceny nieporownywalnie nizsze !No i oczywiscie Fockus .Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atoll na Pradze niczym od Focusa nie odstaje i na pewno warto się tam wybrać, natomiast AquaFarm na Bemowie można sobie spokojnie odpuścić, obsługa ma cię w d..., a ceny są po uważaniu, nastawieni sa chyba tylko i wyłącznie na firmy i bogaczy, którzy chcą się podlansować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a możecie rzucić dokładnym adresem tego sklepu cyt. "Sklep przy sadach (Jana Pawla rog Solidarnosci)"

Słyszałem też coś, że koło hali Mirowskiej cóś jest - może wiecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep przy SĄDACH - to sklep Ziarki - mały sklep ale z tradycjami jeszcze przed OKRĄGŁYM STOŁEM :D - mały -jeden duży zbiornik i dwa mniejsze - wszystko na zamówienie.

Sklep - Hala Mirowska - to przeniesiony sklep z Powstańców Śląskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tak piejecie o tym Fokusie, a według mnie tam lipa straszna :D

byłem się coś dowiedzieć to usłyszałem: "4k i jak poniżej to bedzie lipa, do tego nic ze słodkowodnego się nie da przenieść (nawet pompki do cyrkulacji :/)" to zrezygnowałem z tego sklepu

aa i po tym jak powiedziałem że 4k to trochę dużo to koleś zajął się innym klientem, więc dzięki za extra sklep


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie przejmuj:)zawsze jest tak że sprzedawca wie lepiej:) pooglądaj sobie natomiast zbiorniki w necie i zobaczysz że część jest przerobiona ze słodkiego zresztą zobacz do naszej galerii

dobry przykład zbiornika bez sumpa z kilkoma pompkami i prostym odpieniaczem masz tutajhttp://www.miniriff.de

ciesz się że mieszkasz w W-wie a nie w Lublinie gdzie każdy sprzedawca rybek na pytanie o małe akwa morskie krzyczy nie możliwe!!!!!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe, wiem i czytam i właściwie mam już w 90% zaplanowane akwa, teraz tylko czekam aż mój krabik (baaa krabisko) odmówi posłuszeństwa i będe się mógł wziąźć za przerabianie

choć takie gadanie jest wkurzające, bo jakieś 3 lata temu (jeszcze neta nie miałem) pytałem się i by mi odpowiedzieli inaczej to mój ojciec który teraz ma 200l zamiast słodkowodnego już by rafkę miał a i ja pewnie zamiast kraba bym trzymał solniczkę (choć krab jest spoko :D)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha wiedzialem ze ten temat tak sie skonczym Mamy tak naprawde 3 sklepy godne uwagi

1 zoofokus

2 atoll zoo

3 A.farm

Kazdy z nich czyms sie rozni i nie mozna stwierdzic ze ten jest lepszy bo u niego krewetka kosztuje 5 zl a u tego 100. Niestety trzeba wszystkich odwiedzac systematycznie poprostu taki kraj. Osobiście najdłużej i najmilsze chwile przezylem w zoofokusie pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś moja mama była w Realu na okęciu i tam jest sklep zoologiczny podobno mają akwa no i z rad na poczatek powiedzieli że pierwsze rybki do akwa wpuszcza się po pół roku, więc chyba pojęcie jakieś mają (podjade to zobaczę co tam mają :D)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze to jest zalosne maja chyba pojecie o zamiataniu po krolikach a moze po chomikach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej kolo co ty dajesz o zoo-fokusie? Może i jest jakiś sprzedawca lipny ale ogółem bardzo fajny sklep przy mnie jak jeszcze na poczatku lata byłem to skakali i skałę dotałem za mała kasę super, mało tego koleś zniósł mi z maghazynu lepsze kawałki niż te w akwa na sprzedaż na własna niekorzyść...

Wszytsko zalezy jaka pompka w sumie aqua szucik się zacina lecz po jakims czasie jest już ok. Mimo wszystko na początk jak chciałem go mieć to miał 3 godzinne przerwy w pracy a na takie rzeczy nie mozna pozwolić... Nie wiem jakie chcesz mieć akwa ale myśle że wydasz wiele wiecej jak 4k, kwestia czasu. Może hobby cie wciągnie, a wtedy to na pewno pomtyslisz o zamianie sprzetu na wiele lepszy a to sporo kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olek: opisuje tylko swoje odczucia. sam pracuję w handlu (no tylko trochę innym) i jeśli klientowi na wejściu powiem: "no co pan szykuj 20k bo 10k to za mało i wogóle to wywal stare graty i kupuj nowe u nas" to raczej go nie zachęcę i raczej nic u mnie nie kupi :/

co do pompki to jest z filtra terta więc chyba nie nagorsza (oczywiście Pan Sprzedawca nawet nie spytał się jaka :/)

poprostu takie podejście do klienta jak zaprezentował tamten Pan mi nie odpowiada i tyle (nie mówie że tam nic nie kupię, ale będę się starał robić zakupy gdzies indziej :D)

rs4: a co lepiej jak by powiedzieli: dziś kup filtr jutro rybki i korale ?? bo z tego co czytałem to jednak troche dłużej ma to trwać


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przykroscia sie to mowi ale tak jest u nas w Polsce,nie mowie, ze wszedzie bo jest naprawde pelno sklepow gdzie jest konkretny personel i ludzie wiedza co mowia,a przede wszystkim co robia:dozingoff Jednak nie oszukujmy sie, gdyby nie nasze calkiem zamkniete grono morszczakow i raptem kilkanascie porzadnych sklepow to co...jedna wielka pustka. Wystarczy zapytac w pierwszym lepszym sklepie gdzie tak na maxa sie tym nie zajmuja, to ludzie nic nie wiedza,a czesto do tego pitola glupoty. Sprobujcie kiedys zapytac w nieznanym sklepie o zalozenie zbiornika czy cos takiego...mozna sie posikac:D pozdrawiam


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie bardzo rozumiem, skąd ta jazda na ZooFocus. Ile razy tam byłem, nigdy nie mogłem sie przyczepić o poziom obsługi klienta (moze miałem szczęście)

@AlMastar - tak na szybko sobie podliczylem twój wstepny projekt (z wcześniejszego Twojego wątku) i wyszło mi coś takiego:

akwa - 80

LR (15,6 kg - 20%, 50 zł / kg) - 780

biostar - 450

świetłówki (4) - 150

RO - 290

testy - 100

2 pompki (najtańsze Atman) - 80

sól (tylko na zalanie) - 60

uzupełnianie wody (na pewno wzięli to pod uwagę) - 350

materiały na pokrywę - 100

stateczniki elektroniczne (2) - 130

podłoże (nie policzyli raczej piasku z Wisły), jakieś 6 kg na 1,5 cm warstwę- 50

gęstościomierz, oprawki, trochę PCV - 50

grzałka - 60

zegary do sterowania (2) - 24

Twoja obsada

rybki - 150

czyściciele - 200

ukwiał - 150

RAZEM 3254

Nie wiem jaka była by u nich cena akwa ani obsady - Tu różnica może byc nawet *2. Pewnie w cene liczuli by i szafkę pod akwa, Także te 4 000 nie są raczej wyssane z palca, po prostu dodana jakaś tolerancja.

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.