Skocz do zawartości
Mehi

Dziwny problem - jak jeden maz wszystko sie chowa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w sumie nie jestem pewna czy to dobre miejsce ale sprobuje :)

Od kilku dni (no, juz ponad dwa tygodnie:P) mam dziwny problem:

codziennie okolo południa wszystko co zywe w akwarium sie zamyka. Wszystkie zoa zamykaja polipy, euphilla sie zwija, Cerianthus sie chowa w rurce jak by bylo bombardowanie, wundermanii znika w skalach, slimaki i kraby tez.

Pomyslalam: moze skacza jakies parametry. Wszystko jak bylo tak jest.

Cala akcja mija po 2 lub 3h.

Nie mam pojecia co jest grane. Nic sie w tym czasie nie wlacza by jakies drgania wywolywac, akwarium grzecznie stoi na parapecie nie nekane ani przeze mnie ani przez zwierzeta. W akwariach slodkowodnych wszyscy normalnie funkcjonuja wiec obstawiam ze to problem wewnatrz slonowodnego. Czy moze ktos ma jakis pomysl, jakas podpowiedz, moze to cos czego nie mierze? Walcie wszystkim bo mnie denerwuje ze chce se looknac a tu wszyscy pochowani i maja mnie gdzies :(


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na parapecie stoi? A jak ze światłem wtedy? Może słońce operuje?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tylu akwarium jest czarne tlo, okno od zachodu wiec swiatlo pojawia sie poznym popoludniem.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak świecisz w zbiorniku?? napisz coś o tym systemie...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium sa dwa kompakty aquael (2x11w)jeden aktynika, drugi 10000k - swiecenie 9-19

Aha, akwarium 15l ;)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22W na 15l...?? A jak świecisz... chodzi o to w jakim czasie świeci się niebieskie a w jakim białe... ta 10000 to nie za żółta...??

Moim zdaniem coś tu nie halo z oświetleniem. Napisz obsadę. Wszystko wymień co tam trzymasz. A filtracja? Jakie masz parametry...?? zasolenie... Mg Ca pH wsio...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, swiece tak juz pol roku i bylo ok :) niebieska sie swieci 9-19 a biala 10-17 bodajze. temp 25, dens 1022, ph 8.5, kh 10, reszty cyferek nie pamietam ale w normie. ja rozumiem gdyby paramtry nagle sie zmienily ale wszystko jest bez zmian od dluzszego czasu. a co w akwa to juz napisalam.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma gdzieś przebicia, zrób miernikiem pomiar napięcia kiedy korale wyglądają normalnie i porównaj kiedy zwierzaki reagują stresem.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Mehi ;miałem tak przez kilka tygodni,korale zwijały się około 12;00 ale co dwa dni.

Parametry ok.Nic się w tym czasie nie włączało.Samo przyszło ,samo poszło :thumbup: Do dzisiaj nie wiem z jakiego powodu tak się działo.Szukałem w necie ale nic nie znalazłem.Obecnie jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stoi nad kaloryferem :) Miernikiem pomierze jutro napiecie :)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spekulować w ten sposób, jeśli określenie południe dla niektórych to 12,00 dla innych pora obiadowa 14,00 – 15,00 i zaczyna się to „ w południe” to może być tak.

-Akwarium malutkie –15 l.

-Oświetlenia dużo 22 W.

Szybkość nagrzewania duża przy małym litrażu. Ok południa następuje przegrzanie co działa stresująco na zwierzęta. Nie chodzi tu o wzrost temperatury lecz o szybkość tego wzrostu oraz o efekty zmian fizykochemicznych towarzyszących temu zjawisku.

Ok. 17,00 gaśnie lampa biała wszystko wraca do normy.

Dotychczas zjawisko nie zachodziło zauważalnie bo słabiej lub wcale nie grzały kaloryfery.

Spróbuj sprawdzić swój termometr lub skoki temperatury w tym czasie.

Mogę się mylić ale ciekawy jestem finału sprawy.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odkopuje :)

temperatura jest stala bo mam klime, miernikiem mi facet zmierzyl - nic szczegolnego nie zaotowal, swietlowki przytłumiłam owijajac papierem, tak stalo 3tyg, codziennie bylo to samo. odpuscilam i.... po miesiacu sie wszystko zmienilo :D

ALE...

zmienilo sie nie do konca. otorz pierwsze swiatlo wlacza sie o 9, drugie o 10 a korale budza sie kolo 14 lub 15. ze ja sie wyleguje dlugo w lozku to wiem ale zeby korale? :) potem sa otwarte az do zgaszenia. czy ja mam sie ze swieceniem do nich dostosowac?


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.