Skocz do zawartości
Warszawiak

Hermetyczne pudełko, ale z możliwością otwarcia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam problem, chce wykonać pojemnik hermetyczny, ale taki co będzie można go otworzyć w celu wymiany zawartości, a po zamknięciu ma być szczelny.

Myślałem o wykonaniu pojemnika z plexi, pokrywa tak samo ale przykręcana na plastikowe śruby motylkowe. Z tym, że nie wiem jak wykonać szczelne połączenia pomiędzy pokrywą a pojemnikiem. Chodzi o to a by przez mikro szczeliny pomiędzy pokrywą a pojemnikiem nie wydostała się woda.

W grę nie wchodzi silikon, myślę o jakimś oringu ewentualnie uszczelce. Tylko jak np wyfrezować wgłębienie na oring.

Macie może jakieś pomysły...?? Propozycje?? nie wiem jak to rozgryźć... Będę wdzięczny.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w pl ale w Anglii jest dostępnych wiele rodzaj pudelek na żywność z uszczelka i pokrywa zamykana na zatrzaski po czterech stronach. To się nie nada?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że było by ok, tylko pojemność około ~5 litrów.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem 3 piętrowe ale na upartego myśle ze większe znajdziesz.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem znalazłem takie 4,5L ale koszt ich jest nie do zaakceptowania. Koszt to około 120 zł. Za Tyle będę miał materiał na zbiornik większych rozmiarów niż pojemnik. Tylko to szczelne połączenie mnie irytuje...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanies je do obojętnie jakiej firmy obrabiajacej na maszynach cnc to zrobią tobie kanalek pod oring za przysłowiową flaszkę. Gdybys bliżej mieszkał to sam bym to tobie zrobił.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanalek na oring to jedno a dopasowac uszczelke to drugie :) najlepsze rozwiazanie to wlasnie pojemnik na zywnosc. Na pewno da sie znalezc w odpowiednim rozmiarze i cenie. Jesli koniecznie chcesz kleic sam od podstaw to zrob tak jak mowisz. Doklej kolnierz na okolo i pokrywke dokrecana srubami. Po krawedzi poloz cienki waleczek silikonu. Po zaschnieciu bedziesz mial oring jak ta lala. :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanalek na oring to jedno a dopasowac uszczelke to drugie

Oring w tym wypadku to żaden problem. Są w sprzedaży oringi na metry, odmierzasz, przycinasz nożem i sklejasz dwa końce klejem cynanoakrylowym (moze być kropelka) trzymasz minute i masz gotowy oring jaki tylko chcesz. Pracowałem w firmie robiacej formy do wtryskarek i tak się zawsze wykonuje nietypowe uszczelki.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to ci się przyda często rozbieram różne przekładnie smarowane olejem i potrzebne są uszczelki ale od jakiegoś czasu zamiast uszczelek robię tak mam skrzynkę i dekielek wycieram jedną część dokładnie (odtłuszczam ) następnie nakładam sporą ilość silikonu szeroki pasek i czekam aż silikon porządnie wyschnie możesz do woli otwierać i zamykać ważne że nie można zamknąć puki silikon nie wyschnie porządnie


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem znalazłem takie 4,5L ale koszt ich jest nie do zaakceptowania. Koszt to około 120 zł. Za Tyle będę miał materiał na zbiornik większych rozmiarów niż pojemnik. Tylko to szczelne połączenie mnie irytuje...

mam zbędną obudowe filtra kanistrowego o poj 5L oddam ci za kilka zoasów jak cię interesuje to psz na pv.

szczelna,otwieralna,i ma dwa wyjścia na węże które łatwo można zaślepić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesco robi lub robiło pojemniki na żywność z uszczelką i czterema klipsami. Ja mam pudełko o pojemności około 3,5 litra i kosztowało cos około 10-15 zł. Pamietam, że były większe, ale czy 5 litrowe to nie wiem i czy w ogóle je jeszcze posiadają. Tak czy inaczej warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki wszystkim za pomoc w temacie... wszystkie sugestie zebrane do kupy pomogły rozwiązać temat połowicznie... (sylikon dobra opcja) Dam znać z finalnym dziełem :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.