Skocz do zawartości
Jałoś

buczące akwarium....

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Wczoraj udało nam się odpalić nasze akwa.(wkrótce zamieszczę fotki) Woda zalana, sól się rozpuściła i pojawił się jeden, ale bardzo upierdliwy problem. Mam biostar flotora, także pompa to ORPH2000. I to wszystko cholernie buczy. Wydaje mi się, że to kwestia drgań przenoszonych przez pompę czy panel na akwę i dalej na szafkę i do naszych uszu.

Pytanie jest takie: Jak to paskudztwo wyciszyć???

Aha między panel a szybę akwarium już wsadziłem kawałek gąbki, ale to nie pomogło. Oczywiście pod akwa też jest gąbka.

Dziękuje i pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to jest problem odwieczny :) prbuje wyciszyc szafke welna mineralna , ale ... heh :]... zobaczymy :(

pozdr...

Ps; Ty to masz maly problem 63 litrowy , mozna calosc wsadzic w "psia bude" i nie bedzei nic slychac :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic nie widać...a chyba nie oto chodzi, ale Swirlej jako doświadczony technik akwarytyczny może znasz jakiś sposób na wyciszenie pomp? Może zwięszenie tych no jak im tam przylepców czy jakoś tak pomoże?

Pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także mam podobny problem...kurcze wczoraj zalałem próbnie baniaczek (120l z panelem) w panelu siedzi NewJet, nowitka pompka...buczy jak jasna cholera...:( Dziewczyna chce mnie z domy wygnać. Czy jest szansa, że przycichnie? Czy ten model taką ma już urodę? Jeśli zmieniać pompkę to na jaką? Czy owinięcię gąbka może coś dac?

Sprawdzałem, pompka nie dotyka żadnych ścian, siedzi na trzech przylepcach, burczy sama z siebie...hepl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyzwyczaic sie i to wszysko .ja pierwszy miesiac to myslałem że ocipieje teraz spoko!!bynajmniej na pompach A M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie pocieszył:(

Czy kroś mógłby mi polecic jakąś ekstremalnie cichą pompke o wydajności okolo 800-1000l/h w cenie tak około 100zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jalos - biostar u mnie tak buczal ze juz chcialem to wyrzucic , ale po jakims tygodniu sie wyrobil

Pobaw sie zaworkiem od powietrza

Ja tez zmienilem sztywne laczenie pompy do biostara na gietki waz

w ogrodniczym kupilem kawalek - wcisniesz go jak wsadzisz do cieplej wody (wyjasnienie - mowie tu o wezu ogrodniczym - zeby potem nie bylo pretensji ze komus malego kazalem do wrzatku wsadzac :( )

Teraz dziala pieknie, cicho i bezproblemowo :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk mam już na gumowym tzn silikonowym wężu. Próbowałeś jakoś inaczej montować pompę niż oryginalne przyssawki?

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sump masz na jakiej karimacie lub czyms takim? Bo jak nie to drgania beda ci sie przenosily z kazdej pompy.

Poza tym tak jak mowilem - przejdzie mu po okolo tygodniu - u mnie na poczatku wprost warczala

aha - no i jak dlugi masz ten waz silikownowy? powinno byc mniej wiecej na taka dlugosc jak oryginalne laczenie bo wraz ze wzrostem wysokosci podnoszonego slupa wody wzrasta tez glosnosc tej pompy (chyba kazdej) - powinna byc zmontowana tuz przy powierzchni wody


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk:

1. sumpa nie mam, pnael flotora wisi z boku na szybie, akwa stoi na dwóch warstwach gąbki pod panele na szafce

2. pompa jest tuż pod pow wody, także od pompy do wlotu do flotora jest jakieś 10cm

dziekuję i pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeżyłem noc...:)

Zrobiłem tak: powiększyłem ilość użytej pianki. między akwa a panelem są teraz 4 paski tak o wymiarach 2 x 20 cm, pod uchwytami panelu flotora (te co czule obejmują zbiornik :( ) są po dwa paski painki. Pomiędzy wylewem flotora a krawędzią zbiornika rónież wepchnąłęm pianką. Połączenia pokrywek flotora obłożyłem taśmą teflonową żeby nie drżały, tak samo rurę na której osadzony jest kubek.

I się wyciszyło...względem tego co było, udało mi się wyspać. A jakby to było moje mieszkanie co teraz rezyduje to faceta co kładł panele podłogowe bym !!3$%@#$%@@!#! $!!!, ale szkoda słów, jak mawai mój znajomy: "to tacy typowi polscy fach****wcy"

Pozdrawiam

PS

I nie oszczędzajcie pianki :) :)


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.