Skocz do zawartości
Amphiprion

Warcząca pompka NewJet

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę nowy post, bo się wciąłem Jałosiowi:) sorki:)

Do rzeczy. Zalałem próbnie akwarium z panelem. Wszytko pięknie, ale pompka NewJet warczy jak traktor. Nie dotyka nigdzie szyby, stoi na swoich trzech przylepcach. tłoczy wodę z samego dna panelu, czyli na jakieś 45 cm, z czego około 30 w wodzie

Wygląda to tak:

1123-pompka.jpg

Co mogę zmienić/zrobić, żeby mnie dziewczyna z domu nie wygnała?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj pod pompę styropian moze trochę ja wyciszy

Czy tam gdzie wychodzi wylot wody rurka nie styka sie z przegrodą? jeśli tak to daj jakiejś maty pod nią

jakiej mocy jest ten newmaxijet? może należało uzyć np zwykłego maxijeta np 1200l albo powerheada 1200l tego ostatniego ja mam i jest praktycznie nie słyszalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie ta pompka:

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_76_26&products_id=3207

Spróbuję ze styropianem, ale obawiam się, że ona burczy sama z siebie. Spróbuję jeszcze podnieść sa do góry, może jak będzie miała mniejszy "wysiłek" to będzie cichsza.

@baz, o jakim powerhead dokładnie mówisz? Nie chcę kupić kolejnego traktora:) Czy można ją użyć jako obieg z panela do głównego zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taj ja mam jako obiegową użytą Hagena PowerHead 402 o wydajności 990l/h i ta się sprawdza doskonale jest bezgłośna nie buczy i itp(tę mam u siebie w 100l) mocniejszy model to hagen 802 1200l/h troche głośniejsza uzyj słabszej pompy z panela do akwa a do akwarium daj ze dwie pompy cyrkulacyjne o mniejszej wydajności i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale najlepiej zrobisz jak przejdziesz się do jakiegoś sklepu akwarystcznego i przetestujesz ją sam wtedy na 100% bedziesz wiedział czy ci pasuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wiosce :( to jak się pytałem o pompkę o wydajności powyżej 1000l/h, to sie wszyscy za głowy łapali:( Cięzko...żadnych takich sprzętów nie ma...ale chyba będe musiał dać słabszą, a w srodku dodatkowe...tak jak radzisz.

Mam jeszcze jeden pomysł. NewJet może działać jako pompa zewnętrzna (mógłbym ją gabką wyciszyć)...ale jak coś puści, to po frytkach...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ma 35cm ale zrobiłem dwa wyloty i na sztywno pewnie jak bym dał do tego gumowy węzyki to by jeszcze troche wyciszył ale i tak jest cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1123-ph402.jpg

@baz, zamontowałeś ją pionowo (jak na zdjęciu i od razu kolanko?), czy poziomo, żeby łatwiej było podłączyć rurki? innymi słowy, na dnie, czy na ściance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pionowo tak jak na zdjeciu kawałek prostej rurki potem kolanko mocowałem do ścianki prawie przy dnie jakieś 8cm od dna ale mozna ja zamontować też poziomo bo ma regulowaną dyszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ją mam od roku i jest cicha żadnych problemów !

puść ją samą .

Jak będzie warczeć to do reklamacji


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa. mam w sypialni więc siłą żeczy musi być cicha


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NewJet mam ją też na przylepcach


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Khmer, ale cxy masz ją luzem, czy podłączoną do węża/rurki? Ja mam tak jak na rysunku na początku posta. Jak dam ją luzem, to nie będzie tłoczyć wody z powrotem do baniaka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amphiprion :

Zacznę nowy post, bo się wciąłem Jałosiowi:) sorki:)

ja się nie gniewam...bo warkot to rzecz okropna :wink :(

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jałoś, dzięki, ja może bym się przyzwyczaił, ale moja lepsza połówka raczej nie...:(

Pokombinuję jeszcze, może się rozchodzi tak jak ta z flotora u SMK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) A nie możesz sprawdzić w sklepie gdzie kupowałeś tą pompkę czy inne też są tak głośne?

2) Jeśli za bardzo warczy, znaczy że wpada w wibracje => oś wirnika wiruje. Na Twoim miejscu spróbowalbym ją rozkręcić, i raz jeszcze spasować wszystkie elementy.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompe tą miałem dołaczoną w panelu do odpieniacza.

w pierwszej komorze gdzie woda spływała po biobalach i ona tłoczyła wode do odpieniacza ok 50 cm do góry ale była za słaba bo ona ma tylko 15 W (22W to ma przy 60 Hz) i teraz to obieg.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by?em w sklepie, w zoofokusie w warszawie to mi w?a?nie odradzili newjjet'a bo podobno s? g?o?ne....

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak radziliście, przetestowałem ją luzem. Jest bezgłosnia:) Ale tylko w toni. W odległości jakichś 4 cm od szyby zaczynają się balety. Ale co gorsza tak samo jest z inną pompką (miałem pod ręką Step 2) Po włożeniu do panela efekt rezonansu sie zwielokratnia:( WNiosek - problem nie lezy w pompce, ale w akwarium:( Szkło postawiłem na karimacie, może to to? Wywaliłem karinate i zastąpiłem ją kawałkiem płyty co się ją daje pod panele, żeby je wyciszyć. Zakleiłem krawędzie, żeby się nie siepało. Nie zdążyłem zrobić prób, ale obawiam się, że to może być za mało. Kurcze... Za dwa tygodnie przychodzi skąła.

Przetestowałem NewJeta pracującego jako pompa "nie zanurzona"...jest cichutka...musze zacząć kombinować jak ją zamontować ponad przegrodą od panela...nie wiem jednak czy to dobry pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świrlej, zapraszam do tego wątku, żeby nie "zaśmiecać" tamtego (trzymajmy się tematu:))

Mocowanie pompki nie stanowi problemu. Ona, tzn akwa buczy nawet jak ją trzymam w dłoniblisko szyby (nawet jej nie dotykając niczym:() Masz jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem nawet pompkę (i NewJet i Step 2) owinąć gąbką, ale nic to nie pomogło, w panelu warkocze jak głupie, więc problem nie leży w mocowaniu pompki (swoją drogą są to trzy dośćelastyczne przylepce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja pompa ma bardzo mały moment rozruchowy i nie wpada w tzw. tryb synchroniczny.

Spróbuj wyjąć wirnik i przy pomocy silikonu unieruchomić propelerek, tak, aby zestaw wirnik propeler był jedną całością. W momencie rozruchu trochę to wszystko zaskrzeczy, ale później powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.