Skocz do zawartości
pawelchgdansk

Ziemniaki w akwarium co teraz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry patent, ktoś ma pożyczyć jakiegoś dzieciaka? To bym miał żonie jak wytłumaczyć 2 razy większe akwarium ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pytanie trochę nie na temat ale w jakim wieku masz dzieciaczka. Pytam bo mam dwójkę i nie wiem czego się spodziewać. Na razie moja starsza córka "niechcąco" wrzuciła 2 zł do aqwa. Szukałem dwa dni .... :)

Pozdrówki


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzieciak ma 8 lat wiec rozumniejszy ale i tak nierozpatrzny. Wie ze zadnych zabaw z pilka w pokoju nie ma, ogladanie akwa bez uzywania rak. Zabawa na Xbox kinect, syn wie jakiej strefy bezpieczenstwa nie wolno przekroczyc. Oczywiscie gora akwa zakryta. Takie juz kupilem i nabralem przekonania ze takie zostanie :thumbsup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ziemniaki to prawie czysta skrobia - cukier, który wielu akwarystów razem z wódą i octem dolewa do akwarium. Także ja bym się tak bardzo nie przejmował. Szkoda że nie spróbowałeś odessać co się da resztę zostawić żeby bakterie zżarły a odpieniacza wpuścić jak najwięcej powietrza żeby mocno popienił przez parę dni i po problemie. Ale i tak już po "ptokach"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale voda powstala w procesie destylacji, ziemniory skwasnieja na bank. Skrobie mozesz miec pod rozna postacia, moze byc zasmierdnieta nawet jak nie slyszales o takiej. Na szczescie juz po ptokach bo nie wpadly dwa ziemniaki tylko ze dwa kilo do 112 Litrow. Jaki odpieniek to wyciagnie?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można zaryzykować, że to początki nowej "pyrka method" ??? ;-)

Ziemniaki to prawie czysta skrobia - cukier, który wielu akwarystów razem z wódą i octem dolewa do akwarium. Także ja bym się tak bardzo nie przejmował. Szkoda że nie spróbowałeś odessać co się da resztę zostawić żeby bakterie zżarły a odpieniacza wpuścić jak najwięcej powietrza żeby mocno popienił przez parę dni i po problemie. Ale i tak już po "ptokach"...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
Czyli można zaryzykować, że to początki nowej "pyrka method" ??? ;-)

Kiedyś czytałem temat na forum o próbie zastąpienia biopaletek ryżem. Na początku wszystko szło świetnie ale po jakimś czasie ryż zgnił i akwarium zdechło. Także z pyr, ryżu, płatków owsianych ani żadnych innych form skrobi nie będzie raczej żadnej nowej formy filtracji... Nie liczy się tylko skład chemiczny ale także struktura. Skrobia i biopaletki pod względem składu chemicznego to w zasadzie to samo - głównie węgiel i wodór ale strukturę i właściwości mają zupełnie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.