Skocz do zawartości
Darekk310

Kiedy wiadomo że żarniki są do wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem uzywane HQI mam 2x 150 na 200 litrów i teraz nie wiem czy nie sa one do wymiany(żarniki oczywiście) poniewaz mam sinularię która nie jest rozwinieta cały dzień tylko się kurczy i rozwija i glony też mam więc nie wiem może należy je wymienic

A pozatym koledzy mówią że to za duzo 300w na 200 l co o tym sądzicie ale sam juz nie wiem kogo słuchać


200 l., sump 100 l. ,obieg 3000l., cyrkulacja 2x1000l, 2 x 150 HQI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na 100% nie od swiatla. Moj sarcophytonek nawet gdy jest ciemno jak w d.. ekhn.. w nocy :( to jest calkowicie rozwiniety. A 300W to nie jest az tak duzo :D A co do glonow to w wiekszosci nowych zbiornikow byly, sa i beda. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupiłeś używane żarniki i nie wiesz jak długo służyły poprzedniemu właścicielowi to praktycznie nikt ci nie odpowie ile powinny jeszcze u ciebie świecić, chyba że dysponujesz specjalistycznym sprzetem pomiarowym do pomiaru widma światła. Generalnie przyjmuje się zasadę, że żarniki wymienia się co ok. rok a przy wymagających koralowcach nawet co 6-9 miesiecy i nie ważne co podpowiada ci oko, nie jesteś w stanie na oko wychwycić zmian w świeceniu żarników.

Jeżeli chodzi o sinularię to rzeczywiście problem bardziej upatrywał bym nieodpowiednich parametrach wody (piszesz że masz glony).

300W nad 200 litrami...kto ci powiedział, że to za dużo?

Według mnie idealnie. Masz tam jeszczwe jakieś aktyniczne?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 W do 200 litrow wcale nie jest za duzo.

Zwrocic uwage trzeba jedynie na temperature barwowa.

Dobrze byloby aby oscylowala okolo 13-14 tys.K.

jakbys mial 400W w 200 litrach to byloby juz duzo, ale jeszcze nie za duzo.

Oczywiscie sa oganizmy ktore wola mocniejsze swiatlo i te ktore wola mniej swiatla. Ale to juz kwestia doboru obsady i rozmieszczenia jej w zbiorniku.

przy 300W HQI problemem moze byc tylko temperatura ...ale to calkiem inna bajka.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.