Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odległość pomiędzy przegrodą A i B to ja bym tak zrobił z 1,5cm, 2cm :question:

Większe raczej nie będą potrzebne tak myślę...

Jeśli patrząc na grzebień AM to min. wysokość grzebienia to 6cm a max. 7,5cm czyli trzeba by jeszcze zapewne odjąć coś bo raczej akwarium na maxa nie będzie zalane. Czyli ja bym tak patrzał coś około 8-9 cm wcięcie. Ale ja tutaj nie będę doradzał bo nigdy tego nie robiłem i nie planowałem i nie chcę aby potem wynikły jakieś problemy z mojej niewiedzy. Także poczekaj aż któryś z bardziej doświadczonych kolegów się wypowie na temat wcięcia pod grzebień :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwór musisz tak zrobić żeby po wklejeniu grzebienia został ci jeszcze przynajmniej 1 cm do krawędzi akwarium. Woda będzie ci się spiętrzać na grzebieniu - jak bardzo to zależy od długości grzebienia i mocy pompy obiegowej. Wystarczy że ślimak ci przytka jeden przelot i już trochę się poziom wody zwiększy. Glony wapienne też z czasem będą ci zmniejszać przepływ dlatego własnie w razie takich awarii zostawia się ten dystans do krawędzi żeby woda w razie czego przelała się nad grzebieniem, a nie bokami akwarium. Wymiary grzebieni są różne - w zależności od firmy i zawsze lepiej najpierw sobie kupić grzebień - przymierzyć jak będzie przymocowany ( jedne są nakładane a inne nie )i wtedy dopiero wymierzyć wysokość otworu pod przelew.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce zrobić to w ten sposób, że zamówię sobie akwariumu szklarza już z wklejonym szklanym panelem, następnie na tło chce dać niebieskie PCV, i w nim wyciąć sobie grzebień samemu, takie coś będzie działać ?

teraz nie wiem tylko jak wymiar podać szklarzowi, na początku myślałem o wycięciu na grzebień 15 cm, ale nie wiem czy nie zmniejszyć tego do 10cm, tylko właśnie nie wiem, jak z wysokością, wiem że firmowe grzebienie, mają wysokość 6-7cm, ale same "ząbki" chyba aż tyle nie mają, bo woda by się wtedy przelewała jak rzeka przez taką dziurę o wymiarach 15x7.

Nie wiem czy ja to dobrze rozumiem wszystko :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek co bym zrobił

ad 1. 60x40x35h, panel stawiał bym od strony 60 ale nie 10cm bo to mało zechcesz większy od pieniacz i przeklniesz ten wymiar, jest jeszcze hob ale poco ci panel w tym przypadku

ad 2. a co zamierzasz trzymać w akwa rozglądnołeś się za wymaganiami i wielkością zwierząt np tu

ad3.patrz punkt wyżej ,a i cuda podane w linku nie polecam albo świetlówki albo Lampy na Cree lub mix Cree i świetlówek

4.patrz punkt wyżej

5.Ogrzewanie - to zależy od światełka jak led to może być za mało w zimie a jak świetlówki ok

6.a ile zwierzaków musi zdechnąć lub ile plag musi cię nawiedzić nim kupisz droższy, taki co najmniej powyżej 70pln

7.na początek IO a potem, patrz punkt dwa

8. to urządzenie się zużywa więc to że posiadasz to mało, trzeba mieć jeszcze tds żeby określić choć w przybliżeniu jego stan,a i jeszcze jedna uwaga odnośnie taniego ro za 139 zł z wkładami linowymi, niby tanie na początek ale potem drogie w utrzymaniu i problem z jakością wody w postaci różnych nalotów, jak bym miał kupować to na korpusach "10", drogie na start ale potem trzy wymiany wkładów kosztują cię tyle co wymiana jednego liniowego,

di dwie puchy dla świętego spokoju

9.zacznij czytać forym dział dla nowicjuszy a nie wypisuj że czytałeś bo pierwszy post świadczy o czymś zupełnie innym a to z kolei zniechęca wszystkich tych którzy mają wiedzę i mogli by się nią z tobą podzielić!

ps akwarystyka morska nie lubi pół środków jak nie masz wiedzy lepiej kupć droższe ale sprawdzone przez wielu, niż coś tań szego i zachodzić w głowę co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że grzebień 10 cm to za mało, będzie ci się przelewało


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tą opinie.

Więc tak,wymiar załóżmy 75x30x35h, i z boku 15cm na panel będzie lepszy?

Jestem zdecydowany na świetlówki t5, bo jak czytałem tematy o składaniu LED DIY to dla mnie czarna magia jest jeszcze.

Zastanawiam się co z szerokością akwarium - 30/40 cm, wiem że im szersze tym lepiej bo będzie większa głębia, tylko to się automatycznie wiąże z zakupem drugiej belki oświetleniowej bo wejdzie 48W na 84 litry to lipa. Muszę to jeszcze przemyśleć.

Co zamierzam trzymać, ciężko mi powiedzieć patrząc na zdjęcia i planując akwarium.

Będzie to moge pierwsze akwarium morskiem, chciałbym zacząć od korali miękkich, bo są najłatwiejsze w utrzymaniu, jakby się udało to wtedy mogę myśleć dalej nad jakimiś LPS, ale nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Oczywiście chciałbym trzymać jakąś parę błazenków i ekipę do sprzątania :)

Cyrkulacje chciałbym mieć taką aby później nie musieć dokupywać czegoś czy wymieniać, powinno być 30-40 krotność litraża zbiornika czyli 63/84 * 35 =2205/2940 , więc dwie koralie nano 1600 , powinny być okej według mnie.

O odpieniaczach nie mam w dalszym ciągu zielonego pojęcia, wiem że z tym weipro walnąłem wtopę i się do niczego nie nadaje, zastanawiam się nad mini/mid flotorem lub hydorem slimskim 135, lub nie wiem czym jeszcze.

Nie wybrałem hydrometru sery ze względu na cenę. Po prostu powiedziano mi że to bez różnicy jaki kupie wszystkie są okej. Więc napisałem tak nie patrząc nawet do sklepu jaki jest wybór, bo uznałem że to nie istotne.

Sól IO, tu nie ma problemu.

Wiem że w filtrze RO trzeba wymieniać wkłady, mój jest nowy więc na razie powinien być okej, dokupię DI, TDS to się okaże.

Czytam forum, przeczytałem wszystkie tematy o akwariach w podnym litrażu zarówno na tym jak i na sąsiednim forum. Z tematami działu dla początkujących również się zapoznałem. Jednak przejście z wody słodkiej na słoną nie jest proste, mam dużo niejasności i dlatego zadaje dużo czasami głupich pytań, ale nie chce popełniać błędów, pakować się w nieodpowiedni sprzęt i później wkurzać się, że nic nie działa.

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz wybrał bym tego Hydora SlimSkin, najlepszy z tych co podałeś i idealnie bedzie pasował do panela, poczytaj sobie tematy Refmaxowe - tam kilka osób opisuje te odpieniacze. Myślę że dwie koralie 1600 wystarczą, ale ja bym kupił tunze 6015 ( wada - są większe )ale wydaje mi się że są wydajniejsze i pełna regulacja, a cena ta sama, a może nawet taniej.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a grzebień? szerokość i wysokość okej ?

jeszcze jedna sprawa, akwarium będę zamawiał u szklarza, razem z wklejonymi przegrodami, później jako tło wkleić jeszcze jakieś PCV niebieskie, czy są jakieś folie specjalne ?

Witam,

podłączę się do pytania kolegi - czym zabarwić szybę wklejonego panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.