Jump to content

waldek2

Klubowicz
 • Content Count

  246
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Waldek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kwidzyn
 • Akwarium
  400 w obiegu

Recent Profile Visitors

724 profile views
 1. magu jak podłączyć czujniki XKC-Y25-V ? Rozumiem, że VCC to napięcie dodatnie, GND to masa, a do D3, D5, D6 co podłączyć??? OUD czy MODE czy jeszcze jakoś inaczej?
 2. Moja obecnie ma wysokość około 50cm i szerokość ponad 60 cm. Jakiś czas temu ją przycinałem i to co poszło do kibla zajęło prawie całe 10l wiadro.
 3. Niestety u mnie zakończyło się tragedią. Przeciąłem w dwóch miejscach aby jakoś to wyjąć z akwarium. Woda mętna że aż strach. Na drugi dzień padło 5 ryb. Zostało jeszcze jakieś 50% korala do dalszych zabiegów ale nie wiem jak się zabrać za niego żeby znowu nie narozrabiać. Może wersja megu będzie dobra.
 4. Odkopie temat i prosiłbym odpowiedz od osób, które to próbowały zrobić. Czy można pod wodą ciąć korale miękkie bez obaw jeżeli chodzi o ryby. Mam olbrzymią sinularie i cięcie zakończy się mlekiem w akwarium. Czy to szkodzi rybą. Nadmienię że cała jest przyrośnięta do skał i nie da się jej wyjąć bez cięcia.
 5. U mnie sytuacja podobna. Arduino nie łączy się z komórką. Natomiast AQma przez bluetooth łączy się bezproblemowo. Jest jakiś magik na forum co by napisał jakiś działający sterownik do lampki na komórkę?
 6. Poziom wody w kominie regulujemy wyłącznie zaworem na spływie plus rewizja. Rozwiązanie mocowania grzebienia bardzo ciekawe. Natomiast gorzej już z projektem zębów. Standardowe grzebienie mają szerokość zęba i przerwy podobne. Ja zdecydowałem się samodzielnie robić grzebień. Przerwa ma 5mm, a szerokość zęba 3mm. Teraz spiętrzenie wody na grzebieniu opadło o prawie centymetr.
 7. Kolega Iicek ma komin zewnętrzny więc nie ma problemu. Ty zaś obrys stelaża masz dokładnie taki sam jak wymiar akwarium. Ciekawe czy masz też komin zewnętrzny czy wewnętrzny. Bo jeśli ten drugi to przeloty spływu zapewne się nie zmieszczą (wypadnie ich pewna część - nakrętka na stelażu)
 8. Nic nie kumam. Masz zasilacz 42W. Chcesz podłączyć 20 diod po ponad 3W każda i się pytasz czy miałeś farta. Moim zdaniem przy 1050mA i 40V można podłączyć tylko 10 diod.
 9. waldek2

  Odpieniacz diy

  Trochę teorii: http://www.procax.org.pl/pliki/Mechanik_35.pdf
 10. Ja bym napisał tak: jedna lampa zespolona to mniej kabli bo tylko jeden zasilający, Temperatura raczej chyba niższa bo radiator wewnątrz lepiej rozprowadza ciepło i wentylatory szybciej rozprowadzają ciepło. Ja mam odblaśniki podczepione pod główny radiator. Jeden sterownik arduino zarządza ledami, T5 i temperaturą. Może również sterować wentylatorami do chłodzenia. W moim przypadku na tyle lampy wmontowane są dwa gniazda 230v do falowników aby do karmienia mieć wszystko w jednym panelu, a kable były za akwarium. Wymiana T5 taka sama jak chyba w każdej lampie czyli 4 śrubki aby odkręcić klosz chroniący cały zespół oświetleniowy.
 11. RB masz ok. dwie nitki po 700mA=1400mA. Trzy nitki po 680mA=2040ma, a Ty masz driver na 680mA. Ja bym użył: a) driver na 680mA i wykorzystał bym tylko 3kolory po 2diody czyli razem tylko 6 diod łączonych szeregowo. Jak koniecznie chcesz mieć 3 kolory po 2 diody to trzy drivery na 680mA (takie po 7zł) i każdy obsługuje do 3 diod łączonych szeregowo.
 12. To chyba makro 100mm i robiona fotka przy iso 640
 13. Magnesy można kupić również z taśmą klejącą. Do płyty meblowej dość porowatej kleiłem i odpadały, ale w łazience do glazury raz przyklejony trzyma latami. Sądzę, że dobrze oczyszczona powierzchnia aluminium lub odrobinę wypolerowana powinna dobrze trzymać klej z taśmy magnesu. Jeżeli grubość magnesu nie odpowiada bo płyta meblowa odstaje na przykład to kup wiertło piórowe. Ten wystający dzyndzel tak zeszlifuj aby nie robić dziury na wylot ale na tyle duży aby było prowadzenie. Nawiercasz takie pod frezowanie w płycie na grubość magnesu i po sprawie.
 14. waldek2

  Poziom zasolenia

  magu czyli jeżeli spławik mi pokazał 1,0225 to prawda, a myślałem, że taka ilość wody Ro to jednak spora tragedia. Co do artykułu Piotra i Bartka to przeczytałem je (jest ich kilka o zasoleniu) i właśnie one zasiały ziarno niezrozumienia. Wynika z nich że udział procentowy jonów inaczej przedstawia refraktometr i spławik. W związku z czym woda w akwarium powinna być mierzona bardziej refraktometrem czy spławikiem. Mój problem będzie jaśniejszy za miesiąc bo powinien dojść do mnie refraktometr i będę mógł bardziej dokładnie się pobawić z wodą. W dalszym ciągu czekam na informację czy ktoś miał taki problem, że dokonywał pomiary świeżej solanki i wody z działającego akwarium dwoma metodami i wyniki były skrajnie różne.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.