Skocz do zawartości
kubek_77

Potas, jakie preparaty polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Szanownych Kolegów pytanie i prośbę o doradzenie preparatu poza "stajnią" KZ zawierającego (podbijającego) potas. Mam ewidentny niedobór tego pierwiastka i chciałbym wspomóc system!

Kolor montipor mi się sprał i pomimo dokarmiania nie mają odpowiedniego koloru, nie tak intensywnego jakbym chciał.

Poza kolorem mam jeszcze lekki problem z kruchością montipor... szczególnie montipor. W 130 litrach jak wiadomo nie mam pokolcy, a tylko maluchy jak garbik a mimo to ryby potrafią złamać gałązkę monti...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać to Ci odleję trochę... fakt, że stajni... ale daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszło pw... a czy ktoś widział ostatnio w warszawskich sklepach K-balanca???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam najpierw test red sea na pitas (bezwzglednie swiatlo dzienne). Sprawdzalem z plynem referencyjnym FM i sie zgadza. super ten test. czytelny. okreslisz potas i dopiero suplementuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

jakie masz KH ?

podajesz żelazo ,może być za dużo

czegoś ma za dużo , co dajesz z KZ ?

jak masz kruche Monti - podajesz Stron ?

AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam najpierw test red sea na pitas (bezwzglednie swiatlo dzienne). Sprawdzalem z plynem referencyjnym FM i sie zgadza. super ten test. czytelny. okreslisz potas i dopiero suplementuj.

Jakie doswiadczenia z tym testem , jest wyrazisty czy trzeba się przez godzinę zastanawiać czy potas jest 200 , czy może 400.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak w Salifertach na KH, Ca czy Mg, płyn zmienia w pewnym momencie kolor i masz wynik, a nie jakieś zgadywanki.

Piszą żeby czyścić dokładnie tą probówkę bo potem jaja wychodzą a nie wyniki (z testu na test wyższy wynik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ogólnie czyścicie probówki? wodą ro?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal: test super, jest dokladny, +- 10mg mozna okreslic. moze nie tak jak na filmie, bo ten fioletowy nie jest taki jak denaturat, tylko lekko blekitny. trzeba sie oslaniac od swiatla akwariowego, bo wtedy ten fioletowy wyglada na niebieski.

ogolnie za***isty test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz KH ?

podajesz żelazo ,może być za dużo

czegoś ma za dużo , co dajesz z KZ ?

jak masz kruche Monti - podajesz Stron ?

AnT

uciekło mi Twoje pytanie...

więc KH mam 10 do 10,5

żelaza nie krople!

z KZ to leję 1 kropla/dzień AAHC, 2-3 krople/dzień CV i ZeoSpur Macroelements po 0,5 ml raz na kilka dni.

Ant ja to raczej mam za mało, bo wszystko zaczęło się wybielać jak w pralce...

Po bardzo intensywnym dokarmianiu dopiero korale odżyły. 3 tygodnie temu montipory semarensis to były prawie białe, zielona monti była blado-żółta i wszystko powoli przestawało rosnąć. Co do testu to dzięki @Kidlut za poradę, zakupię będzie kolejny RedSea na półce.

ma ktoś pomysł o co chodzi gdy montipory rosną do dołu? niedługo jedna z semarensis zacznie przypominać coś na wzór supermena (płożącego się po skale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary temat jak świat ale i tak napiszę :) W temacie montipor, to jak rosną w dół to stawiam na cyrkulacje, moja talerzówka tak rośnie bo prąd na nią działa od góry :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.