Skocz do zawartości
Jałoś

WODA....pH....HELP.....:(

Rekomendowane odpowiedzi

woda z filtra RO, odstana 20 godzin, sól TM ProReef, test na pH TM i wychodzi mi, że mam pH między 7,4 a 7,7.

Jestem podłamany...a ponoć miało być około 8,2...

czy jeśli zwiększę zasolenie to się poprawi???

help pliz


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie opakowanie kupiłeś . po jakim czasie od wsypania robiłeś test ph / a pozatym testy sa nie dokońca dokladne i ja bym osobiście zmniejszył zasolenie .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opkowanie 4kg otwarte w weekend, testy robione jakieś 30min po zasoleniu

testy niedokładne to może i fakt, ale w akwa mam zasolenie 1.024 i pH rzędu 7,7...tyle, że jeszcze problem bąbli...post atak bąbelków

pozdrawiam i help...


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na testy zaduże przekłamanie i nie dokladne , kup ph kontroler a potem porównaj z testem zdziwisz się.jest jeszcze innych pare czynników ale pozostawmy to wspokoju . wpoście - temacie bombli Ci nie pomogą nieznam, się na takich wynalazkach. napewno bym czegoś takiego nie zainstalowałbym do nano :wink

ale mogę się mylić , niech się wypowiedzą fachowcy z branży wsadzania wynalazków do nano zamiarem utrzymania zycia .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wynalzaków to kilku na tym forum ma takie;) i wiem, że niektórzy utzymują na tym niezłe życie

a bomble nie są zeby mi pomóc tylko to też jest problem który mi przeszkadza

dziękuję i pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi co sie wszyscy tak uwzieli zeby ph powyzej 8 podbic. 7.7 to zle ? zreszta - to ph posolonej wody :) w baniaku moze byc po ustabilizowaniu calkiem inne


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w baniaku mam 7,7 tylko tak ze 30 godzin po zalaniu.

a ponad 8. bo po tym co usłyszałem to się nastawiłem, że tak będzie i teraz jestem trochę niemile zaskoczony, znasz to...a miało być tak pięknie...

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yep. tez tak myslalem. i z deka sie zdziwilem kiedy nawet po podlaczeniu reaktora ph zamrozilo sie w granicach 7.8 - 8.0. na poczatku mnie to martwilo, teraz olalem. zwierzaki zyja, czego wiecej chciec od zycia ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jak radzą Wielkie i Mądre Głowy, poczekamy i się zobaczy

to pH już wiem...teraz odpieniacz, ale to już inna bajka...

dziekuję Wszystkim i pozdrawiam

PS

jak ktoś coś wymyśłi to proszę niech się pochwali


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, lepiej zmniejszyć zasolenie jeśli będziesz wprowadzał jako pierwsze ryby bo to znacznei zmniejszy wysiłek w procesie osmozy, ja miałem według sera test zasolenie 1,022 i ph 8,2 może woda była za miękka.... ale to tylko hipoteza bo ph może spadać po zasoleniu wody z ro lecz na pewno nie po ak małym czasie, pytanko jak to cyrkulujesz?


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz zasolenie do ok. 1,023.

W 30 godzin po zalaniu pewnie dzieją się jeszcze różne rzeczy (pod wzgledem chemicznym). Poczekaj dzień lub dwa i powtórz testy, jeżeli ph nadal będzie poniżej 8,0 to zacznij zakraplać kalkwasser. Warto utrzymywać wysokie ph szczególnie na poczatku, bo możesz sobie potem nie dać rady z glonami. Zadbaj koniecznie o silną cyrkulację szczególnie przy powierzchni wody.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki alex, taki mam chytry plan z tym wysokim pH i dodanie kalkwasser, żeby skrócić żywot glonów zielonych i jak najszybciej zobanczyć różowe wapienne:)

kalkwasser zacznę podawać w weekend, a zasolenie chce ustalić na 1,022-1,023.

teraz właśnie czekam aż się ustablizuje.

Co do silnej cyrkulacji przy powierzchni...dać jakiegoś powerheada z surface skimmerem?

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz możliwość to koniecznie. Jedna pompka powinna silnie marszczyć lustro wody.(chodzi o wymianę gazową)

Surface skimmer niepotrzbny jeżeli masz komin/przelew.

PS Gdzie stoi twoje akwarium? Czy nie przypadkiem w sypialni?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komina nie mam, a akwarium stoi w jednym pomieszceniu mieszkalnym będącym sypialnia jadalnia kątem biurowym i salonem dziennym

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jałoś :

woda z filtra RO, odstana 20 godzin,

...

testy robione jakieś 30min po zasoleniu

...

akwarium stoi w jednym pomieszceniu mieszkalnym będącym sypialnia jadalnia kątem biurowym i salonem dziennym

Takie ogolne przemyslenia:

Po co woda po RO stala 20 godzin?

Zeby sie nasycila CO2? i pH jej spadlo?

30 min. po zasoleniu ... ja do mieszania wody z sola uzywalem pompki w beczce, po 3 godzinach na dnie bylo jeszcze troche nierozpuszczonej soli. A co dopiero 30 minutach.

W niewielkim pomieszczeniu gdzie przebywa kilka osob wzrasta zawartosc CO2 w powietrzu i jezeli to powietrze jest podawane do baniaka, tworzy sie kwas weglowy ... identyczna sytuacja jak w kalkreaktorze, gdize stosujemy CO2 do obnizenia pH.

Ktos kiedys tu na forum mial podobny problem, wyprowadzenie rurki powietrza od skimera na zewnatrz, za okno rozwiazalo problem.

Tzn. pH skoczylo mu o ok.0,5 stopnia.

Jakby u Ciebie bylo tak samo, to zamiast 7,7 mialbys 8,2 a to byloby juz chyba OK.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby mógłbym próbować wyprowadzić wężyk za okno ale to by dało z 8 metrów rurki, nie wiem czy to ma sens?

woda RO stała 20 godzin w zamkniętej butelce , a stała tak bo wieczorem już nie miałem siły zasolić wieczorem

teraz mnie interesuje czy te powiedzmy 8 metrów rurki o małym przekroju nie spowoduje zbytnich strat i czy tego powietrza starczy pompie?

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z teorii :) Mechaniki Plynow :)

Opor przeplywu w prostolinniowym kanale zalezy od chropowatosci scianki, lepkosci cieczy/gazu oraz predkosci przeplywu.

Na chropowatosc i lepkosc nie masz wplywu, a predkosc zalezy od przemieszczanej objetosci gazu w jednostce czasu.

Im wieksza srednica kanalu (rurki) tym predkosc spada, a tym samym zmniejszaja sie straty, i to chyba zaleza nawet od kwadratu predkosci, wiec gra warta swieczki :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle z teorii to ja też wiem :wink

czy ktoś jednak stosował taki długi przewó d zasilający pompę w powietrze?

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jałoś :

woda z filtra RO, odstana 20 godzin, sól TM ProReef, test na pH TM i wychodzi mi, że mam pH między 7,4 a 7,7.

Jestem podłamany...a ponoć miało być około 8,2...

czy jeśli zwiększę zasolenie to się poprawi???

help pliz

Aw jakiej temp. mierzyłes PH wody???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp pokojowa w domu i tempo akwa 26-27celcjuszów

dziś jest już ciutkę więcej, przeskoczyło w następny zakres kolorowyt czyli gdzieś pomiędzy 7,7 a 8,0

zmierzyłem też kH i jestem spokojniejszy, wyszło mi 7

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.