Skocz do zawartości
kozik

Termoregulatory - co dobre

Rekomendowane odpowiedzi

Mój odwrócony, leciwy RT2 przestał działać. Odkąd zobaczyłem wnętrze, dziwię się że i tak działał długo - płytka, czyli odłamany od większej całości nieregularny kawałek laminatu, wygląda jakby ścieżki wyskrobano jakimś tępym narzędziem. To z pewnością nie jest "płytka drukowana", tylko jakaś namazana, poszczególne ścieżki są odseparowane przy pomocy noża. Kupiłem go dość dawno, więc może obecnie sprzedawane są już bardziej dopracowane. Zastanawiam się nad wymianą na coś bardziej niezawodnego. Chodzi jedynie o sterowanie wiatrakami. Nie mam na razie potrzeby ani środków na komputer/multisterownik, więc może Termoregulator Thermostab TS-500 DUAL Aquaela. Wprawdzie prócz sterowania wiatrakami umożliwia podłączenie grzałki - tej opcji nie potrzebuję, ale urządzonko wygląda elegancko i solidnie. Czy macie doświadczenia z tym kontrolerem? A może polecacie coś innego?

kontroler.jpg


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam i polecam, wyswietlacz czytelny, widac z daleka. dokladny i prosty w obsludze. jego wada to to, ze nie ma gniazdek na wtyczki z uziemieniem i trzeba kombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kupiłem kilka miesięcy temu - omijaj to dziadostwo :D

Ten wyświetlacz jest nie zabezpieczony przed wilgocią. Używałem go na zewnętrznej ściance sumpa, wystarczyło żeby kilka razy zawilgł i wtedy wyświetlacz świrował. W końcu go rozebrałem, wysuszyłem a wejścia kabli zalepiłem sylikonem co pomogło.

I teraz największy ból - zasilacz to taka kilogramowa kocha z którą zintegrowana jest taka zwykła frajerska płaska wtyczka z dwoma bolcami.

W efekcie pod ciężarem zasilacza wtyczka ma tendencję do wysuwania się z gniazdka. Odpada mocowanie go w ścianie, najlepiej żeby leżał na przedłużaczu. Chyba że mamy jakieś hardcorowe gniazdka które trzymają jak kombinerki.

Kilka razy zastałem po powrocie do domu temp 20'C w akwarium właśnie z winy wypinającego się zasilacza thermostaba dual.

Panowie z Aquaela chyba nie projektowali tego do zastosowań w akwarystyce, a za wtyczkę po prostu "nobel".

Za tą kasę spodziewałem się profesjonalnego i przemyślanego urządzenia, a skończyło się na tym że używam go jako termometra, bo podłączyć do niego grzałkę po prostu strach.

PS.

Właśnie wpadłem na pomysł, że w sumie to można go przykleić na super glue do gniazdka :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie 1:1

Co oznacza "uchwyt magnetyczny pełniący rolę wieszaka"? Jak to w praktyce wygląda? Przydaje się?

Macie jakieś alternatywne rozwiązania poza RT2 i aquaelem?


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan
Co oznacza "uchwyt magnetyczny pełniący rolę wieszaka"? Jak to w praktyce wygląda? Przydaje się?

To znaczy że wyświetlacz jest mocowany na szkle za pomocą magnesu z drugiej strony szyby (jak cyrkulatory) i jak zimą zastaniesz 10'C w akwarium to można się na tym również powiesić :harhar:

Jest tam taki uchwyt przy magnesie, ale jeszcze nie doszedlem do czego, więc mi się nie przydał :) To chyba ma przytrzymywać kabel od czujnika temperatury.

Popieram że to dokładne i czytelne urządzenie, ale mogłoby być wodoszczelne i mieć okrągłą wtyczkę z uziemieniem - wtedy zasilacz by nie wypadał ze ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 lata i polecam, nigdy nie mialem z nim problmow. zadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.