Skocz do zawartości
Bodek71

Problem z tłem

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem swój baniak, farba ok (zestaw z 2009 r.).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RM 2012 będą pewnie bez tła

a RM 2013 beż szyby dzielącej z panelem :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam osobiście z Aquaelem z racji tego, że sprzedaję, a raczej sprzedawałam te zestawy. Obecnie zaniechali wprowadzania produktu na rynek właśnie w związku z problemami łuszczącego tła. Myślę, że nie będziesz miał żadnych problemów z reklamacją. Pytanie tylko jak ją załatwią, wymiana towaru....nie, bo nie mają na razie na co.

No to mnie,Jasnowski,zmartwiłeś:(Właśnie dojrzewam do pierwszej solniczki i miał to być Reefmax...Czy to co piszesz oznacza,że zestaw chwilowo zniknął z rynku,czy też firma sie z niego wycofuje całkowicie?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ten sam problem ale łuszczy się tylko bo dotknięciu i tylko w kilku miejscach

awkarium ładnie się rozwija bez problemów, koralowce pięknie rosną nawet twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni obserwowałem dziwne zjawisko, tak, jakby duża część tła wyblakła. Dzisiaj wsadziłem paluch w komorę grzałki, dotknąłem tła i...farba została mi na palcu. Czyli też mam felerny egzemplarz. Chyba nie będę czekał na to, czy puszczająca farba szkodzi życiu czy nie, tylko od razu będę reklamował, dopóki nie mam wizji strat w organizmach, bo zbiornik odpalony miesiąc temu.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni obserwowałem dziwne zjawisko, tak, jakby duża część tła wyblakła. Dzisiaj wsadziłem paluch w komorę grzałki, dotknąłem tła i...farba została mi na palcu. Czyli też mam felerny egzemplarz. Chyba nie będę czekał na to, czy puszczająca farba szkodzi życiu czy nie, tylko od razu będę reklamował, dopóki nie mam wizji strat w organizmach, bo zbiornik odpalony miesiąc temu.

ja zbiornik wymieniam na Blau Cubic Compact Reef 130

mam nadzieję że tam nie będzie problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem dotyczy określonych egzemplarzy z jakiejś oznaczonej serii czy wszystkich jak leci?

Jak rozpoznać feralny zestaw przed zakupem?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni dać produkt wolny od wad jak również naprawić szkody.Jeżeli dotyczy to przeniesienie życia to zadośćuczynić poniesionym nakładom.

proszę cię zejdź na ziemię :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, przyglądałem się swojemu reefmaxowi i jest inaczej niż u Was, mianowicie wygląda to tak jakby niebieska folia była między dwiema szybami, w miejscach gdzie jest krawędz tła od góry jest wyczuwalna folia pomiędzy szybami. od strony panela szyba ma jakieś 2 mm potem folia, potem szyba od strony wnętrza akwarium jakieś 3 mm. Baniak kupiłem nw połowie 2011, ale poza granicami Polski, w Hiszpanii, może na export idą inne egzemplarze? JeSli tak to oto Polska właśnie.idąc dalej, pokrywa jest starego typu (dioda z przodu). Akwa działa juz 10 miesięcy i na razie mam tylko problemy z wiatrakiem chłodzenia, tzn. albo działa na full albo można go wyłączyć, ale nie zwalnia obrotów po schłodzeniu wody do dolnej zadanej granicy. Reszta działa bez zarzutu, nawet oryginalna grzałka jest stabilna tolerancja jakieś 0,5 st.C. To tyle z moich spostrzeżeń.Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tą farbą,ja mam to samo zestaw 2011r,na razie nic się nie dzieje ale jak dotknąłem to farba na palcu została kurde lipa reklamować akwa bo nie mam innego i jest problem co z życiem zrobić...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tą farbą,ja mam to samo zestaw 2011r,na razie nic się nie dzieje ale jak dotknąłem to farba na palcu została kurde lipa reklamować akwa bo nie mam innego i jest problem co z życiem zrobić...

ja wymieniłem baniak

reklamacja bez problemu i teraz jest super :thumbsup:

a z życiem to podczas przeprowadzki do jakiś beczek itp. wrzucić tam tabletki napowietrzające i zrobić szybko przeprowadzkę ( mi to zajęło 2 godz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem baniak

reklamacja bez problemu i teraz jest super :thumbsup:

a z życiem to podczas przeprowadzki do jakiś beczek itp. wrzucić tam tabletki napowietrzające i zrobić szybko przeprowadzkę ( mi to zajęło 2 godz)

No a ile czekałeś na nowego RM?i jak to wyglądało najpierw im odesłałeś stary czy jak?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekałem tydzień

stary dopiero później im odesłałem(po przeprowadzce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucjan a reklamacje załatwiałeś przez sklep w którym kupiłeś RM czy od razu do aquela wysłałeś?Ja słyszałem ze produkcja jest wstrzymana wiec z wymianką na nowy będzie kłopot,ciekawe czy woda od tego nie zmieni parametrów


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucjan a reklamacje załatwiałeś przez sklep w którym kupiłeś RM czy od razu do aquela wysłałeś?Ja słyszałem ze produkcja jest wstrzymana wiec z wymianką na nowy będzie kłopot,ciekawe czy woda od tego nie zmieni parametrów

u mnie nie zmieniła parametrów

reklamowałem w aquaelu, nie przez sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze pochwalić firmę Aquael w ciągu 24h załatwili mi nowy zbiornik po który musiałem się tylko zgłosić,także jak komuś zaczyna schodzić farba z panelu to nie ma co się czaić reklamacja od ręki.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo. problem z tłem. co robic? akwa ma rok ustablizowane, sporo życia. Boje sie ze gdy zrobie reklamacje i dadza mi nowe, to mi sie popieprzy caly tank. Co robic ? Zostawic ? Przy super parametrach ? Czy wymienic na nowe akwarium ? Jak z dojrzewaniem potem po takiej przeprowadzce akwa z ustabilizowanymi parametrami bedzie tez dojrzewac na nowo ? Efekt estetyczny odchodzacego tla jest okrutny ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj jak zrobisz to delikatnie to nic nie powinno się stać.akwa ma rok czy gwarancja jeszcze jest...?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, gwarancja jeszcze jest. Czyli jak przerzuce zycie nie powinno byc jaj ? Ale jak to robic ? Nigdy nie przerzucalem zycia ze zbiornika do zbiornika ? Najpierw skała ? Piasek jakos oddessac odmulaczem i przerzucic do drugiego akwa, potem wode i życie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez problem z tłem mam reefmaxa u dzieci w pokoju i padło coś w pokrywie, wszystko zgasło miga tylko dioda więc przy okazji zobaczyłem co z tym moim tłem, okazuje sie że farba zostaje na palcu, w baniaczku jest trochę życia, ale niestety nie mogę znaleść papierów pewnie żona wywalila z pudełkiem , zestaw kupiony w kwietniu 2011 i nadaje sie na złom ?

Swoją droga to straszny bubel dość drogi zestaw a psuje sie wszystko co może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez problem z tłem mam reefmaxa u dzieci w pokoju i padło coś w pokrywie, wszystko zgasło miga tylko dioda więc przy okazji zobaczyłem co z tym moim tłem, okazuje sie że farba zostaje na palcu, w baniaczku jest trochę życia, ale niestety nie mogę znaleść papierów pewnie żona wywalila z pudełkiem , zestaw kupiony w kwietniu 2011 i nadaje sie na złom ?

Swoją droga to straszny bubel dość drogi zestaw a psuje sie wszystko co może

Ale za to serwis super pisz @ wymienią szkło . Kupiłem akwarium ze schodzącym tłem napisałem przysłali nowe elegancko zapakowane z gratisami :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.