Skocz do zawartości
MILeN

kostka Mileny początki ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

dobry wieczór

wszystko zaczęło się od muszelki z Bali..pózniej był zoologiczny w centrum handlowym.. gdzie sprzedano mi zestaw shrimp set 30L jako przyszły domek dla welonka ( Welonek miał być atrakcją dla kota poza tym miał cieszyć moje oko też ) oczywiście welonka nie przytargałam od razu do domu z oczywistych względów...domek pod pachą to nie jeszcze domek dla rybki ;-)

studiując fora.. strony internetowe... i tak dalej.... doszłam do wniosku iż jak szaleć to szaleć ;-) oczywiście natrafiłam na wasze forum i tak od listopada czytam czytam... i z czytania wnioski wyciągam... w między czasie się zarejestrowałam tutaj...

14 grudnia zalałam pierwszy raz akwarium solanką.. ( miły Pan z zoologicznego wymienił mi a tym samym sprowadził zestaw w Nano Reef 30L od Aquael dla mnie - nie dziwnym jest że w Ostrowie nie ma nic dla morszczaków..)

Sól jaką używam to Reef Crystal, dokupiłam Koralie Nano 900, żywy piasek 4kg, skała 5kg ( z eRybka ), grzałka od Aquael 50 wat z termostatem, poza tym w kaskadzie mam też absorbenty takie jak ChemiPure, Phosguard (dodany dwa tygodnie temu), kawałki drobnej skały,Seachem Purigen,

wszystko to oczywiście w mniejszych proporcjach z racji litrażu

oczywiście własna woda RO+Di jest plus TDS Meter :thumbsup:

jeżeli chodzi o obsadę to na ten moment są:

jeden ślimak turbo

jeden ślimak pectus

krab elegant

ekipa czyszcząca doszła po 5 tygodniach od zalania

a od 25 stycznia jest u mnie parę szczepek koralowców

piasek dodawałam po 2 tygodniach od zalania...chodz uważam że mogłam to zrobić pózniej

szkiełko ze solą jak się rozpuszcza ładnie

post-13124-0-50441100-1328827933_thumb.jpeg

szkiełko ze skałką

post-13124-0-44193000-1328828112_thumb.jpeg

szkiełko i kot

post-13124-0-99648500-1328828822_thumb.jpeg

sziełko burza piaskowa

post-13124-0-89684000-1328828157_thumb.jpeg

szkiełko sobie dojrzewało... i dojrzewało i pewnie jeszcze dojrzewa :thumbsup:

post-13124-0-07044500-1328828209_thumb.jpeg

tutaj już ze szczepkami od Seby ( dzięki :thumbsup: )

post-13124-0-43014500-1328828274_thumb.jpeg

i tutaj doszłam do wniosku że zrobiło się za ciasno..... skałki dotykały mi ścianek.. to nie było zbyt wygodne.. z racji tego iż nie wybierałam sama skały( na tamten czas nie miałam możliwości wyjazdu osobiście do sklepu ) tylko wysłane miałam kurierem.. niektóre skłaki lepiłam też klejem Milliput..miarka krawiecka poszła w ruch i na ten moment . w tym miejscu stoi szkiełko 35x35x35 cm :thumbsup:

osprzęt został ten sam...troszkę bałaganu z tym było..

tło pomalowałam zewnątrz na czarno farbą akrylową.. próbowałam z folią..ale efekt mnie nie zadowolił... tak więc najpierw taśma zabezpieczająca farba...odczekanie... a pózniej cała zabawa z przeprowadzką :lol:

tak więc na chwilę obecną całość u mnie wygląda tak..

post-13124-0-08195300-1328828783_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Milena dobrze kombinujesz :clap:

Dawaj z nami na Bali, a na jesieni na pewno będzie 430 L :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Milena dobrze kombinujesz :clap:

Dawaj z nami na Bali, a na jesieni na pewno będzie 430 L :)

dzięki :thumbsup:

co do Bali to sobie właśnie nie mogę darować że nic nie zobaczyłam na żywo z rafy tylko drinki drinki opalanie tyłka i praca ( akurat wyjazd był służbowy )ehh :wallbash:

ale zobaczymy co przyniesie druga połowa roku ;)

a co do litrażu... na razie oko cieszy od 5 dni to maleństwo ale prawda apetyt rośnie w miarę jedzenia.. niech się osprzęt trochę zużyje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecie akwarium morskie w rejonie Ostrowa małe a cieszy, to dobrze i wszystko książkowo wykonane... :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję ;-) testy będę robić w weekend ale nie zakładam że będą książkowe niestety heh ;)

jutro mają do mnie zawitać nowi mieszkańcy z Warszawy od Nanokaczora.. jedna krewetka wundermanni - plantacja szklistych róż na nią czeka i dwie sexy shrimps ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się mają sexyshrimp? Właśnie zacząłem się zastanawiać nad wpuszczeniem ich do akwarium. Nie dobierają Ci się do zoasków? Nanokaczor dobrze je wychował? :)

Swoją drogą to temat prosi się o aktualizację :whistle:


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się mają sexyshrimp? Właśnie zacząłem się zastanawiać nad wpuszczeniem ich do akwarium. Nie dobierają Ci się do zoasków? Nanokaczor dobrze je wychował? :)

Swoją drogą to temat prosi się o aktualizację :whistle:

grzeczne są ;-) mam dwie: Pixi & Dixi ;-) cały czas okupują Euphillie :thumbsup: a jak nie zajmują swojej miejscówki to obrębie 10 cm tylko wokół niej chyba że tylko udają takie grzeczne i o czymś nie wiem ;)

szczerze polecam tatusia chrzestnego ;)

jak będę w przyszłości powiększać szkiełko to na pewno się do niego zgłoszę po towarzystwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rodzeństwo wyjedzie w góry :) Euphylli nie mam jeszcze, ale może im ukwiał quadricolor przypadnie do gustu :) - błazny wolą mieszkać w glonach :wallbash:


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sexy shrimp nie są wcale takie Reef safe mi kiedyś 2 głowy euphyli parancory obrobily ,miałem 5 Krewetek

Więc miej je na oku

---

I am here: http://tapatalk.com/map.php?hkutni


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś aktualne foto? :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update :coffee:

walka z dino wygrana.. mam nadzieje że to nie tylko bitwa a cała wojna... ostatnią rzeczą była wymiana cyrkulacji 2 nano zastąpiłam dwoma evo 1600 i tak około tygodnia wszystko się cofneło chodz nie było już tego dużo..trochę placy ale wkurzający był taki piasek..

mam też wiatraczek ale niestety ręcznie załanczać muszę i automatyczną dolewkę ( rewelacja <_< )

pora znaleść nowy domek dla błazna bo rośnie jak na drożdzach i pseudochromisa - ta rybka ze ze swoim charakterkiem sieje postrach

post-13124-0-68810700-1344084357_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech korale szybko wyrosną ze zbiornika i poproszą o kolejne większe akwarium!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłoczno się robi w kostce :ice:

Trzeba faktycznie ostro się zabrać za plany większego zbiornika.

Tłoczno ale za to jak fajnie ^^ Dzięki zoaską wszystko wydaje się być takie pico, dobrze że błazenek zachowuje skalę :p

Po szybach i zieleninie przypuszczam że ciężko utrzymać stabilne parametry :rambo:

Z chęcią przyjmę nadmiar życia kiedy zacznie wychodzić ze zbiornika :harhar:

Czekam za większym szkłem :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie parametry się uspokoiły ta zielenina to pozostałości... nie ma kto zjeść...szyby w miarę czyściutkie... mam problem tylko z tym osadem po jednej stronie na szybie...kiepskie dojście i trochę to olałam a teraz zwykłym czyścikiem nie chce to zejść i nie mam jak się do tego dobrać..plany są... przymierzam się teraz na kostkę 50x50x40 stelaż już mam zrobiony :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jedną szybę olałem i zarosła algami :p

To stawiaj większe zobaczymy kto pierwszy ogarnie temat nowego zbiornika :harhar:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna szklaneczka i ciekawe zwierzaczki w środku - kolorowo i ładnie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwierzaczki ciekawe tym bardziej po mojej pierwszej wizycie u Ciebie Pawle :thumbup:

update w aktynice dry.gif

post-13124-0-07675700-1345401059_thumb.jpeg

Nie piszemy posta pod postem :)

mintaj

Edytowane przez zielony mintaj (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich ulubionych kostek :D Nic dodać nic ująć :D Fajne zoaski :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękować :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna kosteczka, estetykę zaburzają jedynie korale ustawione na piasku.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super korale :D bardzo ładnie ułożone to wyszystko jest ..


Kompletowanie Nano Reef 30 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kostka mi się bardzo podoba - tym bardziej, że tez mam 30l i bardzo podobnie ułożone skały. Ale nie ukrywam, że zrobił mi się w tej chwili mały "bałagan w oczach"...

jako nowicjusz w tej dziedzinie...

naczytałem się pół forum, przeczytałem od dechy do dechy temat o bezobsługowym na posolonej kranówce akwarium "kivi" - poczytałem "opiernicze" o trzymaniu zbyt wielu zwierząt i zbyt sporych rozmiarów w małych akwariach

a w tym... dużo życia i fajnie wygląda... i nikt nic nie mówi...

sam juz nie wiem :)

pozdrawiam

Darek

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.